Bir bayan olarak sorum olacaktı..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Sude önder tarafından 18 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Sude önder

Sude önder Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba ben bir yıl içinde 12 kilo aldım sporu bırakınca. Şimdi fitnessa başlamayı düşünüyorum ama bazı endişelerim var. Kilo vermek aynı zamanda da kassız olmak istiyorum cunku yeterince kasım var. Eski fotoğraflarıma baktım az önce, o halime dönmek istiyorum kaslı olmak değil. Fakat fitmotivatiın sayfalarından takip ettiğim kadarıyla "ne kadar ağırlık, o kadar güzel vücut" diye bir olay var. Bu doğru mudur? Kas yaparım diye korkuyorum. Bacaklarım çok kalınlaştı özellikle iç ve basen bölümleri. Koşu bandında koşarken bile kas yapıyomuşum gibi bi hisse kapılıyorum. Yoksa cardio mu yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      84,9 KB
      Görüntüleme:
      367
  2. gursoy

gursoy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Kas yapımı çoğunlukla beslenme ile alakalı birşey doğru beslenirsen kas oranın artmaz veya azalmaz sana önerim diyetisyene gidip bunları anlatıp kendin için beslenme programı istemen kardio yaparakta kilo verebilirsin ağırlık kaldırarakta ama çok fazla ağırlık olmadan

Sude önder bunu beğendi.
  3. Sude önder

Sude önder Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki boyum 1.74 kilom 72 eski kiloma (60) geri dönmek için hangi aletlerde en fazla kaç kiloda kaç tekrar yapmalıyım? Kas kesinlikle istemiyorum

4. gursoy

gursoy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    O çalıştırdığın bölgeye göre değişir rahat kaldırabileceğin ağırlık diyeyim ben sana ayarlarsın onu 8 tekrar 2set olabilir veya azaltabilirsinde

Sude önder bunu beğendi.
  5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Bacaklarınızın kalınlığının sebebi yağ olabilir, bayanların kas oranını arttırması o kadar kolay degildir zaten. bayanlarda testosteron çok çok az olduğu için ağırlık çalışmak sizi kaslı yapmaz, isteseniz de olamazsınız.
    Ağırlık çalışmak sadece daha fit ve şekilli vücut hatlarına sahip olmanızı sağlar. aynı zamanda yağ oranınız da azalır. sadece kardiyo yapmayın ağırlık da çalışın. diyet olarak kilo vermeye odaklanmayın sadece, sağlıklı beslenme üzerine yoğunlaşın. zamanla istediklerinize kavuşacaksınız.

Sude önder bunu beğendi.
  6. tute

tute Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    fotoğraftaki sen değilmişsin ama:D

Sayfayı Paylaş