Bir Türlü Vücudu Geliştiremedim.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Gri tarafından 29 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Gri

Gri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.24 yaşında 51 kiloyum.Her türlü tetkiklerden geçmeme ragmen bir rahatsızlık bulunamadı.Bir yıldır vücut çalışmama ragmen belli bellisiz bir ilerleme gerçekleştirebildim.Bu bir yıl içinde bolca yemek yemek dışında başka bir takviye aldıgımı söyleyemem.Bu yüzden tavsiyelere veya yardıma ihtiyaçım var. Yardımlarınız için şimdiden sağolun.

2. RoLL

RoLL Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Beslenmeni ve antrenman programını yazabilir misin 12 ay uzun bir süre 0 gelişim olma sebebi salona öylesine gelmeniz olmuştur yediğine dikkat etmemek antrenman size özel bi program olmaması vesaire.

3. mamakalam

mamakalam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim programım.

Arkadaş sormamış bari ben sorayım dedim. İzninzle başlıyorum;
    Yaşım 19 boyum 177 kilom ise 57
    Programım şu şekilde;
    Sabah kalkınca meyvesuyu
    Kahvaltıda, 5 tam yumurta, 2 kibrit kutusu gibi tam yağlı süzme peynir, 100gr bal ve 100gr kaymak,1 bardak çay.(Saat 7 de)
    Saat 10 da ton balıklı(SuperFresh 1 konserve) ekmek arası.
    12 de ev usülü, sebzeli pirinç pilavı ve sulu yemek.(Öğle yemeğinde bol karbonhidratlı ev usülü yemekler tüketiyorum)
    Saat 3 te bir avuç karışık kuruyemiş ve meyvesuyu.
    Akşam 6 gibi spora başlıyorum. Isınma hareketleri ve vücuttaki herbir kası çalıştıracak şekilde çok yoğun bir spor programı uyguluyorum (henüz salona gitmiyorum 1 ay içinde salona başlayacağım şu anada 3 kg lik dumbbell ile çalışıyorum az ağırlık çok tekrar şeklinde) Sporum 2 Saat sürüyor ve omuzdan tututn bacaklara kadar tüm kasları tüketiyorum. Spordan sonra ise tekrar meyvesuyu ve ekmek arası ton balığı ve bal kaymak.(Saat 20-21 arası)
    Yeni başladım, tecrübelerinize ihtiyacım var yanlışlarım mutlaka vardır, düzeltirseniz makbule geçer.

4. Gri

Gri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    RoLL cevap verdigin için sağol.Sabah büyük bir tabakta mısır gevregi,öğlen genelde süprüz olur örnegin:döner,börek,ev yemekler.... akşanları ise piza,hamburger,börek,fasulye,balık,etli yemekler vb. daha önce de dedigim gibi yemek sıkıntım yok. Antrenmanlardan sonra 4 yumurta yaglı süt ve makarna yiyorum.Spor programım ise Kol:Dumbbell Curl, Hammer Curls ,Dumbbell Preacher Curls. Omuz:Neck Dumbell Press ,Latarel , Arnold Press , Dumbbell Lateral Raises
    Bileklerde çalıştırılıyor. Göüst:Dumbbell Bench Press , Dumbbell Flyes , Dumbbell Pullover dır. Bana verilen progman budur.Yagsız kas yapmak istiyorum yani kasla kilo almak istedigimi bunu verdiler.bu programı iki gün çalışma bir gün dinlenme olarak yapıyorum.Yagsız kas istiyince bana önerilen amino asit oldu.Yardımlar için şimdiden sağol.

5. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    beslenmen bir kere doğru değil programınıda tam yazmamışsın hepsini geçiyorum hep söylediğim bişey var. beslenme, dinlenme bu sporda önemli yer tutar ama en önemlisi yapılan antrenmandır.

bir insan sadece bench press çalışsa bile 1 senede ilerleme kaydeder. hatta hamburger, pizza yese bile. burda önemli olan yapılan antrenmanın ne derece nizami yapıldığıdır.

örneğin bir barbell curll hareketini gelişi güzel kalıdırmak vardır bir de avuç içleri karşıya bakık vaziyette kaldırıp tekrar aynı konuma getirmek vardır. hareket nizami olmazsa kaslar çalışmaz... insanoğlu iki şekilde ağırlık kalıdır bir kası harekete geçirecek şekilde iki eklemlere binecek şekilde...
    mesela bi squat hareketi diyelim üst vücut bacakların önüne geçmeyecek şekilde eğilerek yapılır bu hareket bunu doğru teknikle yapmayan insan diz eklemlerine ve beline zarar verir...

spor salonlarında çoğu ilgisizdir salonlarda boşa emek veren bir sürü sporcu görürsünüz.

gelişimin olmamasının en temel sebebi budur. antrenman programı beslenme daha sonra gelir.

6. Gri

Gri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısın j.claude.er.Bir düşündüm de bana tam olarak yardımcı olmadıklarından bu halde kalmış

olabilirim.Emin degilim.Hareketlerimin dogru oldugunda eminim çünki int bu konuda ayrı bir

araştırma yapmıştım.Besin konusuna gelirsek "ett" sağlıklı yemedigim aşikar.Beslenmemi

ayarlayabilirim fakat yagsız bir vücut yapmak istiyorum bu bana bu konuda da davsiyelerini

dinlerim aklıma gelmişken bunu söyledigimde bana "amino asit kullan o zman" dediler.Amacım

kasla kilo almak da.... dumbelllls

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Amino asiti boşver, öncelikle yemeyi öğrenmen lazım. 177 boyda 51 kilo aşırı zayıfsın demetir. Bu kadar zayıf insanların yağ bağlamaktan korkmasına ihtiyacı yok. 100 gr'ı proteinden olmak üzere günlük 2500-3000 arası kaloriye ihtiyacın var. Kilo aldıkça bu ihtiyaç da artacak. Besinlerin kalori değerlerini bir uçtan öğrenmeye başla. 1 yıldır spor yapıyor olmana bakma, hala başlangıç aşamasındasın. Supplementlere para dökmene gerek yok. Zaten günde 400 gr etle bütün protein ihtiyacını karşılayabilecek durumdasın.

1 yıldır spor yapıyor olmanın değiştirmeyeceği şeylerden birisi de programın olmalı. Henüz herhangi bir ilerleme kaydetmediğin için bu forumda yeni başlayanlar bölümündeki başlangıç programın alıp kullanmaya başla. Henüz bölge bölge girme, gelişimini yavaşlatırsın.

Yağdan korkma, yemene bak. Kütleye ihtiyacın var. Kas kütlen artarken varsın yanında biraz yağ da olsun. Çok zayıfsın, vücudun kaldırır, iyi bile olur. Fazla yağlandığnı hissedersen sonradan yağları yakarsın. Gene tercih meselesine bağlı ama yerinde olsam 20 kilo almadan yemekten kısmayı falan aklımdan bile geçirmem. Ayda 2-4 kilo alacak hız iyidir, ağırlık çalışarak yaptığında yağ depolaması minimumda olur.

Kilo aldıkça protein ve kalori ihtiyaçların da artacak, birkaç kiloya bir tekrar düzenleme yap.

8. Gri

Gri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenmeyi düzene sokabilirim.Fakat bu zayıflık meselesi kilolu olmak kadar kötü bir durum.Bu yüzden takviye almam gerekiyor.Bu takviyelerin ne olması gerektigini anlamam ve bilmem gerekiyor bur da uzman doslar oldugunu biliyorum bu yüzden desteklerini ve yardımlarını bekliyorum ve anladıgım kadarıyla benim gibi olan insan sayısı az degil.

9. Umut74

Umut74 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    İştahın artmaz ve daha fazla yemek yemezsen hiçbir ürün sana kilo aldıramaz. Hayatını düzene sokman önemli bu noktada. Zayıf insanlar askerde ve evlendikten sonra kilo alırlar genelde. Nedeni evlilik ve askerliğin hayatı düzene sokması. Yatma kalkma saatleri vs. Askere bi git gel bakalım. Daha çok var diyorsan (üniversite falan girecekse araya) uyku düzenini, yemek saatlerini ayarla. Bu arada eninde sonunda kilo alırsın. Kafaya da çok takma.

10. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar,

Beslenme stilinizin yanlış olduğunu zaten arkadaşlar söylemişler.
    Gelişememenin en büyük nedeni bu ve bunu düzeltme yoluna gitmelisin.
    Bunun için https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-baslayanlar-bolumu/yeni-baslayanlar-icin-beslenme-teknigi-8692.html inceleyebilirsin. En azından bir fikir edinirsin.
    Ayrıca salonda ilgilenmediklerini dile getirmişsin ki bu da en büyük 2. engel gelişememen de.
    Bu yüzden ya spor salonunu değiştirmelisin daha ilgili bir hocası bulunan salona geçmelisin yada doxux'un dediği gibi forumdaki hocamızın hazırladığı programı baştan uygulayabilirsin; https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-baslayanlar-bolumu/bodye-yeni-baslayanlar-icin-1-2-program-yapilis-sekli-8672.html
    Unutma bu sporda bu üç şeye çok dikkat etmen gerekir;
    1- Antrenman!
    Çünkü yapacağın doğru antrenman kaslarını gelişmesi için tetikler ve her antrenmandan sonra kaslar daha iyi bir antrenman çıkarmak için kendisini büyümeye ve güçlenmeye zorlar.

2- Beslenme!
    Bu sporda başarılı olmak istiyorsan antrenmana verdiğin değerin fazlasını beslenmeye vermelisin.
    Çünkü beslenme senin vücüdunun ihtiyacı olan şeyi vücuduna vermendir.
    Beslenmeni eksik, hatalı yaparsan vücudun gelişemez.
    Antrenmanda dediğimizi unutma; antrenman sırasında kasların büyümek için kendisini zorlar. Bu zorlamayı her gün yapabilmesi için kendisini takviye edecek gıdalara ihtiyacı vardır. Bunlar alınmazsa vücudun gelişmesi beklenmemelidir.

3- Dinlenme!
    Kaslar çalışırken değil dinlenirken gelişir! Bunu unutmamalısın...
    Uykuna dikkat etmelisin ki kasların antrenmandan ve günün yorgunluğundan sonra kendisini dinlendirebilsin.

Son olarak forumu iyice okumanı tavsiye ederim.

İyi günler,

Sayfayı Paylaş