Bir sorum var yardımcı olursanız sevinirim.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 4Vale tarafından 18 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. 4Vale

4Vale Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle herkese selam ve umarım konuyu doğru bölüme açmışımdır.

Biraz kendimden bahsedeyim. Ben 3.sınıfta okuyan bir besyo öğrencisiyim. Bu sene çok yoğun ve yorucu bir programım var ve o yüzden beslenmeme dikkat etmem gerektiğini düşündüm. Dediğim gibi derslerim çok yoğun ve yorucu. Bu dönem Yüzme Uzmanlık , Tekvando , Futbol derslerinin yanında ek olarak bir de futbol kulübüne gidiyorum. Mesela dün ki programımda sabah 10:30 dan 12:00 a kadar 2 kilometre serbest , sırtüstü ve sadece ayak vuruşu ile yüzdük derste. ( kısa palet kullanarak ) Daha sonra 2:30 dan 4:00-4:30 a kadar futbol dersine girdim. Oradan çıkıp 6 dan 7:40 a kadar falan futbol antrenmanına gittim.

Elimden geldiği kadar beslenmeme dikkat etsem de yeterli düzeyde beslenebileceğimi düşünmüyorum açıkçası. Mesela şuan bacaklarım ve omuzlarımda ağrılar var . Kas ağrıları bunlar. Ben küçük yaşlardan beri futbolla ilgileniyorum lisanslı olarak ve dolayısıyla bacaklarım kuvvetlidir fakat bu kadar yoğun bir tempoya karşı onları çokta zorlamak istemiyorum. Ayrıca boyum 1.80 kilom 70. Vücudumda yağ oranı çok az.

Dediğim gibi beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum ama yine de yeterli olacağını sanmıyorum ve bu yüzden yediğim besinlere ek olarak bir de protein tozu kullanmak istiyorum. Hem kaslarımı güçlendirmek için hemde kütle kazanmak için. Sizce bu düşüncem yanlış mıdır ? Eğer hak veriyorsanız bana protein tozu önerilerinde bulunur musunuz ? Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum , şimdiden teşekkürler.

Not : Fitness yapmıyorum.
    Not : Karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum. Karbonhidrat alımında problem olduğunu sanmıyorum ama protein alımında eksiklerim olabilir. Bu yüzden protein tozu almayı düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş