Bir garip hal

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Mestano tarafından 17 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    363
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle selamlar

En son ayrılma kararı almamın ardından, tartıştığım aneximandros'un daha sonraki tutumu geri dönmemdeki sebeplerden en büyüğü. Tabi birde o kadar geçirilen zaman var.

Neyse konuma dönecek olursam;

Ben kendimi bildimbileli iri bir adamdım. Bu spora başlamadan öncede oldukça iriydim, sporla beraber dahada irileştim ama son 3 haftada bu aşırılaştı. 1 sene önceki tişörtü denedim az önce, olmadı. Şu an sadece bir pantalonum oluyor, diğerlerini giyemiyorum bile. Yağ oranımda yüksek ama özellikle tişört konusunda bu kadar etkili olamaz.

Biraz açmak istiyorum;

Son 2 hafta gaspary superpump250, sizeon ve bsn nitrix kullanıyorum. Etkileri inanılmaz. 2 haftada benchte 155'e çıktım, inanıyorumki 1 aya 180 basarım. Kollarım 41,5'tan 43'e çıktı. Evet vücudum su topladı ama bu kürün etkisi inanılmaz.

Ama artık sevinmiyorum çünkü irilik sıkmaya başladı, hele birde 18 yaşındaysanız daha fazla kafanıza takıyorsunuz çünkü 18 yaş kalıplarından çok uzaksınız. Çoğu zaman kendini iyi ifade edebilen biri olarak şimdi bu duyguyu anlatamıyorum. Çünkü hem gidip benhte 165 basmak istiyorum, hemde artık küçülmek. Son karar olarak belli bölgelerde overtraning yaratarak definasyon çalışmasına başlıyacağım.

Çünkü zamanla anladımki bu işin sonu yok...

aneximandros bunu beğendi.
  2. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle foruma tekrar hoşgeldin diyorum. Ya bırakılcak bi şey değil ki bu nihayetinde forum yani eşini boşamıon :D

Senin sorunun o iri kasların üzerinde ayrıyetten yağların da oluşu.
    Pump forever da 155 kg kaldırır benchte ama define bi arkadaşımız. Yani senin definasyona girmen lazım. Yağlı yiyeceklerden kaçınman lazım. Kür bitsin gidip hocanla yeni bir program yap bence , define olmanın vakti geldi.

3. vandeta2006

vandeta2006 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    dostum 43 kolla çok iriyim diosun.diğer ölçülerini de yazar mısın çünkü 43 kol 145 kilo bench giren bir sporcu için küçük sayılır(bir de bulk olmasına rağmen 43 cm)ise daha kötü.tekrar sayını da yazarsan daha net anlaşılır tahminimce 2 veya 3 tekrar çıkarıosundur?

4. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    50 cm kolu olanlar ne yapacak o zaman :)
    43-45 cm kol büyük rakamlar değil ,

5. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Boya göre değişir. :) Mesela 1.60 boy için 43-45 cm baya iyi bir rakam olur.

6. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    0
    Baba ne diyeyim. İçme o zehirleri :)

7. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    yabanci forumda birbirimize sadece nicklerle hitap ediyoruz,diger bi tarafta yine görmüstüm yine baba yazmisin.yönetimden uyari gelmeden ben söyleyim dedim.sakin yanlis anlama sadece dikkat et diyorum.dedigin kelimede bi art niyet olmadigini iyi niyetle söyledigini biliyorum ama forum kurali geregi sadece nickle hitap ediliyor,,,saygilar

aneximandros ve born2win bunu beğendi.
  8. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.181
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    hoşgeldin Mestano...senin cüssen aklımda hülyalı olsada kalmış biraz..arkadaslar, şunu söyleyeyim size; Mestano 'nun, hakan79 un yanında hiçte ufak kalacak bir yanı yok..irilikte cok olmasada, gerçekten hakan79 a yakın bir hacmi var..yaşı 18 ama inanmayın, en az 24-25 gösteriyor:D..sonunda yaptııgn supplement kürü iişine yaradı, sevindim buna..bence agır kilolara girmek sana çok iyi gelecektir şu an..dogru yoldasın, devam et...

Mestano bunu beğendi.
  9. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    resim koyabilirmisin ?

10. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    0

Özel mesaj da atabilirdin ii niyyet için yapdıysan. thums: Neyse konuya dönelim.

11. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    527
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Boy ve kilo da önemli. Kolun o kadar da kalın değil, yalnız ben de genel olarak kalın bir yapıya sahibim. Yani beni dik duran bir silindir gibi düşünürseniz çapın geniş. Ama derinliğimin az ve enimin geniş olmasını isterdim. Dediğin durum benim için de geçerli. Ben senin kadar hacimli olduğumu sanmıyorum; ama define olmayan bir body buldingcinin hiçbir albesini kalmıyor. Belki definasyon dönemleri yaza girerken başlatılsa da giydiniz elbiseye bile bulk'ken olmanız çok zor. Örn, Blazer çeketlerimin omuzdan sıkıyor ve kolları geriliyor; özellikle tripceps'e denk gelen bölge müthiş geriliyor. Gömleklerin de kolları felaket sıkıyor. Definasyona girdiğinde bu iriliğinden rahatsız olmayacaksın; çünkü hacimdeyken hakikaten yağlı, kaba saba bir hal alıyor vücut....

12. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    mestano, bu kürün yan etkileri oldu mu sana hiç? bir de daha 18 yaşındasın ,vücudunu fazla yorduğunu düşünmüyor musun bu kürlerle?

13. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Gücün inkar edilmez cazibesi işte..definasyon filan anlamıyor, bastıkça basası geliyor insanın..Hele bir de böyle yükselen bir grafiğe sahip bir dönemindeysen..insan daha ağır girmeliyim diye çabalıyor..Devam et mestano, bu tatmin gerçekten harika bir duygu çünkü..
    Bu sanırım supplementlerin artık plasebodan çok öte etkiler sağlamasından kaynaklanıyor..Doğallık falan bence yalan..İçeriklerdeki ekstraktlara bakıyorum da, insanın bunlar doğal olarak da ikame edilebilir diyebilmesi için ekvator ormanlarında türlü bitkiyi kiloyla falan yemesi lazım mesela..Ya da şöyle diyelim, stimulanların, zincirli aminoasitlerin, arjininin bu değerlerde bulunduğu hangi doğal yiyecek var acaba?Neyse konuyu da dağıtmayayım, umarım her şey yolunda gitmeye devam eder mestano..

Mestano bunu beğendi.
  14. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Resim koymalısın..

15. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    639
    Ödül Puanları:
    0
    Bence en doğru kararı sen vereceksin Mestano.

Amacın iyi bir görünüm, orantılı bir vücut ise küçül demiyorum ama şekle gir derim. (Resim olmadığı için ancak bu kadar yorum yapabiliyorum. Bir art niyet yok sözlerimde)

Amacın dış görünümden öte güç ve kendini tatmin ise devam et.

Bence başarı fit bir vücutla güçlü olmaktır. Bu sadece benim görüşüm.

Hiç kimse süpermen değil ki brad pitt gibi bir fizikle 140 kg bench bassın.

Bu işin sonu yok. Eğer amacın güç duygusunu tatminse onun da bir soru yok. Çünkü insan her zaman daha fazlasını ister. İş supplementlarla yürümemeye başladığında yavaştan şırıngalar sıcak gelmeye başlayabilir.

Bu sporu gerçekten sevmemin nedeni biraz ilkel olması.
    Şu mana da ilkel.

Eskiden insanlar bizim bu sporda yaptıklarımızı zaten gün içinde yapıyorlardı bir ölçüde. Odun kesmek, taş taşımak, yürümek, koşmak, kürek çekmek...

Teknoloji ilerledikçe ihtiyaçlar azaldı. İhtiyaçlar azaldıkça adaptasyonlar olmaya başladı ve biz de bu hale geldik.

Bence bayan erkek, genç yaşlı herkesin bir şekilde bu sporu yapması gerekir; yanlız abartmadan!

Bu benim şahsi kanaatim.

Saygılar...

Son düzenleme: 18 Kasım 2008
    yabanci bunu beğendi.
  16. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    43 santimi küçük gören arkadaşlar beni güldürdünüz ya allahta sizi güldürsün :)

17. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    363
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel soru...

Özellikle bu tarz kürlerin vücut üzerine yaptığı etki konusunda çok araştırmam oldu. Yani bu etkileri silmek hakkında hatrı sayılır bir bilgi birikimim var. Nitekim detoks ile araştırmam sonucu bunu bayağı perçinledim, o nedenle pek korkum yok. 2 ay sonra özellikle boşaltım sistemine rejenerasyon amaçlı bir program izleyeceğim.

musclefan bunu beğendi.
  18. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    mesele 43 cmlik kol ölçüsünü küçük görme değil ,
    18 yaşa göre tabiki iyi rakam gerek benchteki agırlık gerek kol ölçüsü ,
    bahsettiğim tşört olayı ,onu vurgulamak istemiştim ,
    40 lı rakamların kol ölçülerinde tşört bulmak zor değil xl rahat rahat olur.

19. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçektende sonu yok bunun. İri olmanın fazla kaldırmanın sonu yok. Ne kadar oldu Mestano çalışalı ?

20. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.543
    Ödül Puanları:
    123
    Bu kadar hacim fazla diyorsan powerlifting ve bodybuilding idmanlarını güzelce harmanlayabilirsin.

Sayfayı Paylaş