Bir süredir uyguladığım program hakkında fikirleriniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve leecH tarafından 23 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Merhaba arkadaşlar,

Forumu bir süredir takip ediyorum bu bağlamda kendime bir program oluşturdum ve yaklaşık 1 aydır uyguluyorum fakat yaptığım yanlış birşeyler varsa bilmek isterim yani programın eksik yanları veya fazla bir kısmı var ise tavsiyleriniz uygulamak isterim..

Öncelikli olarak amacım göbeğin gitmesi ve göğüs bölgesindeki yağlardan kurtulmak ama bunu yaparkende çelimsiz bir vücuda sahip olmak istemiyorum çünkü geçen senede 70kilonun altına indim fakat çokta hoşuma gittiğini söyleyemeyecem

Boy: 1.83

Spora başlamadan önceki kilom 82

Hafta içi her sabah 7de kalkıyorum
    Aç karna;

25x4 mekik

20dk twist
    (parktaki alette)

Sahilde tempolu koşu (ilk günlerde yarım tur koştuğumda yoruluyordum aynı hafta içinde 1turu rahat koşmaya başladım, 2. hafta 2 tura çıkardım, bu haftada yani 3. hafta 3 tur koşuyorum, ömüzdeki haftada 4 tura çıkarabilirim gibi görünüyor)

Hafta içi her akşam üzeri

Yaklaşık 1 saat yüzme
    (kelebek ve serbest)

Cumartesi

2tane 4ük dumbble ile FleXoR hocamın forumda yazmış olduğu programı uyguluyorum

hepsi 4x10

GÖĞÜS

Dumbbell Bench Press
    Dumbbell Flyes
    Dumbbell Bench Press (Close)
    Dumbbell Pullover

KOL

Dumbbell Curls
    Hammer Curls
    Dumbbell Preacher Curls

Pazar

OMUZ

Neck Dumbell Press
    Latarel
    Arnold Press
    Dumbbell Lateral Raises

Arka Kol

Lying Dumbbell Extensions
    Dumbbell French

Yediklerimede dikkat ediyorum onun için belli bir programım yok fakat yağlı yiyeceklerden, unlu mamüllerden ve tatlılardan kendimi fazlasıyla uzak tutuyorum. Bir nevi sağlıklı beslenemede diyebilirim çünkü diyet olarak görmüyorum

Şimdiki kilom ise 75, yaklaşık 6-7 kilo verdim ama göğüsteki yağlanma ciddi oranda azaldı ve göbekte de gözle görülür bir azalma meydana geldi.

Başta da söylediğim gibi iyi veya kötü her türlü yorumunuzu bekliyorum

İyi günler

2. hakan3438

hakan3438 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    iyi bir başarı göstermişin 2 x4 lük dambıllarla çok tekrar yaparsın buda o bölgeyi sıkılastırır yağlıysa yağlardan arındırır kilo vermen için bunlar sana yeterlidir ancak kilonu verdikten sonra kas yapmayı istiorsan hacim için fazla ağırlıklarla az tekrar yapmak lazim salona gitme gibi olanağın varsa salona gidersin yoksa evde kendince de çalışırsın. başarının devamını dilerim

leecH bunu beğendi.
  3. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Yorumunuz için çok teşekkür ederim, yazın kalan 1-2 ayının boş geçirmek istemedim o yüzden şuan için sinirimi bozan göbeği ve diğer bölgelerdeki yağlanmayı en aza indirgemek.. Aksilik olmazsa yaz bittikten sonrada salona gitmeyi ve istikrarı bozmadan fit, hacimli bir vücuda kavuşmak istiyorum

4. hakan3438

hakan3438 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    salona gidersen daha verimli gelişme alırsın tabi beslenmeyede dikkat etmen lazim ama sunu unutma herşey sende bitiyor spor hayatında başarılar dilerim

leecH bunu beğendi.
  5. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Merhaba arkadaşlar,

Deniz sezonunu kapatmam nedeniyle programa yüzme yerine 5km bisiklet ekledim. Ayrıca dumbbleların artık yetersiz gelmesi sebebiylede programdan çıkardım onun yerine şınav çekiyorum (30ardan 5 set ve her hafta arttırıyorum) 1-2 haftada böyle devam edip artık salona gitmeyi düşünüyorum hatta şimdiden beslenme programımı hazırladım.

Şuan ki kilom 71

Son düzenleme: 21 Eylül 2011

Sayfayı Paylaş