1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Bir Gelişimin Öyküsü (1.5 Sene) - Pump -

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Pump Forever tarafından 9 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 99 üye.
  1. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Asagıda; 1.5 senelik bir zaman dilimi icinde istenirse yasanabilecek degisimi gorebilirsiniz... son resimler, sabahladıgım bir gecenin sabahında 2 ay once cekildi cok inik o yuzden kaslarım (glikojen).. su an durumum daha iyi , mümkün oldukca resim ekleyecem...
    Bu resimler, bu spora baslayacak/baslamayı düsünen ümitsiz arkadasları umarım tesvik eder...

Boy: 1,82-83
    kg: 92-93
    kol: 44 cm
    Omuz: 131 cm
    Gögüs: 117 cm
    Bel: 80-81 cm
    Body' baslama tarihi : 26 Nisan 2005

Bazı notlar;
    - Kür, steroid, anabolizan hic yapmadım/kullanmadım
    - 10. günümde 55 kg bench pressten bugun 155 kg bench yapıorum..
    - hic ara wermedim.. en uzun aram 6-7 günlük tatillerdir (2 kez)
    - supplement ilk 10 ay yogun kullandım, su an protein tozu disinda birsey icmiyorum..
    - haftada 5-6 gün idman yapıorum, 3-4 gün mutlaka mide calısıorum, cardio hic yapmıorum...

10 Günlük
    kg - 79

3 aylık
    kg - 86

7 aylık
    kg - 95

10 aylık
    kg - 98
    [​IMG][/quote]

18 aylık (1.5 sene)
    kg - 92

MountainBiker, Azi ve [A][t][I] bunu beğendi.
  2. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Görmeyeli define olmuşsun pump, zevk meselesi tabi ama ben sana 100 kiloya yakın halin daha yakıştığını düşünüyorum. Mesela aşağı yukarı aynı boyda olmamıza rağmen bende 90-92 kilo civarı daha iyi duruyor ama sana iri 98-100 kg halin daha çok yakışıyor bana sorarsan. Sanırım vazgeçtin irileşmekten ama keşke vazgeçmeseydin...

3. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Blitz, biliyosun ki , bazı zorunluklar war, mide ve beli bırakmamam gerekiyor... Düsünsene; her antremandan once 15-30 dk agır bir mide antremanı yapıorum... Resmen eziyet..
    iş bana kalsa 100 kg u tartıda 1-2 ayda görürüm, ve su anda bastıgım kilonun +15-20 sini kaldırırım... ama işte olmuyor...
    Amacım 80 cm beli koruyup 95 kg gorebilmek.. bunun icinde onumde en az 6-8 ay süre war...

4. ahmetgunduz

ahmetgunduz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    istanbul
    walla süper abi.azmin zaferi...

5. ahmet61

ahmet61 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    trabzon
    1.5 sene içinde iyi gelişme sağlamıssın son resimlerinede vücut yağsız ve güzel gözüküyor başarılarının devamını dilerim

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi Pump, amacın nedir çok iyi anlamadım. Seni son gördüğümde belin gayet iyi durumdaydı, elbette şimdi ki kadar ince değildi, ama o zaman kas kütle şu haline göre bir hayli fazla duruyordu.
    Çok önem verdiğin bir konu vardır senin, "omuz-bel, kol-bel orantısı"
    Sanki 5 ay önce bu orantı daha iyiymiş izlenimi uyandı bende.
    Gerçi, glikojensiz bir vücut gerçekten çok düz ve cansız görünebilir, belkide dediğin gibi onun etkisi büyük olmuştur.
    Aklıma gelen bir diğer konuda, belini o derece ince tutmanın senin çalışma sistemine ve vücut yapına ne derece uygun olduğunu sorgulamamız gerektiği.
    Blitz yapı olarak, daha ince belli,daha ince derili biri olarak daha düşük vücut ağırlığında iyi sonuç alırken, bence sana biraz daha ekstra kas kütlesi, kalın kas yapısı daha çok yakışıyor, sanki sen Blitz'in yolundan gitmişsin gibi gördüm şu resimde, işin enteresanı o da senin yolundan giderek hatırı sayılır bir kas kütlesi ekledi.
    Sonuç olarak, bence 85 santim bel, 140 omuz sana fena halde yakışır, ama tabii sen bilirsin üstad...

7. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Benim hosuma gitti!
    1,5 yilda iyi bir gelisme .. tebrik ediyorum pump forever..

su an define olup, bazal metabolizmayi hizlandirman, ilerisi icin yaglanmadan hacim kazanman acisindan önemlidir .. bence önce bulk olup sonra kilo vermektense bu yolu secmen daha mantikli.. diger türlü yaglara karsi hep bir savas icinde olacaksin..

gögüs yapin cok iyi.. gögüs icin rutin olarak ne calistigini söyler misin. baklalar baya büyük gibi duruyor...
    su an vücudunda görebildigim tek eksik var, o da trapez..
    bende de trapez cok zor gelisiyor.. fazla takmiyorum gerci, omuzlar daha genis duruyor ama yine de birazcik trapez daha iri gösterir..

saygilar ve basarilarin devamini dilerim

8. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Ayaz'cım saol.. Gögüs ve triceps vücudumun en ii bölgesi kendime göre de.. Gögüs e 1 gün ayırıyorum .. sadece 18-20 set gogus calısıyorumm. O gün mide bile hic calısmıyorum... Flexor hoca'nın bi yazısından kaptığım 1 press 1 açış sistemini uyguluyorum cok faydasını gördüm.. Şiddetle öneririm.. rutinim soyle:

1 Bench Press - 4 set ( en son 1 max)
    2 Incline Açış - 4 set
    3 Incline Press (Smith machine) - 3 set
    4 Flat Açış - 3 set
    5 Dumble Incline Press - 3 set
    6 Fly Machine 3 set

Antreman süresi: max 40 dk...

3 gün boyunca gögüste agrı oluyor bu antremandan sonra.. ( kilo anlamında limitlerinde calıstırdıgın taktirde..)

9. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Pump Forever bravo abi, tebrikler...

92 kilodaki son halin tam istediğim vücut tipi...

Bu kiloda ve yağsız, 80 cm bir bel...

Göğüs, kol, karın süper...

Belki biraz daha geliştirsen kanatları çok daha üçgen ve güzel durur vücudun...

Bu arada belini ince tutmayı istemenin sebebi model olman mı ?
    Değilsen bile bu haline çok rahat olabilirsin...

Not : Ayrıca diğer mod, özel üye ve yönetici arkadaşların fotolarını da sanırım benim gibi birçok arkadaş görmek ister, gerçekten motivasyon sağlıyor...

Selamlar...

10. Rogueknight

Rogueknight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İstatistik Uzmanı
    Yer:
    Ankara
    1.5 sene zarfında iyi yol almıssın, tebrikler...Bu vücuda biraz daha kas kütlesi eklersen zamanla dahada iyi olacağını düşünüyorum...Kolay gelsin...

Bozo-Baku bunu beğendi.
  11. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Evet Tolga;
    model & casting ve dans icin, ister istemez mide ve beli kontrol altında tutmak gerekiyor... ne kadar kütlen olursa olsun, beli kontrol dısına cıkarırsanız estetiklik maalesef yokoluyor...

12. switch

switch Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Verdiğin ölçüler çok iyi ama resimde okadar çok iri durmuyorsun.Kas yapında çok belirgin değil.Ama yine vücut fit olmasada fena değil

13. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Pump Forever ;

Rica etsem, göğüs çalışmanı yazdığın gibi, bel için yaptığın çalışmaları da yazar mısın ?

Belimi inceltebilirsem belki bir kaç ay sonra meslektaş olabiliriz ;)

14. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bunu söylemek bana düşmez ancak arkadaşı yakından görmek emin ol çok daha farklı düşüncelere iter seni, özellikle triceps kasları bu işi profesyonel yapmadan ancak bu kadar belirgin olabilir.
    Resimler bence hakkını vermemiş dostumuzun, bundan daha yağlı halinde bile çok belirgin bir şekle sahipti, glikojen depolarını doldurarak çekeceği yeni resimleri bence vücudunun hakkını çok daha iyi verecektir eminim.

15. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    1. ve sonun cu resimi değerlendirirsek çok iyi yollar kat etmişsin adeleyi oturtmuş ve iyi bir alt yapı elde etmişsin son resime baktığımda çok şiddetli göğüs antremanları gördüğümü söyleyebilirim 100 kilodan sonra şuan ki halin vucudu oturtmuş olduğun ve zor olanı yaptığın bir haldir eğerki istersen çok hızlı 100 kiloluk haline dönersin ama bu haline 100 kilodan hızlı dönemezsin

Tebrikler....

16. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    tebrik ederim..

97 den 77 kiloya geldim, simdilik kiloyu koruyarak kuru olmaya calisiyorum..
    umarim bende bir gun boyle bir konu basliginda gururla sunusumu yaparim ;)

17. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle tebrik ederim iyi yol katetmişin ama 155 bench press nebiliyim masallah yani cok zor olsa gerek hakan79 bile 140 da zorlanıyorkı küründe babasını yapmıs adam ama senin abartmayacagını bildigim için bravo dıyorum

18. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrikler klasik bir calvin klein modeli vücuduna yaklasmissin ;) neden yaklasmissin dedim cünkü karin baklalari belli ama define degil yani sablon var ama cizgiler yok.Ama buna ragmen cok begendim saygi duyulacak bir azim örnegi valla helal olsun 100 kg luk halin den daha iyi bence cünkü yag oranini azaltinca gögüs altlari cizilmis.Sana bir sorum var define olurken diyetle cardiomu yaptin yoksa yemegi azaltip agirlik idmanlarinami devam ettin merak ettim dogrusu.kas kaybin birazda olsa olmus gibi definasyondan dolayi ama az yagli yüksek proteinli bir beslenme tarziyla bu kayiplari geri alabilecegini sende biliyorsun.
    Bu arada Ayaza sonuna kadar katiliyorum.Bencede önce yagdan kurtulup sonra gelismek mantikli cünkü yag orani yüksek insanlar calismalarinin meyvasini göremiyorlar ve bu yüzden cogu ya bu sporu birakiyor yada steroide basvuruyorlar.Pumpforever gögüs calisma sistemin zaten mantikli olan ve mutlaka denmesi gereken bir sistem.Son söz olarak sunu diyorum azmin zaferi ve alkisliyorum dostum seni....Saygilar

19. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ben şahidim, Ağustos sonu veya Eylül başları gibiydi, beraber idman yapıyorduk, diyetten yeni çıkmış ben 110kg tek tekrar yaptım (şu sıralar da en fazla 110kg ama 4 tekrar yapıyorum), pump ise yanılmıyorsam 145 tek tekrar yapmıştı, o sırada ben beklemiştim ne olur ne olmaz diye ama tek tekrarı çıkartmıştı. Ondan evvel kendini fazla yorduğu için biraz zorlanmıştı ama direk ısınıp tek tekrar girseydi 155 yapabilirdi bence, ayrıca o zamandan beri de yaklaşık 4 ayın geçtiğini hesaba katmamız lazım.

20. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili modaröter biltz ben inanmadım demedim zaten pump forumumuzun degerli uylerınden yani muhtesem 155 kilo herkesin yapabilecegi bişey degil allah daha güc kuvvet verdınde 180 bassın :D darısı basımıza :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş