Bir kac sorum olacak..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 6thSense tarafından 25 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. 6thSense

6thSense Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar. Foruma yillardir üyeyim ama yillardir da kilo vermek ve vucudu toparlamak icin kendimi motive edemedim. surekli kilo verdim aldim. Ama bu kez son olsun istiyorum ve bilgilerinizr ihtiyacim var. 106 kg dan 98 Kg a düştüm şimdilik. Kardiyo yaparken ki hatalarim varsa onlari ogrenmek istiyorum.
    Yaş 25
    Boy 180
    Kilo 98
    Yaptigim kardiyo
    Bisiklet 20dk
    Eliptik 20dk
    Yürüyüş 15-20 dk arasi
    Kardiyoyu yaparken nabiz olcer saatimle olcerek yapiyorum ama tam olarak kalp atisinin alt ve ust sinirinin kac olacagini kestiremiyorum. suan 151 ile 175 arasinda tutuyorum. dogrumu bilmiyorum. ve gogus bolgemde asiri yaglanma oldugu icin sadece gogus antrenmeni calisiyorum. bu dogru mudur? Tesekkur ederim

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. ademfcoban

ademfcoban Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Bence kardiyo şeklini değiştirmelisin. Yürüyüş yerine koşmak daha çok kalori yaktırır. 1 dk koşup 1 dk dinlenmen daha etkilidir 24 saat kadar etkisi var metabolizmaya. Ikinci olarak imkanin varsa normal bisiklet kullan. Dağ bisikleti iyi bu konuda. Son olarak ne yediğinin kaydını tut bu konuda fatsecret çok iyi.

6thSense bunu beğendi.
  3. 6thSense

6thSense Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    interval kardiyoyu benim kilomda olan kisilere onermiyorlar. ileriki donemde belli bir kilo kaybina ulasinca yapmak istiyorum onu

4. 6thSense

6thSense Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    +++

5. justdevelop

justdevelop Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Bölgesel yağ eritme diye birşey olmadığı için sadece göğsünü çalıştırman tek başına yeterli olmayacaktır, vücuttaki tüm bölgeleri çalıştırman gerekir. Haftada 3-4 gün ağırlık çalışması yaparsan senin için daha verimli olabilir. Ağırlık çalışması kardiyoya göre daha fazla kalori harcattırıyor, bu açıdan da endişen olmasın. Tabi kardiyoyu yinede kesmemen lazım... Off günlerinde veya ağırlık antrenmanlarından sonra yapacağın kardiyo yine kilo vermen açısından etkili olacaktır. Ayrıca kilo verme aşamalarında günlük olarak alman gereken kaloriyi ortalama 2-4 hafta arasında yeniden hesaplaman gerekir( kilo verdikçe alman gereken kalori o anki kas kütlene göre artacak veya azalacak).

6thSense bunu beğendi.
  6. ademfcoban

ademfcoban Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Sağlam diyetle normal kardiyoya devam ozaman. Ayrıca arkadaşın dediği gibi ağırlık çalışmalısıtın. Kas kütlen artdıkca daha çok yağ yakarsın

6thSense bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş