Bir gün kardiyo bir gün ağırlık

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ahmet0141 tarafından 24 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba 4.ayıma girdim 1 hafta önce
    seri kilo aldım ve hacim kazandıgımı söleyebilirim fakat göbekte çok olmasada hafif bir yağlanma mevcut ve ben bundan fazlasıyla rahatsızım
    ağırlık antremanımı kendı vucuduma göre ağır yapıyorum ve kardiyo yapıcak ne güç kalıyor ne derman..
    anlıcagınız Pazartesi ağırlıksa salı günü kardiyo şeklinde ayırmayı dusunuyorum tabi buradaki uzmanlarada sormak istedim konuyu açma sebebimde bu
    Salon Pazar günü kapalı yani toplam 6 gun salona gitmem gerekiyor bu programda
    vucudun dinlenirken geliştiğinin farkındayım fakat bu kardiyoya gerçekten ihtiyacım var
    sizce bunun ıcın erkenmi? ayrıca hem hacim kazanıp ayrıyetten yağ yakmaya calısmak nasıl bir şey olucak meraklandım doğrusu
    işi bilenlerden ve fikri olanlardan yardım beklıyorum
    Herkeze iyi forumlar!!!

2. JackGhosen

JackGhosen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Aynı programı 1 sene önce denedim hocam fakat ileri seviye sporcu değilseniz vücudunuz bunu kaldırmaz.

İsterseniz deneyin; pazartesi günü workout yapın, salı günü cardio yapın, çarşamba halsiz olduğunuzu hissedersiniz.

Eğer üzerinizde halsizlik ve bitkinlik olmadan devam edebiliyorsanız ya ağırlığın hakkını veremiyorsunuz ya da cardio yapmıyorsunuz demektir.

Size tavsiyem full ağırlık devam ederek diyetinizi aksatmadan ilerlemeniz olacaktır, zamanla hem yağlar gidecek hem de vücudunuz sıkılaşacak.

NOT: Yeni spora başlamış biri için en önemli ilk 1 yıldır, ağırlıkları artırabildiğiniz kadar artırın.

3. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Tesekkurler ileri seviye bir sporcu değilim ve dediklerınızıde mantıklı buldum ben 1 sene boyunca hacim kazanmaya ve sıkılaşmaya bakıcam en doğrusu bu sanırım

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    63
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Nasil bir program yaptigini bilmiyorum. Bolgesel diye tahmin ediyorum.

Salon pazar gunun kapaliysa, haftada 3 gun calisiyorsan bacagi haftanin son gunune koyup bacak gunu ve ondan sonraki 2 gun haric diger gunler hafif tempo kardiyo yapilabilir.

Saglik acisindan yapilmasi gerekiyor zaten.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    277
    Ödül Puanları:
    63
    Evet vücut yorgun oluyor peş peşe yapınca. Ama uykusunu en azından 8 saat alıyorsa ve iyi besleniyorsa(supplement desteği ile beraber) , bir süre sonra vücut o tempoya alışacaktır.

6. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    bölgesel yapıyorum haftanın 4 gunu antreman yapıyorum cumartesi günü bacak var bacaktan sonra kardiyo olabilir
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Temmuz 2016 ---
    Beslenmemde sıkıntı oldugunu dusunmuyorum fakat henuz supplement yardımına baslayamadım

7. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    63
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Ahmet,

Bacak gununden sonra kardiyo yapamazsin. Eger yapabiliyorsan bacaklarini yeteri kadar zorlamamissindir demektir.

Saglam bacak antremanindan sonra yuruyusun bile degisir :)

Ancak 3uncu gun dolmadan belki kardiyo yapilabilir ama gerek yok zaten fzla kilo fazlan yok.

Mesela gogus+kol gununden sonra kardiyo yapabilirsin. Hafif tempo.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    salonda üst vucudu paris altı şırnak tarzı olan abılerımı gördükçe bacağa maalesef fazla ağırlık verıyorum bende yapabılcegımı dusunmuyorum :D
    Gögüs ve koldan sonra yapılabilr
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Temmuz 2016 ---
    ve son birşey sormak istiyorum, ilk aylarda bölgesel değilde tüm vucut calısıyordum çoçugun tekı geldi vucudu orta düzeyde bana kardiyo yaparken ağırlık antremanından sonra yapılan kardiyonun kas yıkımı oldugunu sölemişti
    bana salladı gibi geldi ne dusunuyorsunuz?

9. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    277
    Ödül Puanları:
    63
    Ağırlık önce olmalı yoksa kardiyo yorar, yeterli ağırlık çalışamazsın

10. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    63
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    bu konuda yapilmis bilimsel arastirma var mi bilmiyorum. genel gorus yapilabilecegi yonunde. bircok vucut gelistirmeci sampiyon yapiyor. kendin de arastirabilirsin.
    en son serdar aktolgali'ya sordular. adam ben kardiyo yapiyorum dedi. bicepsi muhtemelen sana "kardiyo kas yikar" diyen cocugun baldiri kadardir :)
    http://www.bodyforumtr.com/threads/kardiyo-kas-kaybına-yol-açar-mı.13831/

asagidakilere dikkat edildigi surece kas yikimi yapmaz
    1 antremana baslamadan once 10-20 dk arasi dusuk tempo isinma kardiyosu yapilir. hatta 10dk isinip germe hareketleri yaptiktan sonra agirlik calismaya baslamak daha dogru olur.
    2 bacak gununden sonra yapmamakta fayda var.
    3 antreman gunlerinde kardiyo yapilabilir. enerjiyi harcamamasi icin elbette antremandan sonra yapilir. 1 saati gecmez. yuksek tempoya cikilmaz.
    4 yapilan kardiyo ertesi gunku antremanin enerjisini tuketmemelidir.

ayrica fiziksel olarak zorlansak da vucut gelistirme hareketsiz bir spor. bunu kardiyo ile destekleyip vucuda hareket vermek, kan dolasimini hizlandirmak kas gelisimi icin fayda saglar.

Ahmet0141 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş