Bir türlü program yapamıyorum

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve gkYy tarafından 15 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gkYy

gkYy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Elimde 2x 5kg dumbell var. Geçen yıldan bu yana istikrarsız ara ara çalışıyorum. Genelde hep kol ağırlıklı çalıştımdan herhangi bir programım olmadı. Bu aralar tekrar başlamak niyetindeyim ve çok kararlıyım Yaz'ın sonuna veya Yaz'a kadar yapmayı düşünüyorum. Buralarda yardım alabileceğim birileri yok bir kaç salon var ama bir şeyden anladıkları yok. Sitede de acayip içerik var ne yapıcağımı şaşırdım. Çok şükürki sizler gibi yardımsever sporcular var.

-----------

17 yaşındayım 65 kiloyum. Ön planda omuz ve karın kaslarımı geliştirmek istiyorum bununla birlikte orantılı olarak göğüs en son planda da kol çalışmayı hedefliyorum. Hacmen büyümek istiyorum da denebilir.
    Kemik gelişim çağımın son evrelerinde sayılırım. Bu çağda ağırlık kaldırmanın kemikleri sertleştirerek boy uzamasına etki ettiğini söylüyorlar. Bu yüzden tereddütlerim var. Boyum daha 1.75 civarında. Yani demek istediğim mümkün olduğunca az Dumbell kullanmak istiyorum daha çok mekik ve şınav ön planda olmalı.

Sizden ricam bu söylediklerime göre bana şöyle düzgün bir program hazırlamamda yardımcı olmanız. Bu programa çok ihtiyacım var..

2. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Flexor hocamızın evde çalışanlar için verdiği birkaç program var.Arama yapıp,biraz kurcalamanı öneriyorum.

3. gkYy

gkYy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    O programlara zaten uzun süredir bakıyorum ama hepsi Dumbell ağırlıklı. Ben daha çok şınav , mekik gibi doğal yöntemlerle geliştirmek istiyorum bu tarz bir programda hiç bir yerde yok.
    Ayrıca dumbell ile nizami şekilde kas geliştirmek evde tek başına biraz zor oluyor internetten nasıl yapıldığına bakarak yapmak zor. Ee hatalı harakette vücutta hasara yol açıyor. Bu konudada yeni başlayanların pek dikkati çekilmemiş halbuki çok önemli değil mi ?

4. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    "Aletsiz vücutgeliştirme" diye bir kitap var almanı tavsiye ederim yaptığımız sporu daha bilimsel olarak öğrenmemiz ve en azından birşeyler okuyacaksak bu tür kitaplarada yer vermemiz gerekiyor.Kitapta evde yapabileceğin her egzersizi resimleriyle bulabilirsin kolay gelsin.

5. gkYy

gkYy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öneriniz için teşekkür ederim. Sizlerce hangisi daha sağlıklı bilmek isterim ?

6. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    Aletsiz vücutgeliştirme ile aletli arasındaki farkımı soruyorsun hangisi daha sağlıklı derken ???

7. gkYy

gkYy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bir bakıma öylede denebilir..

8. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    >>> Evdeki Çalışmalarla Hacim Kazanmak Oldukça Zaman İster ve Evdeki vücud geliştirme hareketlerinide yedire yedire ve programlı bir biçimde yapmalısın unutmaki vucud bir makinadır ne kadar disipline edersen okadar iyi çalışır... Eğer Body Building işine yeni giriyorsan önce bir 4-5 ay kadar evde şınav mekik ve elindeki 5kg lık dumbel lar ile çalış... Sağlık Açısından Bakcak Olursak Sporun sağlıksız Olanı asla yoktur... Her çalışma Sağlıktır... Büyük Üstad Arnold da Bir Vücudçunun Eğitimi adlı Kitabında BB gibi sporlara başlamadan Önce evde Dışarda 4-5 ay kadar Jogging Cardio ve bilare Şınav Barfiks gibi çalışmaları önerir... Sakın Bu sana çalışmaların Basit olduğunu düşündürmesin Çünkü Kendi vücudunla Çalışıyorsun Ağırlığın ne kadarsa o kadar Ağırlıkla Çalışıyorsun 60kg san Kollarına Gögsüne bacaklarına binen ağırlıkta unutmaki 60kg olacak... BB ye başladıktan Sonra Bile Şınav Barfiks Mekik gibi Hareketleri Programına dahil etmelisin... Salona gitmediğin günler yüzebiliyorsan yüzme Koşu gibi hareketlerini tekrarlamalısın Dostum... Ayrıca Her yerde Kendine Uygun Programlar Bulabilirsin ;) İyi çalışmalarbench_O

9. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    sporun sağlıksızı olmaz bu tamamen senin imkanlarınla alakalı yani salona gidecek imkanın olmayabilir bu durumlarda evde egzersiz yapabilirsin fark burada ama evdede yapsan bir bar ve 2 dumbıl olmalı diye düşünüyorum kolay gelsin.

10. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    >>> Mustafa Abime Tamamen Katılıyorum... Bir bar Ve Bir kaç Ağırlık Bulman Kollarını Geliştirmek Açısından Çok Önemli... Ancak Psikolojide Burada Araya giriyor... Evde çalışmak sana Acaba Biceps Yaparken 3 set daha yapsam mı Yoksa Dest-i İzdivaçı İzleyip Azcık Gülsem mi :D Diye düşündürecek... Bu Yüzden Mümkün Olduğunca Dışarda Temiz hava alabileceğin Bir yerde En Azından Evde Çalışıyorsan Kesinlikle "BALKON" da çalışmaya Özen göster ;)

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

- Başlığınız yanlış bölümde açılmıştır

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş