1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Bir Gelişimin Öyküsü (1.5 Sene) - Pump -

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Pump Forever tarafından 9 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 99 üye.
  1. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Sağol Pump, ben de senin için genel anlamda aynı "genetically gifted" ibaresini kullanmak istiyorum. Özellikle bastığın kilolar bence muazzam.

Ben sana bulk halin kesinlikle çok yakıştığını düşünüyorum çünkü kuvvetin ve heybetin o halinde daha fazla oluyor ve karakterin gereği heybetli bir imaj sana uyuyor ama ek işlerin gereği bu vücuda sahip olmakta haklısın ve Ayaz'ın da dediği gibi böyle büyümek aslında belki de daha sağlıklı. Benim de hedefim artık daha ince yapılı olmak ama bana zaten bulk çok yakışmıyor, bu yüzden dert etmiyorum.

Biceps konusunu çok kafana takma bence, bu sporun temeli sabır, sabrettikçe insan günden güne asla ulaşamayacağı noktalara ulaştığını görüyor, sabredemeyip bu kol şişsin diye 20-25er setlik psikolojik ve fiziksel olarak kendini çökertecek biceps antrenmanları falan sakın yapma (yapmayacağını bilyorum ama ne olur ne olmaz); zamana ve akışına bırak, zaten devamlı büyüyen bir adamsın, bicepslerin de bundan nasibini alacak, belki vücudunun geri kalanının her zaman gerisinde olacak ama sonuçta çok güzel bicepslerin olacak.

Tricepslerin için zaten fazla konuşmaya gerek yok, amatör bir sporcuda gördüğüm en güzel triceps tanımı herhalde yanlış olmaz.

Ayrıca son olarak sana bolca +rep vermek istiyorum; insanlarda yarattığın motivasyon, başlığının oluşturduğu hareketlilik, soruları tek tek yanıtlaman, gerçekten iyi bir fiziğe kavuşmuş olman ve de en önemlisi kürsüz de gerçek başarılara ulaşılabileceğini göstermenden dolayı...

Başarılarının devamını dilerim dostum, ayrıca yakın zamanda sana bir sürprizim olacak, telefonumu bekle...

2. Private

Private Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş o beslenme diyet programın değil sanırım.

3. wildheart

wildheart Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrikler

Kardeş çok güzel bir çalışma
    18 ay sonunda ulaştığın vücut tipi tam olmak istediğim gibi, özellikle göğüs ve omuzlar tam isabet..
    Ben bu spora ilgi duymakla beraber kültürünü hiç bilmiyorum.. mesela antenman olarak yazılan kelimelerin nasıl hareketlere karşılık geldiğini bilmiyorum..
    Benim boy 1.73 kilo 63-66 ve senin yaptığın vücut formuna ulaşmak için yapmam gerekeni açık bir şekilde anlatabilir misin? özellikle omuz ve göğüs kısmı için..

4. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Miracle;
    Protein yeryüzündeki en iyi sinidlrilen proteindir.. yani sindirim sırasında kayıbın en az oldugu.. tamı tamına %98 i absorbe edilebiliyor.. Bu büyük avantajdan yoksunsan, yani midem kaldırmıyor diosan ozaman maca 1-0 geride baslıosun bana kalırsa, ama ikame olarak protien kaynagı arıyorsan, sana ; protein tozu oneririm.. yani gunde 1 kez deil, 2 hatta 3 kez alman aradaki farkı kapatmanı saglıyabilir...

5. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    sivaslı;
    bulk doneminde, yani mideyi ve beli saldıgım donemde sol kolum 45.5-46 yi gormustu.... su anda ise aynı kol 43.5-44 yani 2 cm bi kaybım oldu ama, aynada baktıgımda eskisine oranla daha kalın bir gol goruyorum.. bunun nedeni de, vucudun geri kalanı ile olan orantı..
    46 kolum warken belim 92 cm di..
    44 kolum warken 81..
    O zaman derlerdi, cok kalın bi bulk kol yerine daha ufak ama define bi kol tercih edilir.. Tecrübe edince daha ii anladım...

6. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Blitz;

Bekliyorum telefonunu.. seni son gördügümde de-motive bırakmıstım.. bambaska bi Blitz bulacagıma eminim karsımdaaaa....
    Yorumlar icin teşekkür ederim....

Forum halkında motivasyton uyandırdıysam ne mutlu bana... Bu sporda kafaya taktıgınız anda, biraz da yatkınlıgınız warsa ulasılamayacak nokta yoktur...

Bu spor Narsizmi tetikleyen bir spor, insanın kenidni begenmişligi artıyor.. Cok fazla emek harcandıgı icin insan meyvelerini en kısa zamanda almak istiyor, kür olayına erkenden dalınmasının sebebi de bu aslında.. benim mantıgıma gore; Estetikligin yanında hacim mutlak surette olmalı... Bir insanın body yaptıgı giydigi t-shirt üzerinden belli olmalı, dar bir kazak giydiginde hatları ve kalınlıgı parmak ısırttırmalı.. Bunlar icinde hacim ve kütle gerekiyor... cok define ama ufak bir vücutla ben de mutlu olamam aslında... Onemli olan o dengeyi saglayabilmek..

"Ne cok iri ne cok ufak" bu yeni slogan olmalı ;)

Bozo-Baku bunu beğendi.
  7. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Private; özel bi diet programı hic uygulamadım.. o yazdıgım programla yag oranımı assagıya indirdim...
    fazla kilolarindan kurtulmak icin, o programdaki CARB miktarını azaltman ve biraz cardio yapman ( rutin antremana ek olarak) yeterli olur kanısındayım.. dene fırsatın ve imkanın warsa...

8. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Re: Tebrikler

Wildheart; oyle bisey istemissin ki... :) okuma yazma ogretmek gibi bisey bu.. ben bu sporda ilk 1 sene iyi gelismeme ragmen cok cahil oldugumu dusunuyorum..
    a -beslenmem rezaletti.. antremandan sonra gider KFC de bi kova tawuk yerdim.. 1 ogunde 150 gr protein almanın ve 50 gr yag (en az) ne gibi faydası olabilir ki.. otomatikman yaglanıyordum.. Tatlı yiyordum.. Seker alıyordum..., 8-9 saat ac kalıyor, sonra bir ogunde 100 gr protein alıyoprdum...
    b- antremanlarım 2 saat sürüyordu ( 35-45 dk sürmesi gerekirken). 28 gün hic OFF wermeden her gün olmak kaydıyla 4 hafta antreman yaptıgımı bilirim.....
    c- gün geliyordu hic uyumuyordum.. dinlenmiyordum.. bi de üstüğne yemekte yemiyordum... bunlara ek olarakta gidip bi ufak rakı iciodum ...

Son 5-6 ayda ozellikle cok daha bilincli yapmaya basladım bu sporu.. ilk zmaanlardada bu forumda okuyordum, hocalarım soyluyordu yapılması gerekenleri, ama insan anlamıyor.. dogruluguna inanmıyor.. bir kulaktan girip digerinden cıkıyor tawsiyeler... Hersey kendim dogru olanı kesfededen ve tecrube edpi sonuclarını gorererk oldu..

senin yapman gereken, bu forumu bos zamanlarında bir kitap misali okuman, cunki bu kadar bilginin bi arada oldugu baska bi kaynak yok yeryüzünde bu spor ile ilgili... Genel kültürün zxamanla artacak, ne dedigimizi daha iyi analiz edebileceksin....

Bir konunun bi yerinde biri tarafından bi sekilde edilen kafada oyle bir yer ediyorki tüm akısı degistirebiliyor.. ornek wermek istiorum benim mantelitemi degistiren cok ufak anektodlar war...
    1- Flexor: bir konu ile ilgili parmaga çivi batma ornegi verdi, ve benim gögüs calısma sistemimi kökten degistirdi...
    2- Blitz: bir gün arabada bana " stretching kasların gelisimini cok hızlandırıor, ozelllikle gogus idmanından sonra " dedi.. o gün bu gün her gogus idamınından sonra yapıorum, inanılmaz faydasını goruyorum
    3- Karasan: KAnatların kısa dedi, Lat Pull da dar , rowing de genis tutus yap dedi, tüm sırt ve kanat antreman sistemimi deigstirdi..
    4 - Masteer : Gogusten sonra triceps calısma, yorgun kas gelismez dedi.. tüm split calısma sistemimi degistridi..
    5 - Blitz: Paketteki ton balıgında konserveye gore 4 kat daha fazla yag war dedi, beslenmemi degistirdi...
    ve bunun gibi yuzlerce ufak anektod... kültür zamanla ve bu spora baglılıkla artıyor... SAbret ii çalış olur hepsi...

jimraynor, Anaksagoras, burock74 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    oncelikle
    HELAL OLSUN!!
    demek istiyorum
    azmin sonucu budur... cok estetik ve bence tam modellik icin vucudun ve yuzun var
    basarilarin devamini dilerim arkadasim

saygilar...

10. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    yemek programin hakkinda da yorum yapmayi unuttum
    pardon iki mesaj ust uste atiyorum ama neyse :D
    programin cok iyi bence ama protein tozunu neden entremandan once veya sonra almiyorsun
    antremandan sonra alsan daha iyi olmazmi?

11. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Protein tozunun avantajı daha kolay sindirilmesi dolayısıyla hücrelere protein in daha cabuk ulastırılması. SU veya meyva suyu ile alınırsa, bu hız süt ile alınmasına kıyasla daha da fazla artıyor...
    Eger antremandan sonra protein tozu icersem, antreman sonrası yemegi yemek icin 2.-, 2.5 saat en az beklemem gerekir (tawuksuz, etsiz bi yemekte bana yemek gibi gelmez, sadece carb olan bi yemek beni kesmez)... Halbuki cok acıkıyorum.. ew salona yakın oldugu icin ve yemegi hemen yeme imkanım oldugu icin toz almıyorum.. ama antremandan sonra 2 saat kadar oylacnacaksan, hemen bi protein tozu almanı oneririm antreman sonrası...

12. Corrado

Corrado Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Pump Forever;

Vücudun gerçekten çok iyi, fazlasıyla emek verdiğin ortada. İlk 10 ay yoğun supplement kullandığını belirtmişsin. Mümkünse bu süreçteki supplement programını yazabilir misin? Hangi ürünleri ne şekilde, ne sürelerle kombine ettiğin kuşkusuz çok önemli.

13. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    pump unutmadin demi triseps resimlerini :))) bekliyoruz haaa

14. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    4-5 kova protein tozu
    4-5 kutu amino acid
    3-4 kutu cratine
    2 kutu Nitric Oxide
    1 kutu Animal Pack
    3-4 kutu L-Ariginine-Ornithine
    1 kutu tribulus
    2-3 kutu glutamine

su an icin sadece protein tozu ve amino acid...

iclerinde en cok Cratine+Glutamine beraber oneririm.. 1 ay sonra baslıyacam tekrar

15. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    bahsettiğin bir kulagından girip digerinden cıkması meselesi sanırsam herkeste var..
    kendimden bahsetmem gerekirse birçok arkadasın ve ustadın uyarmasına ragmen antrenman suresini 1 saat altına çekemedim.. benim antrenmanlar ısınma ve strecthing dahil 1 bucuk saate yakın sürüyor ki her antrenmanda 2 bölge giriyorum..

sen kendi antrenmanlarının 45-50 dakikayı geçmedigini ve haftada 6 gun calıstıgını belirtmişsin.. bu durumda her gun tek bölge mi giriyorsun?
    ben bir bölgeyi (mesela gogsu) haftada 2 kez çalışmayınca rahat edemiyorum.. (antrenman yapamadıgım gunler yasadıgım ruh haline benzer bir durum yaşıyorum:)) gelişme gerileyecek diye düşünüyorum.. bu nedenle her antrenmanda 2 bölge calısarak 1 bucuk saate yakın antrenman yapıyorum.. ama böylece her bölgem haftada 2 kez çalışmış oluyor..

senin fikrine göre bu da mı dogru bilinen yanlışlardan biri? bu konuda senin izledigin yol ve görüşlerin nedir?

16. spidey

spidey Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    tek kelimeyle mükemmel bir vücut, çalışmalarının hakkını vermişsin, ayrıca triceps fotolarını bende çok merak ettim :D .Bu arada herkese zaman ayırıp cevap yazdığın içinde ayrıca kutlarım

17. kubys81

kubys81 Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    0
    tebrikler.ama 95kg lıık halindede kanatlar cok guzel cıkmıs:):)

18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    pump başlığını bugün farkettim..bayadır aktif olarak yoktun heralde forumda..gözlerim aradı seni..vücut çok güzel olmuş..aslında tahmin ediyordum "pump önceki resimlerden çokdaha iyi bir vücut yayınlayacak yakın zamanlarda" diye...aslında aylardır sana sormak istediğim birdetay vardı..ö.m.den sormak istemedim zamanında..

hangi işle iştigal ediyorsun bilmiyorum ama benim oturtamadığım bi işyeri beslenme problemi var..herhalde çoğu bodycide de vardır...o ara öğünleri iş yerinde nasıl hallediyorsun..burda çalıştığın işte önemli tabi..yumurtalar ve diğer etler sanırım mesai saatlerine denk geliyor..nasıl çözüyorsun bu işi..
    ben mesela ton balığı yemeye çalışıyorum, toplantı odasına girmem gerekiyor..ki öncesinde yağını süzmem için birim mutfağına gitmem gerekiyorki diğer çalışanlardan(oda arkadaşlarım hariç) gizleyerek gitmem gerekiyor mutfağa..

yada iş arkadaşlarından aldığın tepkiler nelerdir..
    tekrar hoşgeldin..

19. soner

soner Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım ilaç kullanman sonucu bu hale gelmen güzel zaten ilaç kullanan arkadaşlarımız kısa sürede bu hale gelebiliyor tabi bu arada düzenli olarakta gitmek çok önemliki sen gayet iyi bir disiplinli olarak gitmişsin

benim anlamadığım olay neden kanatlarını çıkartmamış olman kanatlarınıda çıkartmış olsaydın çok güzel bir görümüm elde etmiş olurdun.

20. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    İlaçtan kastın supplement ise, supplement ile kısa sürede o hale gelinmiyor.
    Anabolik steroid ise, pump forever anabolik steroid kullanmadığını zaten belirtmiş.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş