1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Bir Kickbokscu'nun Vücudu-boks yaş 14

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve boks tarafından 6 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Selamün Aleyküm abilerim, kardeşlerim...

Özelliklerim(hastanede ölçtürdüm):

Boy: 1.65 m
    Ağırlık: 53.8 kg

Kickboks yapmaktayım.Aşırı hevesliyim bu işe çok seviyorum ve gerçekten isteyerek yapıyorum, Allah bozmasın. :) Boks olmasını isterdim ama malesef bulunduğum yerde kickboks-tekvando-güreş vardı :( .
    Liseye geçtim ve bu işi artistlik olsun diye yapmıyorum, o yüzden bu konuyu herkesle paylaşmıyorum, spor yapmak ve sağlıklı yaşamayı seviyorum.

Vücudumun ilk resminde herhangibir şekilde kasmıyorum, serbest.

Saygılarımla... :)

Ekli Dosyalar:

bdyc22, zrb20, Prometheus676 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. ismailmk

ismailmk Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    tebrık ederım senı 14 yasında olmana ragmen gayet guzel vucudun var ılerkı hedeflerınde kıckboks u bırakıp BB ye gecmeyı dusunuyormusun pekı?

boks bunu beğendi.
  3. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Vucudun gayet guzel . Goguse ve sırta agırlık ver .
    Ama dezavantajın boyun . Kickboxta boy cok onemlıdır . Kol ve bacak uzunlugu ıcın yanı .
    Hakkında hayırlısı olsun kardesım .

boks bunu beğendi.
  4. brhmcr

brhmcr Guest

14 yasinda guzel bir altyapin var, Bransin farkli oldugu icin estetikten ote fonksiyonel kaslara ihtiyacin var idmanlar beslenmeni uygun tutarsan zaten iyi yerlere gelirsin.

5. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    biraz daha omuzlara ağırlık verebilirsin.boyunuda kafana takma sporunda hiçbir engel teşkil etmez boyun uzun değil ama ağırlığında düşük kendi sikletinde başarılar yakalayabilirsin.

boks bunu beğendi.
  6. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bhrmcr hocam soyledıde sındı hatırladım

Sakın ağırlık calısma eger calısacaksanda agır olmasın ve calıstıktan sonra esneme hareketleri yap calıstıgın yere . Kickboxta kasının kendını hıc kasmadıgın zaman yumusak olması ve bacagının , kolunun tam acılması gerek . Serilik cok onemli .

boks bunu beğendi.
  7. FasT

FasT Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aleyküm selam,

Yaşına göre çok iyi alt yapın var, hedefinde başarılar.

Ölçüm konusuna gelince, yağ oranı ölçümün yanlış. Hastahanede ölçmüş olman %100 doğru olduğu anlamına gelmez.

boks bunu beğendi.
  8. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Evet, bende ona değinecektim ama unutmuşum :) . İlerde yaklaşık 2 yıl sonra boyumda uzayacağından, 16-17 yaşlarında bodybuilding'e başlayacağım :) .Teşekkürler. :)

Bodybuilding yapmıyorum ama ilerde yapacağım 2-3 yıl sonra nasip olurs****aliteli aletler bulunan bi body salonu olan tanıdığım var.Çok zaman orda bulundum, ama öyle çalışmadım.O yüzden çalışanlarla falan beraber olduğumdan body hakkında çok bilgiye sahibim :) .Bide forumu çok okudum. :) . Teşekkürler kardeşim senin hakkındada hayırlısı...

İnşAllah...Evet fonksiyonel kaslara ihtiyacım var.Beslenmeme oldukça dikkat ediyorum.Örneğin sabahları 2 yumurta 1 litre süt 2 tatlı kaşığı bal peynir zeytin vb tüketiyorum.Kalsiyum ihtiyacımı karşıladığıma inanıyorum.İnşAllah boyumda uzar.Teşekkürler :)

İnşAllah kardeşim.Boyumu kafaya takmıyorum ama uzamasınıda çok istiyorum en az 1.80 m olmak istiyorum ama Allah ne verdiyse artık.Teşekkür ederim :)

Kardeşim öncelikle çok teşekkürler.Serilik önemli olduğundan ağırlık hantallaştırır...Kickboks'da önemli olan serilik :).Bu dediklerin hakkında bilgim var :) .

Evet kardeşim yağ oranı yanlış olabilir çünkü robot makinada ölçtürdüm.Zaten vücudumdan memnunum :) Çok kaslı olmak yerine , çok hafiften kas, fit olmak isterim :) .Teşekkürler. :)

MyShadowKing bunu beğendi.
  9. phonix

phonix Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    siyaset iş spor klasık hayat aq işte
    Yer:
    istanbul çağlayan çaya beklerim püskevitde var
    kardeşim vücud güzel.boy konusunda karar senin uzarmı uzamazmı ama.şunu belirtmeliyim OMUZLARINA HASTA KALDIM.vücud çatın harika bu köprücük kemiklerin senin küçükkenemi uzundu yoksa boksa başlayınca böyle bir değişimmi oldu_?

boks bunu beğendi.
  10. ali1453kedi

ali1453kedi Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    boyunda daha uzar 14 yaşından sonra insan en az 10-15 cm uzar yorum yapanlarda 20 yaşındaki büyüme kıkırdakları kapanmış adama sanki yorum yapıyor karın genetiğin bence çok iyi

boks bunu beğendi.
  11. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Saol kardeşim teşekkür ederim. :) Bildiğim tek şey boks'a başlayınca hiç değişim görmedim, zaten aynıydı.Babamın fiziği ile aynıyız.Yani benim fiziğim genetik.Küçükken tabi şimdiki gibi değildi ama uzaması büyümeyle meydanaa geldi.Yani sağlıklı beslenince güzel bi büyüme oldu.Dediğim gibi kickboks'a başlayınca herhangibir değişim olmadı.

İnşAllah kardeşim istediğim boy en az 1.80 olduğundan 15 cmlik bi uzama bana yeter. 13 yaşında ergenliğe girmiştim , o zamanlar birden bi boy uzaması meydana geldi.Ondan sonra pek uzadığımı hatırlamıyorum...Teşekkürler :)

12. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Konu günceldir arkadaşlar....

13. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Sana abi tavsiyesi vucut olayını fazla dert etme kafana takma.. Yok suram eksik burak az buram geride kalmış, daha mükemmel olmam gerek felan filan hiç düşünme kafana takma.Ağırlık çalışmaları kesinlikle yapma. Kickboxa devam et bu sporda gerekli alt yapıyı ztn edineceksin dahada güzel bir fizigede kavuşacaksın. kickboxda belli başarılara imza atıcaksın... Belli bir yaşından sonrada dilersen bodye başlarsın...Kickboxda yaptıgın idmanlar yeter bu yaşta fazla efora gerek yok canım benim

boks bunu beğendi.
  14. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    İnşAllah kütlemi zamanla kazanacağım.Gerçekten en önemlisi sağlık.Hedefim yorulmak nedir bilmeyen biri olmak :) .Kondisyonu hep yüksek tutmayı istiyorum.

Yok abicim öyle vücut olayını kafaya takmıyorum.Çünkü ben bu sporu vücut yapıyım gösteriş olsun diye değil de, kendim için sağlıklı olmak için yapıyorum.Saolasın...

2157 bunu beğendi.
  15. by-Exo

by-Exo Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Tebrik ederim. Sana tavsiyem kilo almaya bak o zaman bu vücudun daha belirgin olacaktır :)

boks bunu beğendi.
  16. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    kol ve omuz ölçünü merak ettim?

boks bunu beğendi.
  17. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Evet aynen öyle :)

Kardeş bilmiyorum ölçüleri...Ölçmekte istemiyorum.Bence ölçü ne olursa olsun önemsiz...

18. mata

mata Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçekten tebrikler vücudun gayet iyi biraz daha göğüs çalışmanı tavsiye ederim

boks bunu beğendi.
  19. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    bicepslere önem vermeni tavsiye ederim.Ben de kickbox yapıyordum.Bicepslerim büyük torba dayanmıyor :)

boks bunu beğendi.
  20. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Vücut çalışmıyorum şimdilik 16 yaşlarında başlayamayı düşünüyorum :) .Kilo almam gerektiğini düşünüyorum...

Bicepsler'in gelişimi yumruk atmayı etkilermi bek bilmiyorum ama yumrukta önemli olan triceps(arkakol), omuz, trapez kasıdır.:)

Sayfayı Paylaş