bir kavgada ilk ve en güçlü darbe nedir?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve mr_onur tarafından 6 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 56 üye.
  1. mrgrowth

mrgrowth Yeni Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    akademisyen
    skull çok doğru söylüyorsun.mümkün mertebe kavgadan kaçmak lazım.kavga en son seçenek olmalı.bu bizim korkak olduğumuz anlamına gelmez.tv de seyrediyoruz eften püften sebeplerle birbirini öldüren insanları..öleninde öldüreninde hayatları bitiyor.hele çoluk çocuğunuz varsa 2 kere düşünmek lazım.durup dururken kimseye birşey yapmamalı.çok zor durumda kalınırsa kaçarın yoksa kavga düşünülmeli.

skull bunu beğendi.
  2. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    ama bazen çok mecbur kalıyoruz ve aklımızdan direk dalmak geçiyor bu gibi durumlar için izleyin bu adamın anlatışına hayranım doğrusu

http://www.proxygenie.com/index.php...0634b69c000ccd3d8f39bbfc52e60c0f3703823915644

bu arada youtube'a www.proxygenie.com dan ulaşabilirsiniz BAS RUTTEN diye arama yaparsanız çok iyi taktikler bulursunuz

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:31 ----------

bu arada şunu da unutmayalım erkekliğin 10'da 9'u kaçmaktır ;)

3. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38

Taktikle falan olmaz bu işler :) Ben yıllardır jet lee ya bayılırım da ayağımı 50 cm kaldırınca baldıra kramp giriyor.

Devir seri koş devridir :) Ha tabi adamın çıkaracağı silahı X-men deki Magneto gibi hoppp elinden alabiliyorsanız o ayrı :)

4. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    öncelikle söyledikleri doğrudur katılıyorum ama videoyu izle öyle kara ver derim ben çünkü SOKAK DÖVÜŞÜ ile ilgilii tüyolar veriyo kendisi kafes dövüşçüsüdür ;)

5. KuRt lAquEur

KuRt lAquEur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    samett ve skul arkadaşımıza katılıyorum her zaman kavgaya meğilli olmayalım hep alttan alalım.. (tabi bazı durumlar hariç )

6. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    ''Suskunluğum asaletimdendir...
    Her lafa verecek bir cevabım var ama;
    Bir lafa bakarım laf mı diye,
    Bir adama bakarım adam mı diye...''
    MEVLANA

çoğu şeyi açıklamış sanki...

AnkTıp92, McOrco, darknesssword ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. RsinanT

RsinanT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    onur bence sen bi dövüş sporuna yazıl eğer zaten 15 25 tl falan spor salonlarında eğer gidemem diyorsan ayna karşısına geç orada çalış yumruk at geri çık yumruk at geri cık öyle öyle yap eskiv çalış açma germe yap yere oturarak topugunu kafana deydirmeye çalış :) eğer spining kick atarsan bu onu direk bayıltır eğer tekmeye girmem diyorsan ayna karşısında eskiv ve yumruk çalış eğer tekme çalışırsan belden çevirmen gerek yani bunları söyledim ama yani kavgada güç okadar önemli değil her zaman teknik kazanır teknik çalış EĞER SPor a yazılırsan da zaten sana maç yaptırırlar küçükten öyle öyle zaten içindeki heyecan stres gider bunları kafamdam uydurmuyorum bende gidiyorum da :) hoca lar hep bunları yaptırıyolar . işe yarıyor yani

8. rocky_

rocky_ Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    ben boks sporuyla ugrasıyorum profesyonel bır boksor sayılmam ama bu sporu yapıyorum kımsede bılmez benım boksla ugrastıgımı bı boks hocası sunu derdı bı boksor bır kum torbasına saatlerce vurur ama bır bodycı bunu yapamaz 5 dk sonra kolları dusmeye baslar etkılı vurus yapmak ısteyen bırısının vuracagı yerler cene kısmı bodylede ugrassa ordakı kasları gelıstırmek zordur ıkı kulak kısmı ınsanın dengesını bozar bir de tam şakaga oturan yumruk eskıden osmanlı tokadına sakaga atılırmıs bu arada zor durumda kalmadan kımse kımseyle kavga etmesını ıstemem 50 kılo olupta 100 kıloluk ı adamla dovusecegını kımsenın zannetmem bos bı sohbet oluyo boyle ınsanlara olumcul vurus yapmak bu nu bılmek cok tehlıkelı bence hayattan tat almaya bakın yumrugunuzu zalıme ındırın mazluma el kaldırmayın adam cıkar bı ortama tek basına dalar herkese ana avrat sover kımse adama gıkını cıkaramaz ama aralarından onu dovecek kısılerde vardır ama bu ıs yurek ısı dovusun yuzde 90 ı beyınde yuzde 10 u da vucutta bıter cumlelerı tam toparlıyamadım bunun ıcınde ıkı kolu bır beynı olan herkes dovuse bılır amadedıgım gıbı 50 kıloysan yuz kıloluk adamla dovusmye kalkma zor durumda kalmadıgın muddetce sahte kabadalıyık olur o

Trapez~ bunu beğendi.
  9. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Ben kavga ederken şöyle bir durum oluyor.Rakip üzerime gelince ellerim titremeye başlıyor aslında yeterince güçlüyüm.Ama bunu kullanamamak beni deli ediyor.Şimdiye kadar dayak yemişliğim yok.Yeterki rakip benim canımı acıtsın işte o zaman kafayı yerim o karşımdaki yaşamayı unutsun :D Kavga ederken bence insan önce kendine güvenmesi gerekiyor.Dayak yemekten korkmasın üzerine gitsin en iyisi bu bence :) Zaten karşıdakinin kavga etmeye niyeti yoksa pek birşey yapamaz :) Dirseklere tekme atmayı dene bence..Çok feci acı verebilir :D

10. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Bir body forumuna pek yakışmıyor bu konular sırf kavga içinde şu sporu yapanları kınıyorum yazık onlara çoğu kişi kendini geliştirmek için yapar bazıları da daha çok adam döveyim diye yapar yazık valla kavga felan boş işler bunlar kafana göre takıl biri sana saldırırsa o zaman ne istediğini yap nasılsa nefs i müdafaa

AnkTıp92 bunu beğendi.
  11. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Yinede bu sporu yaparak güçlü olmak kavgalarda işine yarayabilir..Örnek ben kavga etmeyi hiç sevmem zaten kavga etmişliğimde yoktur.Ama zorunlu kalırsan napıcan peki ? " Bi body ciye yakışmıyo en iyisi dayakmı yiyim" mi diceksin :S

loveofbody bunu beğendi.
  12. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    gidip bela bulmak için bu sporu yapmak var bide belanın seni hiç suçun olmadığı anda bulması var....güçlü olacan bela seni bulunca millete dersini verecen....bende kavgayı sevmem biri bulaşmadıkça kavga etmem

13. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Ne alakası var dediğin şimdi benim yorumumla pek anlamadım ben zorunlu kaldığın zaman istediğini yap nasılsa nefsi müdafaa gitde dayak ye yemedim ben kavga için şöyle sokakta okulda 2-3 adam döveyim havam olsun diyenlere diyorum ayrıca madem dayak yememek için bu sporu yapyıorsunuz o zaman aikido falan öğrenin sizin için daha iyi.

14. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Ben evdeki imkanlarla body yapıyorum.. Salon a gidicek param yok ondan dolayı aikido da yapmıyorum.Evde 2 Dambıl ile ağırlık çalışıyorum..

Bide Dayak yememek için yaptıgımı nerden uyduruyorsun ? Sadece dayak yememek için yapsam kum torbası alır yumruklarım.. Her insan güzel ve fit bir vücut ister..

15. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    body yaparak ancak sizin gibi teknik bilmeyen ve sizden güçsüz birini dövebilirsiniz body yaparak dövüş teknigi ögrenmezsiniz. dövüşte güçten önce teknik gelir. çok denk gelmişizdir birbirleriyle dövüşmeye çalışan insanları yaptıkları ne dövüştür ne güreş sadece boğuşurlar. bide ülkemizde genelde teke tek kavga etmez bizim insanımız 1 kişiye 10 kişi girişir buda ülkemiz erkeklerinin genelde dövüşmeyi bilmeyen insanlar oldugu anlamına gelir. iki kez üstüme grup halinde gelen insanlarla dövüştüm ve iki kezde allahın izniyle alnım ak çıktım. bunu yapmamda en büyük etken agırlık kaldırmak degildi . gidip bi boks salonuna yazıldım ve orda yumruk atmanın ne oldugunu ögrendim iş sadece yumruk atmaklada bitmiyor saga sola kaçışlar ayak oyunları eskiv saliselik refleksler kazanmanız gerekiyor. bi kavgada ilk vurulucak yer rakibin en acık bıraktıgı yerdir kafasını çenesini korumuyorsa ilk oraya vurulur tabi vuranın yumruk atmayı bilmesi şart.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:09 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:04 ----------

ayrıca sporun her türlüsü güzel illa herkes boks yapmalı demiyorum. body yaparak yanında haftada 1 veya 2 günlük özel savunma hareketleri ögreniceginiz bi salona gitmenizi öneririm gece dışarda dolaştıgımızda hapcısı tinercisi bıcak cekince telefonumuzu paramızı vermemek için bıcaktan kaçış kol kırma gibii ince teknikler ögrenebiliriz. bu sayade artık insanımızı ne hapcısı rahatsız eder nede balicisi.

RsinanT bunu beğendi.
  16. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Açıklaman için teşekkürler :) Mesela dövüş filmleri seyrederiz.Boks filan orda kaslı kaslı adamlar vardır.Çok iyi dövüşürler örnek olarak ; Yenilmez , Kan ve Kemik ve bu tarz filmler hani bu adamların kasları ilaçlamı oluyor ? Body yapmak azda olsa kolları kuvvetlendirmiyormu ?

17. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    o filmdeki adamlar body yapıyorlar kimisi kür yapıyor daha hızlı gelişiyor kimisi daha doğal çalışarak body yapıyor .ayrıca bunun yanında dövüş sporlarıyla ilgili insanlar... boksörlerde agırlık kaldırır ama tam anlamıyla body yapmazlar agırlık kaldırmak elbette vucudu güçlendiriyor direnç artışı saglıyor. boksör kum torbasına vurarak barfix çekerek ayrıca agırlık antrenmanları yaparak güçlenme çalışması yapar. artık günümüzde bütün profosyonel sporcular teknik ile gücü birleştirince başarılı oluyor. ama amator sporcular için en başta teknik gelir. sporcuların başta iyi bi teknige sahip olması daha önemlidir çünkü güç zamanla kazanıldıgı için daha sonra gelir.

RsinanT ve ` M0sKoW`~ bunu beğendi.
  18. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.
    Konu kilitleme sebepleri;

- Forum Kurallarına Uymayan İçerik
    Kural Maddesi :

24- Kavga önerisi istemeyin, öneride bulunmayın! Kavga etmek,dövüşmek,tehdit etmek,tabanca,silah,bıçak vb konuları içeren , bu konularda tavsiye isteyen, tasviye veren, çözümü bu konular üzerinden veren mesaj ve konuların paylaşılması yasaktır.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

themertyildiz bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş