bir türlü olmuyor!!!!!!!!!!!! yapamıyorum!!!!!!!!!!!!

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve ilyum tarafından 4 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. ll_ultraslan_ll

ll_ultraslan_ll Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğğğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1.Yemeklerini fazla kısıosun gibime geldi istediğin herşeyden ye ama az ye tabi kendini bu kadar sıkma..
    2.Yürüyüş,koşu tamam ama hafif fitness tarzı da çalışırsan ek olarak süper olur
    3.örneğin kahwaltı sorasında öğlen yemeği sorasında geçiştirme tarzında deilde
    -kahwaltı
    -öğlen salata-yoğurt gibi geçiştirmeler
    -akşam yemeği öğlene yazdığın gibi olabilir..(tabi makarna yoğurt yağsız)
    aslında az ye sık ye prensibini önerio herkes ama ben zayıflamaya çalışan insanlara yaramadığını düşünüorm..Yinede bi alternatif.

2. ilyum

ilyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iki günde bi 45dk yürüyüş +
    15 dk yer hareketleri,
    3 öğün normal öğünler,

23 nisan pazartesi....71.600
    (neden o kadar şeyden sonra,
    sadece 300gr gitti anlayabilmiş diilim :cry:
    ve sıkılmaya başladım bile... :cry: ya siz nası
    devam ettiriyosunuz öyle bir ay iki ay...? imrendim açıkcası...)

3. ll_ultraslan_ll

ll_ultraslan_ll Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğğğrenci
    Yer:
    İstanbul
    3 öğünde yediklerini bölerek 5-6 öğünde yemeyi dene bide istersen..45 dk sürekli yürümek yerine aralıklı yani 2 dk koş 2 dk yürü gibi buda işe yarıycaktır çünkü sadece yürümek yetmeyebilir.2 tane dumbell alıp hafif fitness tarzı çalışmanı önermiştim daha öncede 15 dk yer hareketleri sadece belirli bölgeler için sonuçta bütün wücudu çalıştırırsan daha ii sonuç alırsın emin ol.
    we son olarakta ne mutlu 300 gram wermişsin bu hafta 300 gram ile başlamışsın gittikçe ilerliycektir daha ilk deneyimin sonuçta..güzel wücuda sahip olmak çook önemli we çook güzel bişidir bu zorlanmalarınıda gülün dikeni misali gör we sew..

4. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    sana bir öneri de benden... sporu sadece kilo vermek için bir araç olarak görme. herşey beyinde biter. kendini kilo vermeye bu kadar odaklarsan bunu başaramayabilirsin. ve hergün tartılma. 2 haftada bir kilonu ölçmeyi dene. 300 gr bence de iyi ama daha da önemli bişey var... spor yaparak sadece fazla kilolarından kurtulmakla kalmayıp her geçen gün sağlık kazanırsın. ve sporu da kilo vermek için bir mucize olarak görme. öyle 1- 2 ayda kim ideal kilosuna ulaşmış ki... sonuçta alınan kilolar da öyle 1 -2 günde alınmadı. yavaş ve etkili olmasını eminim sende istersin. sporu eğlenceye dönüştür. kendini sıkmadan kendini mecbur hissetmeden yapmalısın. mesela tempolu yürürken müzik eşliğinde yürümeyi dene.

5. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    bence ilyum un ruh hali avatarindan da anlasiliyor ! ilk once madde bagimlisi imaji veren avatarini degistirerek baslamalisin. her ne kadar kendinde yeterli motivasyon ve guc bulamasanda diger arkadaslarin sana destek olmasi super.. kendine oncelikle kucuk hedefler koyup uzun vadede nereye gelmek istedigini dusunerek motive ol...
    basarmamak icin hic neden yok. binlerce ornek var etrafimizda.neden bu orneklerden bir tanesi olmuyorsun ??
    veya bu orneklerin onde gideni ??? kesinlikle mumkun,, senin istedigin sey iki haftada milyoner olmak gibi birsey..

basaracagim de ve sporu hayatinin parcasi haline getir..sporu gunluk yasantinin arasinda bir yere sikistirmak yerine, gunluk hayatimizi yaptigimiz spora adapte edelim..hirs, hirs, hirs....

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    10 günde 1 kilo vermişsin ona bakarsan. bir ayda 3 kilo 2 ay devam etsen 6 kilo. Bu değişiklik hoşuna gitmez miydi? Sonuçlara odaklan ve kararlı ol biraz. Ve böyle gün gün kilonu ölçme. Haftada bir ve hep aynı konumdayken yani açken ölç. Biz de body yaparken her antremandan sonra ölçü alsak demotive olabiliriz. Vücut o kadar çabuk değişen bir yapı değil. Bir ay sonra 68 kilo olsan bu az bir ilerleme değil. Sen kadınsın erkekler kadar hızlı değişiklik bekleme. Ama sonuç güzel olacak. Onu düşün.

7. ilyum

ilyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ll_ultraslan_ll, merhaba.
    dediğini yapıcam, 2 dk koşu 2 dk yürüşüyüş ten ziyade, 5 dk yürümek 1 dk koşu + arttırmak,, gibi,, ve dumbllarlada başladım.

FLEX-POINT; mrb.
    evt. yürüyüş yaparken tw, müzik dinlemeyi yapıyorum, ama sanırım dediğiniz gibi, mecbur hissetmek, duygusu beni sıkıyo galiba,, bunu farkettim, ve bide birden çok hızlı başladığımı ve ondan bıktığımı farkettim, mesela birden 6 - 7 hızında yaptığım için, yorucu geliyo ve hemen bıkıyorum, yani bıktım. tempoyu düşürdüm, 3 gündür üstüste 5 hızında 45 dk yapıyorum.

androm; merhaba,
    ya evet, ruh halim genel olarak, biraz melankol, avatarımıda çok beğeniyorum açıkcası, madde bağımlısı falan, yok bööle bişi,, aslında, genelde, mutsuzluğumla mutlu olan bi tipim, mantıksız belki ama bööle..
    sporu gunluk yasantinin arasinda bir yere sikistirmak yerine, gunluk hayatimizi yaptigimiz spora adapte edelim..hirs, hirs, hirs.... bu sözün çok hoşuma gitti androm, sporu sıkılmadan yapmamı sağlayan bişi,,

SCHWARZXXL; merhaba,
    yaptığın hesaplamalar elbetteki mutluluk verici, süper bişi,
    hep bu hatam yüzünden başa döndüm zaten,, ama bu sefer biraz daha bilinçlendim, ve farkındalığım artıyo,, bişiylerin değişeceğini hissedebiliyorum...

desteğinizi hissetmek öyle güçlü bişiki, ha gayret, dedirtiyo bana..
    psikolojimi altüst eden, hayattan koparan, özgüvenimi sıfırlayan, içime kapanan biri haline getirdi fazladan olan kilolarım....
    bazen, zayıfladığımı düşünüp, özgüvenim gelmiş gibi oluyorum, o kısa bi an bile, gerçekten çok mutluluk verici,,
    bir an önce, tüm zamanlarımın, o an, gibi olabilmesi umuduyla....

8. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    birşeylerin farkına varmış olmana çok sevindim. senin durumuna benzeyen bir olay anlatayım.

çalıştırdığım bayanlardan biri senin gibi kilolarını dert etmiş durumdaydı. kilolardan ziyade yaşamında da pek mutlu değildi açıkçası. eşiyle , yaşamıyla sorunları vardı. ve spora geliş amacı %50 kilo vermek,%50 evdeki sıkıntılarından uzaklaşmaktı. ilk başlarda sporda adaptasyon zorluğu yaşıyorduk. bir şeye odaklanamıyordu. onunla bıkmadan sıkılmadan spordan önce ve spordan sonra yarım saat konuşurduk. ilk ay hiç kilo veremedi. buna bir hayli üzülmüştü. spora başladığında o da birden kilolarının gideceğini ummuştu. ama bu mümkün değil. 2. ay 5 kilo verdi. 3. ay 3 kilo ve vücut ölçülerinde gözle görülür bir azalma. aynaya baktığında kendindeki farkı görebiliyordu. ve artık birşeye çok daha iyi konsantre olabiliyordu. sadece spor değil, arkadaş ortamı, bol sohbet te etkilemişti mutlu olmasını. 6 ay sonunda 20 kilo vermişti.
    6 ay nedir ki göz açıp kapayıncaya kadar geçer. bence iyi gidiyorsun. havalar güzel dışarıda yüürüyüşleri dene eğer imkanın varsa. bol oksijen daha iyi sonuçlar verir.

unutma ! spor, herşey bir yana ,insanın kendine güven duygusunu geliştirir.

9. Kakihara

Kakihara Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    meraba ilyum. yediklerine baktımda çok az yiyosun.
    akşam yemeği olarak 1 kase yoğurt çok az. bu diyeti fazla devam ettiremessin zaten seninde dediğin gibi.
    bide bence yürüyüşü şu şekilde yaparsan bence daha iyi olurç
    sabah 30 dakika
    akşam 30 dakika

böle daha iyi olur

10. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    sadece yürüyüş ve koşu yapıyorsan baştan nasıl başladıysan öyle devam et. 1 ay sonra ufak değişiklikler yaparak vücudunu belli bir programa alıştırmamış olursun. yani ayda 1 temponu yükselt yada kakihara nın dediği gibi sabah akşam 30 dk. olmak üzere 2 ye çıkar. ama haftada en fazla 5 defa yap bu antremanını. böylece belli bir rutine bağlı kalmamış olursun hem daha iyi sonuçlar alacağına eminim.

11. Ayta

Ayta Özel Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Danimarka - CPH
    Büyük hedeflerle baslama

Belkide hedefini bastan kücük tutmak gerek, mesela 1 ay icinde 2 kilo ile baslamak, ve ilk hedefine ulastiktan sonra, ikinciye baslamak...

Ve zor dietlerden kacinmak, birden bikma olaylarini kaldirir.
    Yani daha cok saglikli yemek önemli, az yemek degil. Böylece vucudunda daha saglikli olur + kendini saglikli hissedersin.

Pardon eger bunlar önceden yazilmissa, yazilanlarin hepsini okumaya vaktim olmadi.

Bol sanslar ;)

12. xxalta

xxalta Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dr.Ziya
    Yer:
    İzmir

Diyet yaparak gıdım gıdım kilo vermenin ardından hızla kilo almadınız mı hep?

Benim yeni yaklaşımım :arrow:
    Kilo vermeye çalışmaktansa bir süre sağlıklı beslenmeyi öğrenmek gerekiyor...Bir ömür ver-al ile geçmeyeceğinden ve sağlıklı yaşlanma (diğer bir değişle sağlıklı yaşam) için alınan kaloriler sınırlanmalı ve besin türleri dengelenmeli..

Bunu bir deneyin ; dondurma yerine bir-iki şeftali, avuç avuç çerez yerine 3-5 kayısı 10-15 fındık fıstık (evet tane ile, sayarak) , bir paket çikolatayı bir haftada tüketmek, bir buçuk kebap yerine bir porsiyon yemek, yarım pizza yerine 1 dilim yemek vs...Kısıtlama sadece.Hayat tarzını değiştirmek yemek alışkanlığını disiplin altına alarak başlıyor.Katı diyetler yaparak kendinizi sıkıntıya sokacak yere düzene sokun.

Ben bu ve benzeri "önlemleri" aldıktan sonra 13 yaşındaki kızım ve eşim dahil az da olsa kilo verdi. Spor da yapınca forma giriyorum...

13. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Şok diyetleri zaten kimseye önermiyorum.
    Hızlı kilo verme eşittir hızlı kilo alma.
    Vücudu survival moduna sokmamak gerek. Kilo vermekonusunda aşırı uyarmadan, kortisolü yükseltmeden, açlıktan sürünmeden diyet yapılmalı. Özellikle kadınlar için bıktırıcı diyetler çok tehlikeli.

Bu arada ilyum'u yine kaybetmişiz..

14. ilyum

ilyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet....

ilyum,u kaybettik.. hemde,, -yine- ..

..ve zaten,, ilyum,da kendini kaybetti ..

..

15. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Aciklama?????

16. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    ilyum seni uzun zamandır göremiyoruz. Ne oldu yine?
    Neden vazgeçtin?

17. ilyum

ilyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    açıklama yok!!!

olan bişiyde yok!!! keşke olsaydı!!!

....yenildim yine

..

kullandığım efexor aldı ilaç, beni yılgın yapıyo,, yeniliyorum..
    uyumaya,,, iştahıma,, yapmak istediklerime,,

ve, bırakma devresindeyim,,, gün be gün azaltıyorum,,,, asıl zor olan da bu... doz düştükçe,,, bende dibe çöküyorum....

dayanılmaz bi yorgunluk hali.... saatlerce uyusam bile, hiç uyumamış bir beden.... istemsiz atıştırmalar.....

ve..
    yenilgi..

..yine

18. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    ilyum antidepresan kullanırken diyet yapmaya çalışma.. ilk önce ruhsal sıkıntılarından kurtul. Sonra görüntü.
    Ama aşırı da yeme çünkü bu da fizyolojiyi negatif yönde etjkiliyor. Taza sebze ve meyveler, lezzetli ama hafif gıdalar ye. Zayıflamaya uğraşma. Amacın sağlık beslenmek ve yaşamak olsun. Canının istediğini ye ama abartmadan.
    Zayıflama zorlayıcı bir süreç. Senin için bu devirde gereksiz. Merak etme iyi olacaksın.

19. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    İlyum;

Bu spora başlarken klişe bi örnek olan ''istek ve azim'' faktörünü daha iyi göz önünde bulunmanı tavsiye ediyorum sana.Ben bırakılması çook daha zor şeyleri bıraktım bu spor sayesinde ;)

20. redknight

redknight Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Istek Ve Sabir Olmasa Bence Asla Zayiflayamasin

Sayfayı Paylaş