Bir kaç sorum varda yardımcı olabilir misiniz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Tarik2 tarafından 9 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Tarik2

Tarik2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu bölüme girince şaşırdım herkes çok iyi değişimler yaşamış bende yaşamak istiyorum ama hiç tecrübem yok araştırıyorum ama hep aynı bilgiler pek sonuç alamadım sizin tecrübelerinizle bu sonucu değiştirmek istiyorum spor salonuna halen üyeliğim var nasıl fit bir vücuda sahip olabilirim? Fazla yağları nasıl veririm? Bazı yazıları okuyorum kilo verirken kas kaybı da olur yazıyor kas kütlemi koruyarak nasıl kilo verebilirim? Hemen hemen her gün spora gidebilirim onun için nasıl çalışma programı izlemeliyim? Kaç SETxTEKRAR yapmalıyım? Ağırlıkları neye göre seçmeliyim çünkü spor salonunda bir sefer düşük ağırlık diğer sefer çok ağır yapıyorlar bunun anlamı nedir? Bu soruları cevaplamaya çalışırken işinize yarar mı bilmiyorum ama aşağıya bir kaç bilgide yazıyorum belki işinize yarayabilir. Yardımcı olursanız çok sevinirim ve şimdiden çok çok teşekkür ederim.

Kilo: 72(kg)
    Boy: 169(cm)
    Vücut yağ oranı: %17.XX(4-5 Ay önce)
    Kilo vermek için ihtiyacım olan kalori: 2808(kcal)
    Kilo verebilmem için ihtiyacım olan kalori: 2408(kcal)

IMG_9704.PNG IMG_9705.PNG

2. fromida

fromida Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    fullbody idmanlara yönelebilirsin üstünede bir hiit antereman yapman daha faydalı olacaktır tabi bu süreçte günlük makrolara dikkat etmen gerekir.

3. Tarik2

Tarik2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    HIIT: 60 saniye yürüyüş, 90 saniye koşuş şeklinde SETxTEKRAR olarak biliyorum doğru mudur? Birde günlük makrolara dikkat etmen gerekir derken neyi kast ettiniz?

4. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Kardiyo konusunda bünyen dayanıklıysa sabah koşusu önerebilirim. Ultra dayanıklıyım dersen limonlu ılık suyunu da yanına al derim. Yoksa deneme bile.

5. idris

idris Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    makro denen şey protein karbonhidrat ve yağlardir
    vucut agirliginin 2xprotein 1x yağ almalisin
    geriye kalan kalori ihtiyacini karbonhidratlardan karsilamalisin ve bu karbonhidratlar kompleks karbonhidratlardan olmalı internetten arastirarark kompleks karbonhidratlar nelerdir oğrenebilirsin
    protein ise %65 hauvansal %30 35 bitkisel kaynaklardan olmalı.

6. fromida

fromida Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Mobil uygulamalar var bu kalori takibi için özellikle yağ yakma doneminde tavsiye ederim kullanmanı ilk başta biraz uğraştırır ama sonra alışkanlık oluyo

ASUS_Z00UD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. HasTürk***TC

HasTürk***TC Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Anlamıyorum. Çok mu zordu bir yazıyla google da sınırsızca program bulmak. Ağırsağlam var takıl oralarda sapasağlam olmasanda idareedersağlam olur çıkarsın. Diyet yap Ağır bas. Kardiyoyu boşver diyet yeter. ADAM GİBİ DİYET.

8. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Kardiyoyu boşverin cümlenize katılmıyorum doğrusu. Kardiyo sadece yağ yakımı için değil genel sağlığımız için faydalı bir egzersizdir. Düzgün bir beslenme ile yapıldığında çok daha faydalı olur diye düşünüyorum.

9. HasTürk***TC

HasTürk***TC Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Bu arkadaşın amacı vücudu toplamak ona şimdilik ağırlık lazım. Diyet yapar kardiyo yaparsa büyük ihtimalle yeni olduğu için az kalori alıcak ce kas geliştiremeyecek.

10. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşımız fazla yağlarını atmak istemiş. Yağ yakmak için ağırlık egzersizleri ve kardiyo ile daha olumlu ve daha hızlı sonuçlar alabilir. Kendimden örnek verecek olursam diyet, kardiyo ve ağırlık egzersizleri ile bu ay 800 gram alıp; belde 4cm, omuzda 5cm incelme yaşayıp, diğer bölgelerim de artış gözlemledim. Vücudum da daha derli toplu duruyor.

Sayfayı Paylaş