Bir günlük yemek listem

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve denizci_angelov tarafından 22 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. denizci_angelov

denizci_angelov Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese merhaba ben 16 yaşında 182 boyunda 75 kg boyunda biriyim yaklaşık 1.5 aydır elimden geleni yapıyorum gelişmeye hafiften başladım bana salondan yemek listesi verdiler ama birazcık karamsar kaldım bana bi yardımci olursaniz sevinirim . Teşekkürler...
    Sabah Kahvaltısı ;
    3 yumurta , 350 ml sütün içine meyveli müsli , muz

11:00 ; 100gr lor peynir

12:30 ; 150 gr tavuk göğüsü yanında ya haşlanmış patates ya pilav yada makarna + salata + yoğurt

16:00 ; 100 gr lor peynir

18:30 ; Nescafe şekersiz + 1 avuç kuru üzüm

19:00 İDMAN

21:00 ; 150 - 200 GR tavuk göğüsü yanında ya haşlanmış patates ya pilav yada makarna + salata + yoğurt

yatmadan önce 1 avuç kuru üzüm

2. ugur28

ugur28 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    bu ne içindir ?

3. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Acıkcası ben de anlamadım tam olarak. Şimdi bu hali hazırda sizin yedikleriniz de size farklı bi program mı verildi yoksa verilen program bu mu? Ve karamsar olma nedeniniz nedir?

4. denizci_angelov

denizci_angelov Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam bana verilen liste bu karamsar olma nedenimde eskisi gibi kilolu olmam ama yağsız beslendiğim için zararli kilo olmuycağını söylediler

5. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Herhangi bir karb miktarı da verilmemiş zaten. Eğer ki karb miktarını uygun tutarsan herhangi bir sakıncası olmayacaktır bence.

6. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yağsız yemek” hatta “sıfır yağlı” beslenmek doğru bir şey zannediliyor, Oysa bu, beslenme hatalarının en önemlilerinden biridir. Sağlığımız için son derece önemli olan yağları fazla miktarda kazanmamız zararlı olabilir ama onları eksik kazandığınız zaman da bazı problemler ortaya çıkabiliyor.
    Burada önemli olan, aşırısından kaçınmak ve zararlı yağlar yerine zararsız ya da faydalı olma ihtimali yüksek olan yağları kullanmaktır. Mesela doymuş yağları yani tereyağı ,tam yağlı süt, peynir, yoğurt, ayranı, yağlı sığır etini, kanatlı hayvanların derilerini azalttığınız zaman sağlığınız için önemli bir adım atmış olursunuz. Bitkisel yağları seçerken de zeytinyağı ağırlıklı bir seçim yapabilirsin.Kuru yemişlerden badem, fıstık,omega 3 zengini ceviz,keten toğumu ve balık yağları oldukça faydalı olacaktır...öncelikle kötü-iyi yağ kavramını öğrenmeniz lazım..
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Ocak 2016 ---
    üstelik (A,D,E,K) vitaminleri sadece yağda erir ve yağlarla ile birlikte kazanabileceğinizide unutmayın...

Sayfayı Paylaş