Bir taşla iki kuş...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve grimm tarafından 16 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. grimm

grimm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,abiler
    Yaşım 18 ve babam bodye meraklı evde 2-3 alet var bende başlamayı düşünüyorum lakin boyum kısa geliyor 1,72 yim...
    Sizden ricam bana bi program önerebilirmisiniz 2-3 cm artsa kâfi tabi kesin uzayacağım diye bişi yok ..
    Allahın takdiri ama boş boş oturupta uzamayı bekleyemiyorum...

Ayrıca araştırdım bu tarz konular var ama bana uymuyor onlar okudum cogunu ya yaş farklı ya boy vs..​

hasanateş bunu beğendi.
  2. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Biraz forumu arastirin, en buk sansiniz babanizin vg. Ye merakli olmasi ve karsi cikmamasi :)

3. grimm

grimm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ya araştırdım 1-2 konu baktımda bana uymayan konular yani yaş ve boy olarak farklıyız diğer kişilere göre yada aynı var ben göremedim bilmiyorum..
    Şans konusunda ise babam body yapmamı çok istiyor ama bende iş yoktu zor geliyodu acı çekmek vs bi gün ayna karşısına geçtim resmen çelimsiz bişi olmuşum o an dedim body başlıyayım daha sonra 1-2 arama yaptım derken burayı buldum ve kendi kendime hazır body başlayacağım neden bir taşla 2 kuş vurmayayım dedim yani hem boy hemde vücut olarak güzel şeyler başarabileceğime inanıyorum lakin neler yemeliyim ne kadar uymalıyım (en az) nasıl bi antrenman hazırlamalıyım vs gibi konuları bilmiyorum bi öneriniz varmıdır program olarak ?

hasanateş bunu beğendi.
  4. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Beslenme ve yeni baslayanlar basliklarini iyice okuyun sevgili kardesim, merak ettiginiz pek cok seyi bulacaksiniz .

grimm bunu beğendi.
  5. grimm

grimm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    peki teşekkür ederim

6. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    biraz offtopic olacak ama
    Allahın takdiri değil arkadaşım genetik tamam müslümanız elhamdülillah ama bişey olmayınca uğraşıp çalışmak yerine Allahın takdiri deyip geçiyoruz ben buna kızıyorum.

konuya gelirsek boy uzamasını durdurcak unsurlar:
    1)çok ağır kilolarla çalışmak
    2)eklemlere dik baskı yapan hareketleri (leg press,squat,deadlift) çalışmak

bunun dışında yap bende 1.68 dim bu hareketleri yapmayarak biraz çalıştım 3 4 ayda 2 cm uzayıp 1.70 oldum artık ağır giriyorum aletlere. uzarsa uzar growth tan uzamazsada uzamasın artık çok takmıyorum sanada tavsiyem bu

7. grimm

grimm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    anladım bu dediklerinden o zaman bi süre uzak durucam + peki bi önerin varmıdır bana evde yapabileceğim tarzda bi çalışma programı vs (boy içn) mekik aletleri , dumbell , halter vs mevcut ..

Son düzenleme: 16 Haziran 2012
  8. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Birde konuyla ilgili ayet paylassaydin tam olurdu yani. Allahin takdiriyle ne alakasi var.

9. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    ben buna karşıyım işte ne güzel boş boş durmak istemiyorum demiş ama uzamasada allahın takdiri değil allahın takdiri onun kısa olması değil allahın takdiri boy uzunluıdır kısa olması genetik ve biyolojiktir.

barfiks barında asılı kalmak, asılırken ayağına ağırlık takmak,strenching egzersizleri eklemlerin açılıp kemiklerin uzunlamasına inşasına yarar.

10. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Herkes atıp tutuyor yahu, niye leg press veya ağır kilolar boy uzamasını durdursun ? E sen dizleri kilitlersen tabi eklemlere dik baskı olur, zaten hareketin doğrusunda kilitlememen lazım.

Barfikste asılı kalıp ayağa ağırlık bağlamakta ayrı bir olay, o zaman kuralım bir sistem her gün gerdirelim 1.90 dan aşağı adam kalmasın.

Allahın takdiride boy uzunluğuymuş ama boy kısalığı genetikmiş, diyecek laf bulamadım.

hasanateş bunu beğendi.
  11. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Bununla ilgili bilimsel bir veri koyarsan iyi olur.

12. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0

muhalefet olacak hiç bi durum yok leg press ve squat kemiklere dik baskı yapar ve kas gelişimi için ağır girilir ağırlıklara ben hiç bi türlü hareketi hafif yapmam hep beni zorlayacak en maaksimum ağırlığa yüklenirim bu iş leg press ve squatta da başlarken ve hareketin sonunda kilitlemek zorundasın koymak için. buda eklem kemiklerine baskıyla uzamayı engelliyor. ayrıca öyle ayağa ağırlık takınca farkındaysan 2 3 cm uzar dedim 1.90 olma gibi bi şey yok. dediğim gibi genetik sen allahın takdiri de uzamıyosa otur yapacak bişey yok. ama bunları yaparsa omurgaların ve diğer eklemlerin arası boşta kalacak orayı kemik oluşturan sıvı (kalsiyum ve diğer mineraller) kemiği esneticek.

@hasanateş

bilimsel veri bakındım amma bulamadım ama yine forumda bunun hakkında çok konu açılınca bi yerden okumuştum uzun zaman bulduğumda araştırıcam

hasanateş bunu beğendi.
  13. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Kilitlemek gibi bir zorunluluğuk olduğunu nereden çıkarttın eklemleri ? Sen gerilime dayanamayıp kilitliyorsun diye herkes böylemi yapıyor sanıyorsun ? Koyarsın bir kaynak okuruz tamam doğrusu buymuş der uzatmayız, boş konuşmayalım.

Eklemlerin arasındaki sıvı nasıl kemiği esnetebilir Allah aşkına ? Nereden duyuyorsun bunları, oku araştır biraz her duyduğuna inanma.

14. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    her duyduğum değil bi tane konuda kaynaklı okumuştum ama tatildeyim şu an fazla zamanım olmuyor haliyle. 3 ay olduğu için taze bilgide değil ama böyle bir konu geçmişti eminim

15. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Sadece leg presste değil tüm hareketlerde kilitlemek zararlı.Boyun kısa kalmasını geç ilerki dönemlerde eklemlerinde çok büyük rahatsızlıklar çıkar.Ayrıca hareketi üst noktada kilitlersen kasa yeterli gerilimi veremezsin tüm yük eklemlere biner.Zorlayacak ağırlıklara girip eklemlere yük bindirmektense düşük ağırlıkta hareketi nizami olarak yapmak her açıdan faydana olur.

16. grimm

grimm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiyeler için teşekkürler..

Sayfayı Paylaş