Bir Saniyede Kaç Yumruk?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Filipe tarafından 21 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Bir saniyede kaç yumruk atabilirsiniz?

1. 1-2

35,6%
  2. 3-4

39,6%
  3. 5-6

14,4%
  4. 7-8

10,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 39 üye.
  1. kabus2213

kabus2213 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Başka bir forumda daha takılıyorumda ordada herkes boy konularına 190+ yapıyordu o aklıma geldi :D

2. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    mike tysona serbest dövüşte vurdurmuycaklar :D güldüm

serbest dövüşte tamam hızlı sertte boşa atıyolar rakibe karşı olmuyo öyle işte ben çok denk geldim boşta saydırıyolar deli gibi maça çıkınca çokta bi işe yaramıyo

mike tyson sert vurduğu yumruğu bide saniyede 3-4 tane vurabilen bi adam :D el hızıylada ünlüdür hem güçlü vurur hemde hızlı . heralde bunlar gibi güç kullanmadan hız için vursa iki katını vurur :)

https://www.youtube.com/watch?v=wRwJyQtQ2Fo

mike tysonun yumruklarındaki güç o diğer saydıran elemanlardan en az 2- 3 kat fazladır rahat ol :)

3. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    1: 103 tane yalap şap yumruk yerine bir sağlam yumruk yeğdir, rakibi bozar, savunmasını açar, sana kombine yapma fırsatı verir.

2 için konuşamıyorum bile! hyper_
    çok komik! Mike Tyson'ı anca rüyanızda durdurabilirsiniz, maç yapmadan, dövüşmeden, sparring bile yapmadan ninja ustası oluyor millet, çok komik aslında trajikomik! Mike Tyson'ı geçtim, ilinizin boks şampiyununu bile durduramazsınız!
    adamı oyarlar!

2157 bunu beğendi.
  4. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Burada yumruk atılmıyor sadece çeşitli şekillerde karşısındaki adama seri bir şekilde darbeler indiriyor resmen şov.Yumrukta yumruk derseniz bu videoyu izleyin gerçek yumrukların ne kadar hızlı kullanılabildiğini görün https://www.youtube.com/watch?v=EUDogb3zO0U

5. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bu videoyu görmemiştim tam isabet olmuş
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=wRwJyQtQ2Fo[/YOUTUBE]

6. wallcroft9'69

wallcroft9'69 Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Death Valley
    ben 1 saniyede tam 1 tane yumruk atabiliyorum inanmayan varsa video bile koyabilirim yalan borcum mu var (!)

7. eco123

eco123 Yeni Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    8 tane yumruk atıp adamı güldüreceğime 1 tane atar adamı bayıltırım

Bu sporu biz adam dövmek içinmi yapıyoruz arkadaslar yapmayın allah askına

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Valla ben 4 tane atabiliyorum ama bu anket yumruk hızını ölçüyor heralde 8 tane atanlar çok hızlı heralde tebrik etmek isterim.Birde kendi videolarını koyu versin 8 tane atan üyeler bizde görelim sizin gibi yumruk atan insanları asfdshsfdjhfdh

9. bloodylance

bloodylance Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    açılın ben eski boksörüm,saniyede 2 yumruk atarım sağlam atarım,birinci yumrukla bölgeyi kolaçan eder,ikinci yumrukta indiririm ama 2.5 senelik boks yapışımdan sonra hiç dışarıda kavga etmedim bu 2 yumruk olayım arkadaşlarımın omuzlarına :) sol-sağ ve omuz 2 günlük bir ağrı yoluna çıkar :)

10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bu yumruğun şekline çeşidine gitip gelme mesafesine duruşuna vs bi sürü etkene bağlı olarak değişir
    standart bi tekniği olmazsa katogorize edilemez

11. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Denedim ve 5 tane attım sağ sol sağ sol tekrar sağ 1 sn bitti Orta siddette 5 tane atılıyor zaten tek sağ sol kombinasyonu 0.2 sn de atarsın sonraki sağ solu 0.3 sn de atarsın(hafif sarsılma etkisi ile zaman düser) sonraki 2 liyi de 0.4,0.5snde atarsın.Saniyede 5-6 yumruk atılabilir orta siddet ile düsük siddet arasında.Güçlü vur derseniz 3 tane vururum.Tabi saniye olarak hesaplamak zor,belki 5-6 derken 6 olmaz ama 5 olur ama güclü yumrukta 3 tane atılır.Kolu omzun gerisine kadar çok çekmemek kaydıyla.

Son düzenleme: 20 Kasım 2012
  12. oguzaltindal

oguzaltindal Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İst
    Konuyla uzaktan alakalı o nedenle yazmak istedim sonuçta eliyle biryerlere vuruyor :)
    İzleyeniniz vardır cumartesi günü yeteneksizsiniz e bir adam çıktı yanlış hatırlamıyorsam tekin doğan dı ismi. Sahnede ne varsa kırdı yıktı döktü 3 evet aldı ve gitti. Yarı finalde guinness rekoru kıracağını belirtti. Rekor konusu 1 dakikada 160 tane hindistan cevizi kırmak şu andaki rekor 5 senedir bir almandaymış 150 tane kırmış. Bu vatandaş şu andaki antrenmanlarında 4 tane kırabildiğini belirtti. Bu arada hindistan cevizini kırmak için 500 kg güç lazımmış. Ne şekilde vurup nasıl kırdığı ile ilgili bir bilgim yok fakat oldukça ilgimi çekti. Yani 1 saniyede 500 KG lık 4 vuruş yapabiliyor ise normal bir yumruk sayısıda arttırılabilir gibime geliyor.

13. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    6 saniyede +25 yumruk atan bir boksör vardı galiba, videosunu bulabilirsem koyacağım.

14. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    6 saniyede 48 yumruk attım videoyu 10 dakika içerisinde upload edip atacagım buraya

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:52 ----------

Videoyu upload ettim(youtubeden buraya nasıl video eklenecegini bilmedigim için linkini koydum mesaja,isteyenler indirip vlc player ile yavaşlatarak izleyebilir.14-20.sn ler arasındaki 6 saniyede 48 yumruk.Tabiki kavgada böyle yumruk atmam,bu yumrukları dik tutmamın sebebi daha hızlı sallayabilmem,birbirine daha yakın ve omuz ile tam açı yapmasını istedigimden dolayı yumrukları bu sekilde tutup sallıyorum.Normalde omuz hizası(gücü omuzdan almak için) ve yumruk dik degil yatay(ya da 45 derece eğimle) tutulmalı bana kalırsa direk vuruşlarda.

https://www.youtube.com/watch?v=cN7_BaDQWNY&feature=youtu.be

Son düzenleme: 20 Kasım 2012
  15. oguzaltindal

oguzaltindal Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İst
    bende bir yere vuruyortsun zannettim yaa aklım o nedenle almıyordu bu iş nasıl oluyor diye

16. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Evde vuracak birşey yok :D Ayna vardı karşımda(aynayı kırıp elimi dağıtmaya gerek yk :) )Duvar var ona da bandaj lazım eldiven lazım,bu şartlarla bu kadar oluyor :D Ha birşeye vursam yine yaparım bana kalırsa +40 ama çıplak elle de duvara vuramam :D İleride boks a başlarsam,kum torbasına vurup koyarım videoyu :d

17. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    yanlız boksta öyle bi yumruk yok :) hatta o yumruk bile değil gibi değişik bi vuruş şekli :)

halterman bunu beğendi.
  18. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Zaten başlıkta 1 sn de kaç boks yumrugu atılır yazmıyor :D Boks yumrugunu bilmem ben boksa gitmedim,yumruk bile degil dersen ben boks yumruguyla(direkt) sn de yine 6-7 tane atarım,omuzdan direkt vururum,bokstaki direkt vuruş,ama ben burada en fazla kaç tane vurabilirimi denedim,kaç tane boks yumrugu atabilirimi degil :D + Olarak bokstaki direkt vurusu yapsam bu sefer de nicin yumrugu yarım çekiyorsun tam olarak omza kadar çekmiyorsunuz dersiniz o ayrı :D(ki direkt vuruslarda da yumruk omza kadar çekilmez,aksine önde olur.Bu arada yumruk bile değil demişsin de,"yumruk" un anlamını biliyor musun ? :) Belli ki bilmiyorsun,ben sana söyleyeyim.Yumruk:Ellerin sıkılı şekilde tutularak aldıgı hal. Sen yumruğu vuruş şekli ile karıştırmışsın.Vuruş şekillerinin adı yumruk atma değildir,kroşe,aparkat,direkt vuruş bunlar vuruşların adıdır,yumruk diye bir vuruş şekli yoktur.

Son düzenleme: 24 Kasım 2012
  19. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ne zamandan beri bir Wing Chuncunun zincir yumruğunu , Biz direkt olarak saydık ki 6 saniyede 48 yumruk diyorsun :D Neyse , wing chundaki vuruş tekniği öyle olabilir.Ama o yumrukları ringte kullandırtmıyorlar adama :D
    Buyrun size https://www.youtube.com/watch?v=AomhzXJ1Xvo wing chuncunun MMAcı karşısında yumruklarını kullanmasına çalışması sonucu aldığı yenilginin videosu...

20. Byoquzhann

Byoquzhann Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Tekirdağ
    İşte bu arkaşım herşeyi acıklamış =))

Sayfayı Paylaş