Bir kaç problem

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ACR tarafından 4 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ACR

ACR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben bu spora yeni başlayacağım. Ama aklımda bazı sorular var. bu soruları siz değerli üstadlarımla paylaşmayı uygun buldum.

Ben yaklaşık bir hafta sonra bir işte çalışmaya başlayacağım. İşin saatleri gece 12.00 sabah 9.00 yani gece çalışıcam gündüz yatıcam. bb'de dinlenmenin çok büyük bir önemi olduğunu biliyorum. o yüzden bu saatler arası çalışmam vücut gelişimim için bir engel teşkil eder mi? yani sabah 9.00 da eve geldikten sonra akşam 17.00 ye kadar falan uyurum. 17.00 dan sonrada antrenman yaparım diye düşünüyorum. yani antrenman sonrası hemen dinlenme imkanım olmayacak. acaba bu sorun olur mu?

BB' yapanların kesinlikle yemesi ve kesinlikle yememesi gereken şeyler nelerdir? (protein, karbonhidrat vs. şeklinde değilde gıda ismi olarak yazarsak -örneğin tavuk, yumurta, bal vs.- yeni başlayan arkadaşlara daha yardımcı olmuş oluruz.) herkes bu soru için bir tane kesinlikle yenmesi bir tane de kesinlikle yenmemesi gereken bir gıda eklerse konunun iyi yerlere geleceğini umuyorum.

Resimlerimi ekledim. geçen yaz 1 aylık bb maceram olmuştu. salona yazılmaya gittiğimde hoca bana sen daha önce bb yaptınmı dedi. bende hayır dedim. o zmn senin vücudun bb'ye çok elverişli kısa zamanda iyi sonuçlar alırsın falan demişti. acaba vücut yapısına göre gelişim durumunun süresi değişebilirmi? Sizce benim vücut hızlı gelişim göstermeye adaymı?

Fazla parçalı olmayan ama fit görünen bir vücuda ulaşmak için ne gibi programlar yapılmalı? Ben yaklaşık 1 1,5 sene düzenli çalışmayla(iyi beslenme ve kaliteli dinlenme ile) böyle bir vücuda sahip olunabileceğini düşünüyorum. Bu düşüncem doğrumudur?

Vücuttaki kılların kas gelişimini yavaşlattığını duydum. bu doğrumudur? doğruysa vücuttaki kılların alınmasımı gerekir? (eğer doğruysa benim bacaklar hiç gelişmeyecek demektir.:D)

Herkese iyi çalışmalar!

Ekli Dosyalar:

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    forumda aradığın bilgiler mevcut saygıdeğer acr forumda çeşitli başlıklar altında okuyarak bulabilirsin.

3. matiasdelgado

matiasdelgado Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Maalesef resimlerin kurallara aykırı.Resimlerin nasıl olacağınıda forumdan bulabilirsin şimdiden başarılar.

4. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Kesinlikle yenmemesi gereken bişey yoktur,istenilen miktarda vücudumuzun ihtiyacı olduğu kadardan fazlasını tüketmek zararlıdır.

5. ACR

ACR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dostum bütün resim ekleme kurallarını okudum ve ona göre resim ekledim. Neresi aykırı biraz yardımcı olursanız düzeltirim.

6. ACR

ACR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım "gece çalışmak ve dinlenme" ile ilgili bir konu bulamadım forumda. sanırım böyle bir konu daha önce açılmamış.

7. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    ACR, siteye hosgeldin. Oncelikle senden ricam forum kurallarini okuman. Kurallara imzamdaki linkten ulasabilirsin. Buna seni sevk etmemin nedeni de diger uyelerimiz arkadasim, dostum seklinde hitap etmen.

Resim eklemene gerek yok, burasi uye fotolari bolumu degil, yeni baslayanlar bolumu. Sorularinin cevaplarinin bir kismi en cok sorulan sorular basliginda var, yine imzamdan ulasabilirsin. Ayrica lurfen diger uyelere sana cevap yazabilmeleri icin biraz zaman tani.

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Gece mesaisi yapmanın ve idman saatinin gelişime etkisi hakkında şu başlık seni aydınlatabilir:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...95.html?t=10295&highlight=gece+%E7al%FD%FEmak

VG yapanların genelde uzak durmaları gereken besinler hakkında "itiraf edelim-rahatlayalım" başlığındaki yemek kaçamaklari ile ilgili mesajları takip ederek fikir edinebilirsiniz:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/itiraf-edelim-rahatlayalim-t4080.html?t=4080&highlight=ka%E7amak

Bu sporda nasıl beslenilmesi gerektiği (kesin yenmesi gereken bir şey yoktur, sadece kas geliştirmek için uygulanması gereken bir beslenme sistematiği vardır) hakkında beslenme forumundaki her başlık size fikir verecektir.
    Spesifik olarak şunu yemelisin ya da yememelisin demek son derece yanlış ve anlamsız olacaktır.

Vücut yapıları ve bunların kas gelişimine etkileri hakkında bilgilenmek için şu başlığı incelemeniz yararlı olacaktır:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...2944.html?t=2944&highlight=v%FCcut+yap%FDs%FD

Vücut kılları ile ilgili başlıklar ise şunlardır:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...289.html?t=3289&highlight=v%FCcut+k%FDllar%FD
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/killara-z-m-t1700.html?t=1700&highlight=v%FCcut+k%FDllar%FD

Kısacası sorduğun bütün soruların cevabı forumda zaten mevcut olduğu için başlığı kilitliyorum ve sorularının devam etmesi durumunda ilgili başlıklardan sürdürmeni rica ediyorum.
    Teşekkürler.

aneximandros ve saydam bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş