bir kaç konu hakında bilgilendiriniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mrafety tarafından 25 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mrafety

mrafety Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben forma da , sporada yeni başladım.
    tek sıkıntım diger arkadaşlar gibi kilo alamama sorunum var.
    1,80boy 59 kg
    2 aydır salona gidiyorum . salonda temel hareketlerin nasıl yapıldıgını gösterdiler programlara başladım.

* sıkıntıma gelelim benim protein , mass , creatin , amino gibi ürünler almam gerekiyormu ?
    * Gerekliyorsa bu ürünler hangileri olmalı
    * Naslıl kullanılmalı
    buradaki amacım yanlış alınan ürünler ve yanlış kullanımdan dolayı sağlıklı olmak için spor yaparken sağlıksız kulanımdan vucuduma zarar vermek istemiyorum bu yüzden bilgili tecrübeli arkadaşlardan veya hocalardan yardım istiyorum
    biliyorumki bu sorulardan sıkılmışsınızdır...
    ama yardımınıza ihtiyaç duyuyorum teşekürler

2. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Başlangıçdaki halime çok benziyorsun. Yanlış anlama bende başlayalı 3 ay oldu. Öyle yıllanmış değilim :) Fakat mayıs-haziran ayında 60kg geliyordum. Şuan 70kg'ım boy 1.80

Bunu protein,gainer vb. kullanmadan yaptım. Yapmak o kadar zor değil. Spora başlamadan önce 2 yıl aynı kilodaydım. Düzenli antrenman ve fazla yemek(buraya parantez açıyorum fazladan kastım her önüne geleni yemek değil) ile 3 ayda 10 kg aldım. Bilinçsiz bir kilo alımı değildi vücudum yağlı değil.

Sana bir tavsiye; ramazan bitince sanırım 2. ayında bitiyor. Kendine yeni bir antrenman ve beslenme programı hazırlamanı öneririm. Salonda hoca var ise ondan yardım alabilirsin. Takviye ürünlere vücudun bir yerde tıkandığında başlamak daha doğru gibi geliyor bana. Kusura bakma biraz uzun oldu.

Kafana takılan birşey olursa özelden mesaj atman yeterli olur. Elimden geldiğimce yardım ederim.

mrafety bunu beğendi.
  3. mrafety

mrafety Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    saol tevsityelerin için ben 2002 den beri enfazla 66 kg cıktım şimdi 59kg genelde 60-62 arası değişiklik olmıyor yemek desen şuaralar düzenne girmeye başladı sadece sabah kahvaltı duzenım bıraz bozuktu onun dısında 4 öğün yapmaya calısıyorum bakalım 7-8 ay kesintisiz süzenli spora gidicem 75 olsam yeterli diyorum ama 80 olursam tabi minimum yağ olarak süper olur zaten şuan bende yağ oranı sıfır komik ya ben solandaki arkadasları kıskanırken salondaki balık etli kızlarda beni buda işin espirisi :)

Sayfayı Paylaş