Bir Günde Bütün Bölgeler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve HeavyDuty tarafından 9 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Haftada 6 gün tek bölge yerine, bir gün bütün bölgeleri çalıştırıp 6 gün dinlensek olur mu ? weightlifter

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Amacına baglı hacım ıstıyorum dıyorsan olmaz...Forumu arastırmalısın..Arama butonunu kullansan sorularına en dogru cevapları alıcaksın..

3. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    her bolgeye 4 er setten 2 hareket yeter büyük bölgelere 2 setten 1 hareket daha ekleyebilirsin 4 gün mola yeterli arada çok bile ben en iyi kütlelerimi bu tarz bir çalışma ile korudum ama yağlandıran bir sistem ve idman biraz uzuyor hareket azalt 1.30 dk yi geçmeyecek idmanlar şeklinde yapılabilir ama 6 gün dinlenme çok uzun gelir...

4. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplar için teşekkürler.

cem22 ben hergün tek bölge çalışıyorum. 4 haraket belirledim bölgeler için. Güzelce hafif ağırlıklarla ısındıktan sonra yüksek ağırlık uyguluyorum tek setten. Örneğin pazu çalışıyorum 3 gün ağrıyor 2 gün sızlıyor 1 gün rahat bi dahaki antremanda o bölge için tam hazır oluyorum. Bu sporda yeni olmama rağmen bu sistemi vucudum kabul etti diye düşünüyorum ( yüksek ağırlık) Tüm bölgeleri p.tesi çalıştırıp birdahaki p.tesiye kadar dinlendirsem mi diye düşündüm.

Umut35'in dediği gibi biraz daha araştırayım. Arama motorunu kullandım fakat doğru kelimeleri denk getiremedim sanırım. Teşekkürler

5. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    bana göre tüm bölgeleri bir tek gün çalıştırıp diğer 6 gün hiç idman yapmamak pek akıllıca değil böyle bir çalışma programı da olmaz..

neden sadece bir gün çalışıyorsunuz ayrıca eğer ben sadece bir günümü bu spora verebilirim diyorsanız pek bir sonuç elde edemezsiniz..

iyi çalışmalar dilerim...

6. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Zamanla ilgili bir problemim yok. Sadece sormak istediğim ; Hergün tek bölge çalışmış olunca işe yarıyor her bölge 1 hafta dinleniyor. Bütün bölgeleri aynı anda çalıştırıncada 1 hafta dinlenicek fakat işe yaramaz diyorsunuz. Benim bilgim yok sadece bunun nedenini merak ediyorum :)

7. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    HeavyDuty bunu beğendi.
  8. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    ben zamanla ilgili problemim olduğundan bu programı yapıyorum sık sık ama dediğim gibi mesala p.tesi -perşembe yapıyrm haftada 2 olmalı temel hareketleri yapacaksın mesala 4 set bench 4 set ıncle bench göğüs bitti ağır yapmak önemli vede bölge değiştirmeden en az 5 dk mola hatta en iyisi 5 dk hafif germe ve soğuma 5 dk mola bunlar ince püf noktalar ama bence önemli farklar yaratıyorlar... 4 hareket yaparsan vücudu hem çok yorarsın hemde diğer bölgelere gücün kalmaz .. bu programla iyi kütle alırsın hemde baya iyi ama dediğim gibi yağlandırır.. iyi kütle demişkende tabiki beslenmeyle doğru orantılı olarak dedim.

HeavyDuty bunu beğendi.
  9. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    konu vücut olunca temel felsefe az az uzun zamana yayılmalı. Bence en iyisi ve sağlıklısı adele guruplarını bölmen. Sonuşta sen istediğin kadar geniş kaz o temeli dolduracak çümenton yoksa veya zamanında yetişemez ise o ev sağlam olmaz. Doğru, yanlış, ben böyle düşünüyorum :D

10. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Her gün tek kas grubu girince o bölgeyi çok daha iyi çalıştırabilirsin. Mesela büyük kaslara 12 küçüklere 8 set yaptığını varsayalım bu durumda bir günde her bölgeyi çalıştırsan totalde yaklaşık 80 set yapmak durumunda kalırsın ki bu idmanı en profesyonelletin dahi çıkarabileceğini zannetmiyorum. Fakat her kas grubunu günlere bölersen gayet rahat çalışılır. Ayrıca 1 saatten uzun idmanların da kortisol seviyesini arttırdığıda blinen bir durum. Bu da yıkım demek.

11. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    1 günde 6bölgeyi çalıstırmak banada cok yorucu olur gibi geldi özelliklede bu sıcaklarda nefes bile almak zor iken vaktin varsa 4gün yap sanırım sende yeni başlamıssın(benim gibi) bu sebebten.

Sayfayı Paylaş