Bir grubu haftada bir kez çalıştırmak hakkında.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ozan1234 tarafından 31 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Arkadaşlar benım arkadaşımın salonunda sağlam iyi bir abi bir haftada bir grubu 2 kez çalıştır demiş bende ona güvenip program şöyle idi;1.Omuz 2.bacak 3.göğüs 4.sırt .pazu,arkakol sonra tekrar omuz yani hesaplayınca ortalama her grubu 4 günde bir çalıştırmış oluyorsun ve abi 4 günden fazla dinlenme fazla işe yaramaz diyor.Bende güreşçiyim kısa ara versemde koşu kondisyon çalışmam lazım programımı şöyle düşünüyorum.

Pazartesi;Göğüs,arkakol
    Salı;Koşu,teknik,kondisyon
    Çarşamba;Sırt,pazu
    Perşembe;Dinlenme
    Cuma;Omuz
    Cumartesi;Bacak
    Pazar;Dinlenme
    Böyle bir haftayı ayarladım 1 bölgeyi haftada 1 kere çalıştırmış oluyorum sizce bu eksik olurmu yoksa program iyimi ?

2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Abinin verdiği programda 4 gün çalısıyorsun off yapmadan tekrarliyorsun programi off günü yok herhalde. Çok kötü bir program bence. Off yapmadan nasıl toparlasın vücut.

Senin yaptığın program iyi gibi duruyor. Eğer güreşciysen vg yi güreşte gelişmek için yapiyorsan güç için çalısabilirsin.

3. ugrkrms

ugrkrms Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Gögüs-arka kol Sırt-biceps yapmissin , gögüş calistiktan sonra arka kolunda derman kalmaz ayni sekil sırt calistiktan sonra biceps te derman kalmaz , tekrar düzenle derim. Bu şekil istedigin verimi alamazsin.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Gogus/tri, sirt/bi elbette guzel bicimde verim alirsin. Yukaridaki arkadasa aldiris etme. Arnold, Ronnie yillar boyunca boyle calisti. Rutini push/pull diye ayirmak cok akillica.

Programin da gayet iyi gorunuyor.

Basarilar.

sthammer bunu beğendi.
  5. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam bende dovusurken bana guc verecek bi fizik istiyorum.Programin guzel gibi.gurese tamamda dovuse faydasi olur mu diye kendi kendime dusunuyorum.guresirken en cok hangi kas gruplarina ihtiyacin oluyor ? Ya da ben hangi kas gruplarina yuklenmeliyim ?

6. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    pazu ve arka kolun yerini değiştirip omuz ve bacağı aynı gün yap bence hem 2 gün off olur

7. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Ortalama göğüs-arkakol , sırt-pazu sistemini 2 3 ay kullandım belli dönem göğüs-arkakol ,sırt-pazu gidicem merak ediyorum vücut ne tepki vericek ve ne kadar gelişicek,fazla dinlenmekte bana göre değil haftada 2 gün dinlenme yeterli olacaktır,1 günde kondisyon teknik tabi bunu 2 ay içerisinde cardiyoyu 2 hatta 3 güne çıkarıcam.

8. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gogusu tricepsle sirti bicepsle çalışabilirsin. Ama bence gogusle biceps , sirtla triceps daha iyi oluyor. Çünkü gogus calistigin gün zaten tricepsi calistiriyorsun. Sirt günundede calistiriyorsun haftada 2 kere çalışmış oluyorsun. Bir şekilde hafada 1 kere calisip onuda yorgun tricepsle calismak var birde tam kuvvetle calisip 2 kere çalıştırmış olmak var sen seç

Sayfayı Paylaş