Bir protein tozu aldım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Kan Mevsimi tarafından 24 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Bugun bı proteın tozu aldım. 250 gram aldım denemek ıcın 10 ytl ye. Markasını almayı unuttum ama bazı ıp ucları vercem. Satan adam 2 çeşit var dedı bı saf protein bide yenı baslayanlar ıcın 3te 2 sı karbonhıdrat 3te 1 ı protein. Ben saf protein alcaktım Hatta markası Whey di onun ama onu gramla satmıoz dedı buyuk bı kutuydu kutuyla verıyoruz dedı. Bende dıgerındenaldım. Cıkolatalı. 1 litre sute 2 yemek kasıgı at dedi. Ne kadar dogrudur bılmıyorum. Ama guzel gıbıydı. 4500 gramlık kutudan 250 gram verdı bana.

İşe yarar mı ? ve nasıl kullanıcam antremandan once mı sonra mı ne kadar once ne kadar içmeliyim ?

2. bodypower34

bodypower34 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    1 litre süt cok olmus artı bukadar proteın veya carbonhıdrat sana bir yarar getirmez emin ol onu kutusuyla almalısın ve olcek yardımıyla kullanmalısın

3. suleymanbudak06

suleymanbudak06 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    aldıgın proteın degıl genner kılo aldırıcı

4. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Bilmiyorum valla. Adamın dedıgı su yenı baslayanlar ıcın bu dedı. Kılo aldırıcı, enerji verici, ve toplayıcı nıtelıkte dedı. Saf proteinin 3te1 i kadar protein var dedı (aynı olcekte) Yanı ıse yaramaz mı bu ? Ne yapıcaz... Ben kullanıcam genede nasıl kullanmalıyım bıbılen yok mu.

5. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    antremanlardan once ve sonra kullanabılrısın suyla yada sutle 250 gram almıssın bu da sana gunde 25 gr kullansan 10 gun yeter ve hıc bır degısıklık de olmaz madem almıssın kullan artık

6. Nuke_99

Nuke_99 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Aldığın protein tozu değil kilo aldırıcıdır.250 gram işini görmez.Whey bir marka değil peynir altı suyu anlamına gelmektedir.Protein tozları elde edildikleri malzemelere göre adlandırılırlar.soya,casein gibi tipleri vardır gainer için ayrıntılı bilgiyi buradan bulabilirsin.

7. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Ya anlamıyorsunuz ben denemek ıcın aldım sımdı. Gerekırse alırım ama bu benım ıcın ıyı mı yoksa saf protein tozu mu alayım. 900 gramı 100 ytl demıstı.

Ama ben suan o kadarda sıkı calısmıyorum, tavuk et balık her ogun yıyorum neredeyse. Benım yenı baslayanlar bolumunde actıgım konuya baksaydınız orda yazdıgımı kısaca burdada yazayım. Ben oglen yemek yedıkten sonra okula gıdıyorum 1 de ve sonra eve 5 te gelıyorum. Tek vaktımde bu eve gelır gelmez antreman yapmak. AMa bu sefer aç oluyorum. Eve gelınce yemek yıyıp antreman yapsam bu seferde karnım tok antreman olmuyor herkes olmaz dıyor zaten. O yuzden boyle bırseye gırıstım.

Evet Nuke 99 aldıgım urun bu sanırım. Yararlı olmaz mı verdıgın yazıda ıyı oldugu yazmıs eskıden herkes kullanırmıs.

8. Nuke_99

Nuke_99 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Zayıfsan kilo almada karbonhidratın yararı olur.Şahsen protein tozlarını tercih ederim.

9. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Kıloya aslında fazla ıhtıyacım yok. bunun 1 porsiyonu nasıl oluyor. 1 litre sute 2 yemek kasıgı attım mesela antremandan once kac bardak ıcıcem ?

10. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73

anlamıyorsunuz demıssın ama orada ne yazdıysan herkes ona gore cavab verdı sen anlatamadın sanırım anlatmak ıstedıgını

bız senın yazdıklarına gore cvb verıyoruz anlatmak ıstedıklerını dogru anlat o zaman

bır de yenı baslayanlar bolumne baksanız anlarsınız demıssın burada senın bu msjını cevablayıp sana yardımcı olmak ısterken acaba baska nerelerde ne anlatmak ıstedı bu arkadas dıye kımse arastırmaz..

ayrıca denemek ıcın aldım dıyorusn 250 gr urunu nasıl deneyeceksın ve ıyı mı kotumu olduguna bu kadar kullanmada nasıl karar vereceksın ??? sen bu urunu kullan artık ıyı yada kotu bısey farketmezsın ben sana soylıyım...

iyiy calısmalar

11. KinDLinG

KinDLinG Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    adamin sana verdigi garnier, zaten okuldan gelince beslenemiyorum demissin, bir sure garnier kullanman daha iyi, bir- iki ay boyle devam et biraz kas yapinca protein tozuna gecersin(kilo problemin olmadigini varsayiyorum)

12. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    kan mevsimi dikkat et protein tozu diye adamlar kakao, nesquick satıolar millete şimdi demişsin 250 gram denemek için aldım, 250 gram ı deneyipte vücuduna verdiği verimi görmen mümkün değil benim sana tavsiye edeceğim tek şey bilmediğin, güvenemediğin yerden supplement almaman.

13. defective

defective Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    medya
    Yer:
    istanbul
    Kan Mevsimi yukarıda 900 gram 100 lira diye bir şey okudum ama tam olarak neden bahsettiğini anlamadım. Eğer adam gramla sattığı protein tozunun 900 gramını 100 liraya veriyorsa almak için deli olmak lazım. Optimum'un 950 gramı 90 liraya indi son kampanya ile ki, bir yanda adamın sattığı ne olduğu belirsiz toz diğer yanda en iyi ürün seçilen optimum whey. Ayrıca kilo almak istemiyorsan alacağın protein tozunun besin değerlerini iyi incelemen lazım, yağ ve karbonhidrat oranı düşük ürünlere yönelmelisin. Piyasada protein tozu diye gainer satan insanlar da mevcut. Bu işler maceraya gelmez. Bence güvenilir yerden al, için rahat olsun.

14. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    250 gr gainer 2 gün yeter sanırım :)

15. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Adam bana kutu gosterdı. Bu saf protein dedi. Bunu gramla satmıoz dedı. Kutusu 100 ytl dedı. 900 gram dedı. Bıde altında2 tane 4500 gramlık buyuk kaplarda vardı. Sız Weight Gainer deyınce tanıdım evet oyle yazıyordu ustunde.

1 litre sute 3 yemek kasıgı at dedı. Antremandan yarım saat once ıc dedı. Ben saf protein almak ıstıyorum dedım. Onuna gramla satmıoz boyle kutusuyla dedı. Banada 100 ytl pahalı geldı. Bende ondan aldım.

Jarhead demıs kako nesquik satıyolar demıs de bılmıyorum adamın 2 kabındada aynı sey vardı. 1ı acık onu gramla satıyor yarılamış hatta. Diğeri 180 ytl mı ne dedı hıc acılmamıs. Evet ıctım dün kakao tadı vardı aynen. Ama dibinde kalanı acıydı. Bilmiyorum valla ama sanmıyorum nesquik satacagını falan cunku ıspartada kı tek yer orası herkes alıyor.

Zaten ben paraya kıyıp 100 ytl lık falan protein tozu alcak olsam ınternetten alırım. Ben sımdı 10 ytlılık gainer aldım. Siz illa diyosanız protein tozu 1-2 haftaya almaya calıscam.

Ama ıste durumumu anlattım benım normalde gerek yok şuan. Zaten cok agırda calısmıyorum. 45 dk antreman yapıyorum her set hareket arası 40 sanıye dınlenıyorum. Gerçekten yoruluyorum terlıyorum. Ama vaktim yok. Okul yuzunden hep. Bende kas gelısımı ıcın ve enerjı ıcın boyle bırsey almak ıstedım. gene aç karnı antreman yapıcam ama en azından proteinim enerjım olacak dıye dusundum. Yanı kafamda öyle bir fikir olustu bir bilgim yok.

16. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Kan Mevsimi 250 gram gainer almışsın. Gainer'ların 1 servisleride genelde 250 gram civarıdır zten. 3'te 1 protein 3 te 2 karbonhidratı falan boşver işin önemli kısmına gel;

Gainerlar genelde ucuz olur ve o yüzden bundan sonra alacağın ürünlere dikkat et, araştırmadan alma. Para kolay kazanılmıyor verdiğin 10 lira küçük gözükse bile o ürün için çok yüksek bir fiyat.

Supplementler + spor konusunda bilgin eksik o yüzden forumu iyice okumanı tavsiye ederim.

17. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    ilk olarak açıktan gainer veya whey satıldıgını duyuyorum(aminoasit bazı salonlarda görmüştüm).her bakımdan yanlış birşey.
    ilk olarak 250 gr 10ytl ise.. 4500 gr 180ytl ye tekabul ediyor..marka belirtmemişsin.tahmin yürütüyorum.hardline progainer 4500gr ise 145 tl civarı max. universal gainfast4500 gr ise 160-170 tl. Bu bakımdan zararda oldugun açık.
    bir diğer olasılık.kutu açıska içine kakao tozu ikame edilmiş olabilir.sen hayatında ilk kez gainer kullanıyorsun.yani tad olarak ref. olabilecek bir ürün kullanmamışsın.sırf kakao olsa bile şüphelenmeden içersin.
    250gr gainer zaten bişey ifade etmez.
    en iyisi para biriktir whey protein al .açılmamış sıfır paketinde...ve onu bitirmenin keyfine bak.(tabi salonda çalışmaya başladıysan,en son evde çalışıyordun yanlış hatırlamıyorsam).

18. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Çok pahalı. Ayrıca denemek için en az 1-2 kutu kullanman lazım. 250Gram ile bir şey anlayamazsın fayda olarak. Nesquik içmeye benzer.

19. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    böyle alıcılar olduktan sonra piyasadan dolandırıcı eksik olmaz.Peynir mi alıyorsun 250 gr aldım denemek için diyorsun.Birşey almışsın ama sende ne aldığını bilmiyorsun sonra bizden fikir belirtmemizi istiyorsun.pro.tozlar olsun gainerler olsun doping değil ,alıyım 3 günde gelişiyim diye bir yok.zaten bunlar ek besinler.
    senin yerinde olsam forumda ilgli yerleri defalarca okurum

20. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta

Herkes 250 gram deneme konusunda takılmıs kalmıs. Ben evde calısan bırısıyım. Hıc bunlarla karsılasmadım neden ıhtıyacım olmadı. Nerden bıleyım ben? Arkadas banadedı sutekarıstır ıc ben hıc tecrubesız bırı dogru yanlıs bılemem kı... Okumadım cunku, çünkü ihtiyacım olmadı. Şimdi 2 aylık bir program içindeyim. 40 gun sonra falan salona yazılacagım. O zaman hocam falanda olcak tabi. O uygun gordugu olcude alacagım gerekeni.

Yanı ben size bütün içtenliğimle paylaştım herşeyi siz azarlıyorsunuz beni. Bilmiyorum dedim arkadaş götürdü dedim şöyle birşeydi dedim. Denemek için aldığım da şu sebepten öyle dedim. Düşük fiyatlı alayımda bir forumdakılere sorayım dedım. Arkadasa dedıgım sey aynen bu ben bunu BFTR ye sormadan asla ıcmem dedım. Şimdi bi az alalım onaylarlarsa alırım dedim. Siz hemen beni rencide etmeye başladınız.

Benim forumda bir resmim çizildi zaten ilk defa bu tur seylere el attım tamam kazıklanmışım.

Sayfayı Paylaş