Bir programı kaç hafta yapıyorsunuz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve lazarangelovv tarafından 6 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. lazarangelovv

lazarangelovv Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Kimisi 4-6 6-8 hafta gibi sanki kanıtlanmış sonuçlarmış gibi süreler belirtiyor;
    Kimisi de ağırlıklara alışmanın,kiloları artırmanın ve kütle kazanmanın 2-3 ay sürmesi gerektiğini savunuyor
    Sizlerin düşünceleri nelerdir?

Blonde bunu beğendi.
  2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Tavsiye işini üstadlara birakmak lazım da şahsen yaz haricinde 2 aylik sureclerde degistiriyorum, daha dogrusu yillik programi tekrarliyorum diyeyim.

3. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Bana kalırsa en az 2 ay denenmesi gerek.

4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Yani 2 ay yeterli degil mi demek istediniz?

5. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Max 1 ay. Program aslinda genel olarak ayni fakat ufak degisiklikler ve hareketlerle hemen her antrenman farkli oluyor.

6. emrehasan55

emrehasan55 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Benim fikrim bu hep sabit hareketlere takılıp kalmayın derim hareket üzerine program yapmaktansa bölge üzerine yada antreman çeşidi üzerine program yapıp değiştirmek 2 ayda bir daha iyi sonuç verdi bana.

7. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Mesela göğüste
    flat benchpress
    flat fly
    incline dumbellpress
    dips yapıyorsunuz bunu en az 2 ay devam ettirin vücudun adapte olması 4.aydan sonra başlıyor. Baktınız böyle pek randuman alınmıyor.
    incline DP
    incline fly
    flat BP
    crossovers gibi bir değişikliğe başvurun. ama bir hafta üst göğüs diğer hafta flat e geçmek pek mantıklı değil. Vücudu sık şaşırtmak büyümesini optimal düzeye çıkarmaz. Bir hareketin gözle görülür değişiklik yapması ise en az 8 hafta sürer işte bu yüzden. Yada çok seviyorsunuz ve değişirmek istemiyorsunuz ? Peki , 2 haftalık süper set yada dropsetler ile renklendirilmiş programınızı uygulayın sonra tekrar dönebilirsiniz eskisine. O kadar şaşırtmak bile yeterli.

Blonde, KuKLy ve columbu bunu beğendi.
  8. KuKLy

KuKLy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Haklı bence

9. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Hareketlerde degil de, program da degisiklik yapiyorum sahsen, 2 ay piramit, super set, kuvvet gibi

10. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Ben 3-4 ay uyguluyorum meter mevsimler hacim icin 7-8 ay program degistirilmemeli diyo yani ufak degisiklikler disinda sizlerin görüşü nedir bende yorumları takipteyim güzel bi soru olmuş, bencede 5-7 ay hacim icin ayni programla gidilebilir ama tabiki arada sistem değişmeli veya bikac hareket eklenip cikarilmali benim fikrim bu yönde..

11. emrehasan55

emrehasan55 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar program veya sistem önemli olan içerikteki hareketler zaten aynıdır

12. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Meter mi ? ahhaha birşey bilmediği burdan belli herifin. 7-8 ayda vücut o sisteme alışır artık tepkiler istenilen kadarda olmaz. Vücudunda kanunları var.

13. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    teşekkürler cevabın için,tamamen degiştirmekten bahsediyo ama tabikide hareketler eklenmeli cıkarılmalı ama tamamen degiştirilmeli mi soru işareti bence..

yazdığı cümleler şu şekilde: (vücudunu begeniyorum severdimde bu aralar iyice degişti orası ayrı herneyse konu dagılmasın:)
    ''ulan dışarıda en salakça konu , 3 ayda bir program değişmemiz gerek, vücut alışıyor programa ve yanıt vermiyor , 1,5 senedir programımda bir değişiklik yok benim bu lafı size söyleyen arkadaşlarla 1 dk fazla konuşmayın bile... yahu bir idmana adapte olma süresi hacim özellikle, 3-4 haftadır. bir idmanın size faydasını görmeniz sizin için etki gösterip göstermediğini anlamanız 12 - 16 haftadır. bir hacim idmanından tamamen etki almanız min 24 - 32 haftadır. Programlar beginner ve kg vermek isteyen insanlarda 3 hafta ve 1 ayda değişir. yada 3 ayda. Hacimde 3 ayda bir program mı değişir. Bu konuda çok iyi bir video yapılır ama.. daha sonra liste aldım. YAPARIM ! ''

Blonde bunu beğendi.
  14. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Sanırım gece saati diye algım yavaşladı :D Pek anlamadım yazdıklarından brah.

15. lazarangelovv

lazarangelovv Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    bunu ben de duymuştum..

16. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kenzo karagöz spora basladigindandır kola 2 hareket girdiğini söylüyor barbell curl ve seated db curl. Yarışma döneminde konsantre curl ekliyoeum sadece diyor. Vucuduna bakarsaniz zaten kollari özellikle bicepsi vucudun önünde gidiyor . Fazla söze gerek yok Yukarda açıklamıslar zaten egemenn arkadaşimiz.

egemennn bunu beğendi.
  17. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    8-9 hafta bazen 12

'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

18. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Dominant bölgede olabilir hesaba katmak lazım :)

Blonde bunu beğendi.
  19. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Olabilir benimde biceps ve hamstringlerim dominant bölgelerim. Orda söylemek istediğim eklemeyi unutmuşum 7 yıldir programım aynı diyor 7 yildir barbell curl ve seated db curl harici hareket yapmadım yarışma dönemi konsantre curl ekledm sadece diyor ona dikkat çekmek istedim :) şu anda da ayda 1 kere biceps çalısiyormuş. Ben kendi adıma söyliyim yaģ yakiminda olduğumdan belli bir programim yok kalori yakmaya bakıyorum sadece. Programi sık sık değiştirmek iyi değil bir programdan verim almadan ve o verim artık alamamaya başlamadan değistirmek anlamsız bence. Bulkta hic degistirmicem programimi. Ya tabii arada farkli seyler denemek lazim 2 ay barbel curl hammer curl preacher curl yapiyorsun mesela. 1 bicepz idmaninda ct fletcherin biceps idmanini dencem sadece 1 kere. 100 er tekrarli 200 lü tekrarli drop olan program bunu şimdi her idman yapamazsın mesela. Yılda 1 kere en fazla 2. Idman programin ayni kalıp sistemleri değistirebilir bar yerine dumbell , sulerset dropset ahbap curl 21 curl gibi seyler ayda 1 kere denenebilir. Piramit normal set kuvvet antremani bazi dönemlerde yapılabilir zaten değiştire değiştire ne kadar değiştircez ki ? En fazla dediklerim yapılabilir zaten fazla alternatif yok bulkta zaten sıfırdan program değiştirmenin mantığı yok yaptıkları hep temel hareketler bb curl bench pres dip ohp deadlift squat . Genel olarak büyüdükten sonra definasyonda 2 ay yaģ yakıp aynanin karşısına geçmek gerek. Nerem eksik nerem fazla. Trapez eksikse shurg alt orta trapez eksikse behind shurg lats eksikse lat pulldown tricepsin hangi bası eksik bacakta nere eksik sırtın üst kısmı eksikse pendlay row yada face pull gogus iç eksikse dumbeller orta eksimse dumbell fly butter fly vs vs gibi aynaya bakarak yaģ yaktıktan sonrs eksikleri kapamak icin program sıfırdan değisebilir ama bulkta zaten yapacaklarımız sınırlı belli şeyler. Ha 2 ay fullbody 3 ay ppl tarzı olabilir mesela.

berkaykry bunu beğendi.
  20. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Dediklerine hak veriyorum fakat kenzo muhakkak farklı sistemler deneyip hareketleri aynı kılmıştır. Dominant bölgede olsa birsüreden sonra gelişim YAVAŞLAR , tepki vermez demiyorum. Şahsen meter mevsimlere karşı bir antipatim var vücudu iyi ama bazı dediği şeyler çok mantıksız geliyor. Forumda kimler inanır bilmem şimdi yazacağıma fakat James "Flex" Lewis in hiç bir dergide söylemediği birtakım şeyleri dayım aracılığı ile öğrendim. Aynı salondalar dediğine göre. Kafama takılan birşey olduğundan TAM anlamıyla bir pro'dan öğrenmek beni daha iyi hissettiriyor. İlk inanmamıştım gerçi ne yalan söyliyim. Fakat skype üzerinden konuşurken salonuna girip gördüklerimden sonra dedimki dör ayak üstüne düştüm. Yazdıklarımın bazısı makalelerden değil ondan kaptıklarımdandır. Meter, şahsen o adamın yanında bana hala amatör gibi kalıyor. Bilmiyorum belkide adamı tövbe haşa İlahlaştırmış gibi diyceksiniz ama öyle geliyor.

Blonde bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş