Bir Kickbokscu nasıl beslenmeli gunluk nasıl antreman yapmalı

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve samet98 tarafından 23 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. samet98

samet98 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar 15'ime yeni girdim.Yaklasık 1 aydır Kickboksa gidiyorum.
    Çelimsiz bir vücuda sahibim zayıfım baya boyum 1.70 civarı
    Cumartesi ve Pazar akşam saat 6 da başlıyor kickboks dersim ,
    1.5 2saat sürüyor.

Ben her gün 50 normal mekik , 20 ters mekik , 20 çakı , 20 şınav çekiyorum,düzenli olarak 3km yürüyüş 3km koşu yapıyorum . Bunlara ilaveten bişey yapmalımıyım.

Ve en önemlisi nasıl beslenmeliyim kabaca söyleyebilirmisiniz.Vücudumun gelişimini hızlandıracak yaptıgım spordada bana + kazandıracak önerileriniz var mı ?

Mesela 1 hafta boyunca ne yemeliyim ne içmeliyim , nasıl bi antreman sekli uygulamalıyım?

Birde ben antremanda eşime sert vurmasını soyluyorum low kick de falan bana bi yararı olur mu yoksa ben kendımı bosunamı hırpalıyorum dayanacam diye :D

2. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    antremandan 1.5 2 saat önce karbonhidrat alımı yaparsan iyi olur.gün içerisinde yeterli miktarda su alımı yap vücuduna çoğu kişi az su içiyor.sabah kahvaltılarını iyi yap hem okuldada rahat edersin.antremanlarda yediğin sert low kickler antreman performansını düşürmediği sürece bir zararı olmayacağını düşünüyorum.sporda başarılar..

2157 bunu beğendi.
  3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    hayvansal protein olarak 2 yumurta , 1 kap yoğurt yeterli...

arkadaşların dediği üzere "kompleks karbonhidartalara" dikkate et...

ancak, tabi ki en doğru olan "kan grubunu bilmek" ...zira, " o " ise urum biraz farklı , karbonhidratlar konsunda daha dikkate gerekir, seçici olmak lazım...

4. samet98

samet98 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18

Bu yazdıklarının gerçekten hiçbirine dikkat etmemiştim teşekkür ederim Burkay.
    Sert Lowkickler performansımı düşürmüyor,ne biliym daha dayanıklı olucam diyede ilk turda sakatlanmaya gerek yok die size bi danışıyım dedim.

Teşekkürler.

BEN ANTREMAN SAATLERİ DIŞINDA BOŞ DURMAK İSTEMİYORUM GUNLUK NASIL Bİ ANTREMAN UYGULAYABİLİRİM.

Son düzenleme: 25 Ekim 2012
  5. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    antremanlardan sonra 1-2 dilim yulaflı ekmek ye sütünü iç ve temiz bir uyku çek :)

6. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kum torbası alabilirsen onla çalış eger almazsanda gölge boksu yapmanı öneririm low kick leri kendine vurduttur ama şimdi degil şimdi yavaş yavaş başlıcaksın kendine acı çektirme bi anda vurduttur ama abanmasın dikkat et yaglı yemeklerden kaçın korbonhidrat agırlıklı beslen protein yani tavuk falanda ye suyunuda iç antremanını güzel bir şekilde yap.evde boşa veya vurulucak bir yer varsa tekmelerini at şimdilik bunları yapmanı öneririm.antremanını antemanda yapmalısın antremanda en iyisini yap :)

sthammer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş