Bir Program Yazar mısınız ?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve sebulba585 tarafından 30 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. sebulba585

sebulba585 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    50 yaşlarında, sigara alkol kullanmayan, önemli bir rahatsızlığı da bulunmayan beslenmesine oldukça ayrıntılı şekilde (beyaz un şeker işlenmiş gıdalardan uzak duran, genelde fırında ya da kısık ateşte z.yağı balık taze meyve sebze) dikkat eden bir bayan için haftada 3 ya da 4 gün uygulayabileceği bir antrenman programı yazar mısınız ? tabi Body Building tarzı bir program istemiyorum ama Fitness tarzı yağ yakmamı sağlaması açısından beni zorlıycak bir ağırlık programı istiyorum.. şimdiden teşekkürler

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Fitness step aerobic uzmanı Flex-point size en uygun proğramı yazacaktır

Birde boy kilo gibi bilgileri yazarsanız daha iyi olur teşşekkürler

3. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    mrb sebulba585.forumumuza hoşgeldiniz. boy ve kilonuzu belirtmemişsiniz. ağırlık programına yeni başlayanlara biz genellikle 1. ay büyük kas gruplarını hedef alan standart programı uygularız. önce kişinin temelini oluştururuz daha sonra vücut yapısına uygun programlar seçeriz. ( beden ölçülerini hedef alarak.)

yaşam standartınız oldukça iyi görünüyor. sigara ,alkol kullanmamanız, beslenmenize dikkat etmeniz sizin antremandan alacağınız verimi yükseltecektir.

özellikle bayanların 40 yaşından sonra ağırlık çalışmasına daha fazla önem vermeleri gerekmektedir. bu sayede hem kemik erimesinden korunmuş olunur hemde menapoz dönemindeki sıkıntılar daha rahat atlatılır.

size vereceğim program 1 gün yapılıp ertesi gün dilenme şeklinde olacaktır. dinlenme günlerinizde yürüyüş ve hafif tempo koşu yapabilirsiniz. bu sizin yağ yakımınızı hızlandırır. ama haftanın 1 gününü mutlaka antremansız geçirin, vücudunuzu dinlendirin.

yazacağım terimler muhtemelen yabancı gelecektir. o yüzden hareketlerin yapılış şekillerine forumdaki antreman body building egzersiz hareketleri bölümünden bakmanızı istiyorum. orada resimli açıklamaları var.

1- butterfly
    2- latarel
    3- dambıl curl
    4- triceps pushdown
    5- lat pulldown
    6- seated ( cable) row
    7- leg extensions
    8- leg curl

( yukarıda verdiğim program çalıştığım salonda yeni başlayan bayan üyelerime verdiğim ağırlık antremanıdır. bunun yanında mide egzersizleri ve grup egzersizleri de yapılmaktadır. siz bu açığı yürüyüş ve hafif tempo koşu ile kapatabilirsiniz.)

başlamadan önce vücut ölçülerinizi almanız sizi daha iyi takip etmemizi sağlar.gelişmelerden bizi haberdar ederseniz seviniriz.

4. sebulba585

sebulba585 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi öncelikle çok teşekkürler, bu arada bu program benim için değil bayan bir tanıdığım için:)

neyse boy kilosunu vereyim: 1.50 cm, 51 kg da kilosu yanlız şöyle birşey rica edeceğim
    spor salonuna imkanı şu anda yok söz konusu kişinin , evde iki tane dambell, bir tane uzun bar, ince dumbell masası, ve gerekli kilolar mevcut

bu elimizdeki aletler ile yapılacak hareketlerden oluşan bir program yazabilir misiniz?

5. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    mrb, bunu baştan söylesen daha uygun olurdu bence... ama, madem evde aletleriniz var, bir de, ev tipi step aleti-yağ yakımı-bacak gelişim-kalça için uygun, ve/veya fitness bisikleti alsanız, daha iyi olur derim, öbür türlü, halter pazu yapmasına gerek yok derim... :) eksik bilgi olduğu için, bir daha ki sefere olmasın ve başka üyeler de yapmasın amaçlı, kendi adıma, - rep veriyorum... saygılar... ;)

6. sebulba585

sebulba585 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi aletler tamamda ben bazal metobolizmayı hızlandırmanın yağ yakmada daha etkili oldunu bunun içinde ağırlık antrenmanlarının iyi geleceini duymuştum.o bakımdan

7. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    mrb...

*öncelikle, "...duymuştum, o bakımdan" gibi tabirler, zayıf kaçıyor...
    *ayrıca, ona bakarsan, bir sürü teori var, ama hangisi sana-ona vb. daha uygun?...
    *onun dışında, iyi ki, demişsin, sigara-alkol yok diye, öbür türlü, kadıncağız, hastanelik olabilir...
    *gene onun dışında, reha muhtar'ın, söylediği gibi; acı var mı acı? yani, tansiyon-kolestrol-şeker vb. hastalık var mı, önce onu söyle... :!:
    *ayrıca, gene ne olursa olsun, derim ki, ev tipi step aleti-bisiklet, kalitesinden sauna bel kemeri, en güzeli, olur, derim... saygılar... ;)

8. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Re: mrb...

***pardon, demişsin zaten, ---önemli bir rahatsızlığı olmayan--- diyerekten... :oops: :oops: :oops:

9. sebulba585

sebulba585 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tamam ben ******* adlı siteden hareketlerin videolarını buldum, yukarda vermiş olduğunuz programdaki hareketlerin aynı kas gruplarını çalıştıranlarını, bendeki aletlerle yapılabilecek şekilde tekrardan yazarım.
    yardımlarınız için teşekkürler.

Edit (flexor) Vermiş olduğunuz linki editledim çünkü başka siteye gitmenize gerek yoktu

bu https://www.bodyforumtr.com/forum/viewforum.php?f=22 bölümümüzde tüm hareketler mevcut lütfen arama yapınız

Sayfayı Paylaş