Bir Kaybedenin Beslenme Günlüğü

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve elano18 tarafından 6 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. elano18

elano18 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar amacım ne hacim ne definasyon. Sadece yiyebildiklerimi yazıcağım. Bundan 4 ay önce 90 kilo ve %25.6 yağ oranına sahip bir adamdım. Durumdan memnun değildim ve sıkı bir diyet uygulayarak hem vücuduma hem de psikolojime zarar verdim. İlk zamanlar kolay kilo vermenin zaferi ve hırsından olacak çok ileri gittim ve artık şimdi anlıyorum zararlarının olduğunu.

Şu an ki değerlerim

1,84 cm
    66,5 Kg
    %14.3 yağ oranı Göbek alt kısımda hem sarkma hem de yağ dokusu durmakta

Benim amacım kilomu şu anki gibi sabit tutmak ya da en azından 75 e kadar yağ oranında artış olmadan güzel bir fit görüntü sağlamak. Bunun için kardio ve karın hareketleri tabii ki yapıyorum antreman faslında bir sorunum yok sadece yemek dediğim gibi çok hatalıydım ve şu an bir sürü hastalıkla baş etmek zorunda kalıyorum.

Başlarda Beslenme Günlüğüm Şu şekildeydi

30 Nisan-30 Ağustos Arası

-Sabah: 2 yumurta(sadece beyazı) bir adet domates ve pul biber [Bazı zamanlar kahvaltıda yapmıyordum.Tabii buna kahvaltı denirse :) ]
    -Öğle:100-150 gram bile olduğunu sanmıyorum daha azda olabilir göz kararı haşlanmış tavuk yanına bir ve ya iki yemek kaşığı normal yoğurt ve pul biber ve ya bu menü yerine sadece yağı süzülmüş konserve ton balığı gün gün değişiyordu evde hangisi olursa
    -Akşam:Eğer annem yağı abartılmamış bir yemek ve ya baklagil yaptıysa bir yemek kaşığı yemek ve az miktarda yoğurt eğer kızartma vs sağlıksız ve abartılı bir şey varsa yine öğlen ki menümün aynısı

işte böyle bir katı liste yapmıştım kendime ve 25 kilo vermeyi başardım ama kendimi artık çok güçsüz ve halsiz hissediyorum. Ayrıca vücudumda belirliyemediğim küçük yaralar çıkmaya başladı ve buna benzer hastalıklarla uğraşmaya devam edicem gibi hissediyorum. Tüm sağlığımı zamanımı hiçe attığımı daha yeni anladım ne kadar kızsanız haklısınız derim.

Şu an yapabildiğim ve elimden gelen beslenmem(midem küçüldüğü için pek iştahımda olmuyor)

sabah:2 yumurta beyazı+bir domates+Bir kibrit kutusu büyüklüğünde peynir+2,3 yeşil zeytin+yarım dilim kepek ekmeği ve ya bunun yerine bir dilim kepek ekmeğini yarıya bölüp tost yapacak şekilde kapıyorum birbirini içine sadece 2 dilim kaşar domates ve iki üç ince dilim salam

öğlen:Yine değişen bir şey yok 100-150 var yok göz kararı haşlanmış tavuk ve az yoğurt ve ya sadece yağı süzülmüş ton balığı

akşam:Yine göz kararı az haşlanmış tavuk yanında iki adet haşlanmış patates ve yoğurt

her öğün arkasından 990 ML ya da 1250 ML biz ona düz hesap 1 litre diyelim su içiyorum bu sadece öğün arkası günde de en az 1 litre normal koşuşturmacada gidiyor ve antreman zamanları daha fazla yani ortalama 4-5 litre su tüketiyorum içecek hiç bir şeyle aram yok ne şekerli ne gazlı içecekleri ağzıma koymuyorum bu diyetten beri. Biliyorum çok yanlış ve çok hatalı bir beslenme günlüğüne sahibim her gün bu durumdayım kafa_ ama elimden bir şey gelmiyor. Umarım kısa sürede kendimi toparlıyabilirim. Ve bu işe yeni başlayacak arkadaşlara seslenmek istiyorum hızlı kilo vermek bir işe yaramıyor sakın böyle bir hataya kapılmayın besininizden ödün vermeyin sağlıklı olarak prosfesyonel bir diyet uygulayın benim yaptığım gibi bir hataya düşmeyin.

2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Esenlikler elano18 ,

Kendinize kaybeden diyerek baştan kaybediyorsunuz.

Başarılar...

3. elano18

elano18 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim sayın ParZ ben sadece benim yaptığım gibi bir hataya düşmemeleri için yeni başlayacakların sağlıksız ve kafadan beslenmenin sonuçlarını görmelerini istedim

Sayfayı Paylaş