Bir kaç sorum var

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve olacakartık tarafından 5 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. olacakartık

olacakartık Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Spora her başladığımda rahatsızlıklarım başladığı için tekrar ara veriyorum. Bu sefer kararlıyım. 3 ay içinde 5 kilo alıp şekillenmem lazım.
    1) Yarım squatı ya ben beceremiyorum ya da full squat bana daha kolay geliyor. Acaba hangisi etkili. Ya da ikisini bir den mi yapmalıyım

2) Russian Twist 3x12
    Plank 3x60
    Lunge 3x12
    Squat 3x12
    Köprü 3x12
    Crunch 3x12
    Bicycle crunch 3x12
    Side crunch 3x12
    Geriye tekme 3x12
    Alternatifli şınav 3x12
    Ayrıca bir kaç dambılla kol hareketleri var. kendime göre Program hazırladım. Hafta da 1 gün duruyorum bir gün yapıyorum. Sorunum şurda örneğin squatı 3x12 yaptıktan sonra diğer harekete geçerken örneğin plank e geçerken kaç dk beklemeliyim yine 1 dk mı yoksa 3 dk bekleyebilir miyim?

3) 1,78 boy 55 kiloyum kilo almaya çalışıyorum. 1 gün durup 1 gün mü yapayım yoksa 2 gün mü bekleme süresi vereyim

4) postür bozukluğum var öne doğru eğik ( yani italik yazı gibi ) ve kambur duruyorum. Bunun için Sırt mı çalışmam gerek

5) kalçamın 2 yanında da boşluk var dışarıya doğru çıkık yani yuvarlak değil yanlarında gelişmesi için yuvarlak bir şekil alması için hangi hareketleri yapmam gerekir.
    Çok soru sordum farkındayım bunun için özür dilerim. şimdiden saygılarımla değerli hocalarım

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    1) Yarım squatı ya ben beceremiyorum ya da full squat bana daha kolay geliyor. Acaba hangisi etkili. Ya da ikisini bir den mi yapmalıyım

Kisaca cevap vereyim. Tam squat yapmaniz kaslarin daha cok ve dogru bir sekilde calismasi icin dogrudur. Ayrica dizlerinize binen yuk azalir.

2) örneğin plank e geçerken kaç dk beklemeliyim yine 1 dk mı yoksa 3 dk bekleyebilir miyim?

Bir sonraki hareketi dogru formda ve agirlikta zorlukta yapmaniza sebep olmaycak sekilde dinlenebilirsiniz. Bu sure genelde 1 dk dir. 2dkyi gecmeyecek. 45snnin altina da dusmeyin. Tabii cok dinlenip sogumayin ve motovasyonunuzu kaybetmeyin. Dinlenirken tlf kurcalamayin.

3) 1,78 boy 55 kiloyum kilo almaya çalışıyorum. 1 gün durup 1 gün mü yapayım yoksa 2 gün mü bekleme süresi vereyim

Hareketler agir degil. Dolu-bos yapilabilir. Vucudunuzu dinlemeyi ogrenirseniz o sizi uyarir. Dinlenemezse sikayet etmeye baslar.

4) postür bozukluğum var öne doğru eğik ( yani italik yazı gibi ) ve kambur duruyorum. Bunun için Sırt mı çalışmam gerek

Forumda bu konuda bilgili arkadaslar var.

5) kalçamın 2 yanında da boşluk var dışarıya doğru çıkık yani yuvarlak değil yanlarında gelişmesi için yuvarlak bir şekil alması için hangi hareketleri yapmam gerekir.[/QUOTE]
    Squat ve hip trust diyorum. Bu arada cok fazla karin hareketi yapmayin. Diger hareketlere oranla dengesiz gibi geldi bana.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olacakartık bunu beğendi.
  3. olacakartık

olacakartık Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Squat ve hip trust diyorum. Bu arada cok fazla karin hareketi yapmayin. Diger hareketlere oranla dengesiz gibi geldi bana.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]

Cevap yazıp Zaman ayırdığınız için Çok teşekkür ederim ozaman karın hareketlerinden birini çıkarayım ☺️ Ve dediğiniz hareketi ekliyorum. Kol hareketlerimde dumbell fly ve bench press vardı Heralde bu kadar da kol yeter ☺️ Tekrardan teşekkür ederim. Saygılarımla iyi çalışmalar dilerim

Sayfayı Paylaş