bir kavgada ilk ve en güçlü darbe nedir?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve mr_onur tarafından 6 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 56 üye.
  1. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    bende ustune basa basa diyorumki fizik olarak ustunluk kavgada bir ise yaramaz,,yara ama nasil yarar.iki kiside kavga bilmez birisi iridir bodycidir birisi normal bir vatandastir.burda guclu olan kazanir yani body yapan kisi,,ama kavga bilen bir kisi(burda amacim dogus sporu yapmak degil.sokakta yetismis biri) karsisina cikan kavga bilmeyen hayatinda fazla dogus kavga tecrubesi olmayan bir kisiyi cok kolay indiriri.arkadaslar inat etmeyin bazi seyler bilinir cunku ispati vardir,tartismaya gerek olmayan konular vardir lutfen inatcilik yapmayin.ustune basark diyorum karateyi boksu hepsini kenara birakiyoprum diyorumki :sokakta basindan cok kavga gecmis hep kavgayla buyumus biri karsisindaki bodyci fizik olarak ustunde olsa onun sansi yoktur//dogus sadece guclu kollarla yumruk sallamak degildir..kavga bilen insan karsisindaki daha yumrukmu vursam bogazinimi siksam diye dusunurken burnunun uzerine kafayi yersin...
    sunuda unutma smltncr arkadasim ne kadar fizik olarak ustun olsanda kavgada tecruben yoksa olasi kavga aninda o kadar acimasiz olamazsin.donup kalirsin diyelimki donmadin sende kavgaya karistin o adam senin burnunu kirmayi kafani yarmayi dusunurken kavga biilmeyen insan sonunu dusunur.surasina burursam belki kirilir belki olur gibi seyler gelir insanin aklina.ben bunlari senlerce gordum yasadim..lutfen inat etme...son lafim ve diyeceklerimin ozeti su..evet fizik ustunlugu biraz ise yarar ama kavga bilmeyen iki kisisnin arasinda yar****arsidaki kavgaciysa 45-50 cm kol ise yaramaz..adam 50 kiloda olsa portakal kadar kafasida olsa teknigi ve tecrubesi varsa o kucucuk kafayla insanin burnunu kirar beyninde onarilamayacak hasar bile acar

2. mr_onur

mr_onur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    geçenlerde kavga ettim ama tamamen rakbimin suçu. hem sucluydu hemde güçlü. 19 yasında bıde ılk o dizime tekme attı ve alttan b aparkat vurdum . gerçekten 2 defa ayaga kalkmaya çalştı ve kalkamadı. yumruk hızımı ve aparkat kurose gbı vuruslarımı nasıl güçlendirebilirim??

3. mr_onur

mr_onur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ya bu arada konu nerdeen nereye geldi:D

4. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    onur gecen bu baslik altinda tartsimanin atesli yerinde fotoshoplu diyen arkadaslar oldu oyle bir sey yok dedin..madem burasi konu disi konuda zaten cok dagildi..benden 14-15 yas kucuk oldugunu biliyorum ve bi agbin olarak soruyorum.be avatarindaki resim fotoshop degil senin gercek vucudunun resmimi?

5. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Resimde fotoshop değil ama ışıktan dolayı bir orantısızlık var sanırım.

6. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    tabiki boks torbası veya kendine güveniyorsan evdeki sütunları yumruklayarak, illa yumruk artarakmı gelişir dersen evet yumruk atarak gelişir.
    çünki sert bir nesneye atmış oldugun yumruklar kemiklerini çatlatmaya başlar tabi bu bildigimiz eli şişiren sarılması gereken bir çatlama diil, sonra çatlayan kemikler zamanla kaynayarak kemiklerinin hacimlenmesine neden olur, böylece daha sert ve hızlı vuruşlar yapabilirsin.
    bu arada elinde kan görmek istemiyorsan çalışmadan önce sarmayı unutma

7. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    mr onur tabiki ben senin kavga etmemenden yanayım böyle durumlarda soğuk kanlı olman ve altdan alman çok önemli biliyorsun ortalık iyice bozuldu insanlar artık birbirleri çok rahat öldürebir duruma geldi şimdi senin dövüştüğün 19 yaşındaki biri çıkarıp bıçağı, sustalı soksa ne yapacaktın yada diyelim onu oracıkta dövdün azını burnunu kırdın işte o zamanda al başına belayı dediğim gibi en iyisi altan alman kavga etmemen ...şimdi sana başımdan geçen bir olayı anlatayım :

bir gün dersaneden eve doğru giiyordum arkamdan benden 3_4 yaş küçük bi çocuk geldi ne bakıyosun gibilerden laf etti bende ona diklendim tabi dövmeye kalktım çocuk geldiği yere geri gitti tabi bende yolda yürümeye devam derken 5 dk sonra arkamda 20 kişilik bi ordu hepsinde bıçak,sopa muhtemelen çocuğu onlar göndermiş beni dövmek için bahane arıyolarmış :D tabi ben onları arkamda görünce tabanları yağladım kaçmayı başarabildim eğer kaçamasaydım en düşük ihtimal beni hastaneye göndericeeklerdi :D şimdi ben o ufak çocuğa altdan alsaydım bunlar olmazdı muhtemelen siz siz olun sakın kavga ortamı yaratmayın kaçamayan siz olabilirsiniz:D

Son düzenleme: 10 Nisan 2009
  8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşlar adam sazan avı yapıyor atlamayın gözünüzü seveyim. bodyforumdan çok troll geçti. avatarı photoshop olan bir kıvanç vardı zamanında. aynı hesap.

9. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    fotoshop oldugu yuzde bir milyon zaten schwarzxxl..benim fotoshopmu egilmi diye sorma amacim zaten eger degil gercek derse bi daha actigi basliklara bakipta zaman gibi kiymetli biseyi harcamamak icin sordum..ama yok fotoshopla falan ugracak zamanim yok dedi..resmi buyultup bakinca omuzlar karpuz gibi duruyor :) ama 15 yasinda iste bisey diyemeyizki heveslenmis genc arkadas..ama yinede yalan iyi bisey degil kardesim.

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Nisan 2009
    SCHWARZXXL bunu beğendi.
  10. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    fotoshop olsa nolur olmasa nolur bizi ne ilgilendirirki sizde takmışınız bu fotoya fotoshop diye adamın bize ispatlayacağı bişey yok ki ortada fotoshopsa bile kendini kandırır

11. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    bak bu mesaji bu topikte ilk sen yazdin smltncr :
    arkadaşım eğer o fotoğraftaki gerçekten sensen taktik fln bilmene gerek
    yani tabiki fotoshop olup olmamais bizim icin onemli degil.ama bak sen bile acilan baslikta o fotograftaki sensen taktige falan gerek yok diyorsun..bizde konu fotodan acilinca fotoshoplu dedik.arkadas yok degil diyincede milleti kandirma dedik.bunda bisey yok...yani sende hem o fotodaki senmisin diye foto olayini ortaua cikarip sonra takmissiniz falan diye bize laf vurursan olmaz....

vandamme bunu beğendi.
  12. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    o fofodaki senmisin demekle fotoshopdan bahsetmedim sivaslı fotoshop olduğu aklıma bile gelmedi o fotodaki belki yakını olabilir belkide arkadaşı olabirir o fotodaki senmisin demekle onu kastettim sende yanlış anladın beni sanırım

13. mr_onur

mr_onur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet abi ya yemn ederm

14. mr_onur

mr_onur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cok teşekkür ederim . denıycem hemen :D

15. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    onur allah askina.bide yemin ediyorum diyorsun-al sen kendinde bak kendi resmine..ben baska bisey demiyorum

Ekli Dosyalar:

• dsdadf.jpg
      dsdadf.jpg
      Dosya Boyutu:
      16,4 KB
      Görüntüleme:
      505
  16. mr_onur

mr_onur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    abi vala iyiki kaçmşn allah korusun yoksa burada olamcaktn :D ben karagumrukte oturuyorum en pis yer :( ama yınede sizin verdiğiniz kendime benmsycegm tecrubelerle kendmı daha da fasla koruyabılıcemthums:

hayır ya :( neden bole bşey deme ihtiyacı duydunuzki:(

ya abi lütfen eger istanbulda oturuyorsanız izin verin tanışalım yalancı durumuna dusmeyı ıstemıyorum .

yok olmuo yaa çkıorm konudan herkes allah a emanet

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Nisan 2009
  17. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    mr_onur

Mesajlarınızı birleştirmekten yoruldum.
    Lütfen flood yapmadan forumun alıntı fonksiyonunu kullanarak tek mesajda söyleyeceklerinizi söyleyiniz.

saydam bunu beğendi.
  18. mehmetumz

mehmetumz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benim bugünlerde biriyle elimde olmasa bile kavga etme ihtimalim var.karşımdaki benden cüsse olarak ve yaş olarak baya bi büyük.ona ne yaparsam etkisiz hale getirebilirim? onu yere yatırıp kafasına kafasına basmak, ağzını burnunu dağıtmak istiyorum...
    not: ölümcül vuruşlarda olabilir.o bunu hak eder ;)
    lütfen sadece soruya cevap...

19. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    bruce lee için, etkisizdi, zamanın hollywood yıldızıydı demek saçma, tamam bende bugüne kadar o herıfı büyüttüklerini düşünürdüm ama son zamanlarda nokia lee ile reklam yapıyor ve bir kaç videosu cıktı bruce lee nın, daha önce yayınlanmamış. bunları izlemenizi tavsiye ediyorum. özellikle mıncıka ile masa tenisi.

birde coleman la gıdıp olmadık adamları karşılaştırmışsınız, colemanın neresıne bır darbe yapıpta o adamı 3-5 sanıye lıgıne ıptal etmeyı planlıyorsunuz ki, o adamın en zayıf yeri burnu diyebiliriz oraya atak yapmak kolay olmaz sanmıyorum. dövüş sporlarına hep meraklıydım, bır cogunda bıle özellikle bazı kas gruplarınızın çok güçlü olması lazım. body ci hantal olur geyiğini bırakın, çelme ile düşüremezsin, 2 ayagı paradoksa alıcaksın, yahut biri kalkmısken ters yöne itip düşürüceksin, sende ne kadar güçlü bacak varki ronnie gibi adamı oynatabileceksin? (bruce filmlerine bakın o paradoks ve bacak kalkınca girme olayını sık yapıyor ) e zaten kolay kolay kafasına da darbe yapamayacaksın, e neyınle doveceksın bu herıfı.

en etkili vuruş dirsektir, beyne fılan vurmayın sakın , ölür filan başa kalır. yumrukları ortaya değil, sağa ve sola . ( miğdede) yine apargat diye tabir ettiğimiz alttan çeneye vurulan sert yumruk sakat bir harekettir ( mortal kombat triplerine girmemek lazım :D)

rahat dirsek yerleştirmek ıcın sakin olun, wing chun ( counter ıcın) ve thai ( dirsek için) öğrenmenizde fayda var.

ve en önemlisi, ben dövüş sporu biliyorum, güçlüyüm tribine girip ota boka herkezle kavga etmeyin. örnek verıyorm 2 tinerci önünüzü keser, dövüşmek zorunda kalırsın, ayrı, lan dedi diye gider dalarsın ayrı.

20. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    geri zekalı bir laf edip mille şoktayken yapacağını yap. kaçmak mı vurmak mı artık bilmem

örnek vereyim ortasonda falanız kankiyle mahaledeyi beraber badiye başlamışız.
    bir olay oldu kesin kançıkıcak laf dalaşı aşaması
    benim kinki dedi ki "ben badiciyim seni kaldırırım"
    herkes şokta gülmekten kimse kavga edemedi
    ikinci örnek efsane cinsi kuşaktan kulağa yayılan bir örnek. kavga başlamak üzere herkes ne emaneti varsa çıkarıyor. bizim fırlama kocaman bir vibratör çekiyor boing boing sallanan kavga gene iptal. Netice şaşırtma en iyi ilk darbedir.

filmde de vardı kız içn kavga etcekler bir taraf çok hevesli kızın arkadaşı yazı tura atalım diyo tamam atıyo paray havaya avanak paraya bakarken yapıştırıyo birtane.

bence en etkili hareket şaşırtma ve şoktur hayal gücü tüm yumruklardan kuvvetlidir

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş