Bir Bayan İçin Fitness Önerileriniz Nedir?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve sesil tarafından 13 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. Missq

Missq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam ben 23 yaşındayım fitness yapmaya başladım 1 gün arayla haftada 3 kez gidiyorum 167 - 44,5 zayıf görünmüyorum sıkılaşmak istiyorum yeni başlamama rağmen hocamın beni çok zorladığını düşünüyorum..Kilom 44,5 ama 15 - 20 - 25 kiloyu kaldırtmaya çalışıyo başarılı olamadığım ağırlığın ismini hatırlamıyorum ama beni tavana yapıştırıcak cinsten bişey olduğunu söylersem anlarsınız... Hafif ağırlıklar kaldırırsam beni zayıflatıcanı söyledi.. Bunun haricinde zayıflamamdan korkuyo ve doğru dürüst koşu bandına bile çıkamıyorum..Belimi çalıştırıyım diyorum zaten ince olduğunu söylüyo..Ben spor yapmak oraya gittiğimde vücudumu çalıştırmak istiyorum..Grup olarak step filan yapıyorlar..Ama beni sadece ağırlıklarla uğraştırıyo..Ben hareket etmek istiyorum.. Ordakiler sen neden geliyosun biz senin gibi olmak için geliyoruz diyolar..Bende artık zayıflamaktan korkuyorum..Benim asıl amacım spor yapmak...Zayıf insanlar spor yapmamalı mı? Yazdıklarım arasında yanlış olan ve düzeltmem gerekenleri söylerseniz sevinirim..
    İyi çalışmalar

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kilo alımına engel olucu sağlık sorununuz yoksa aldığınız kalori harcadığınızdan fazla olduğu herzamanda kilo alımı yani yağ depolama devam eder..
    kas olarak kilo almak istiyorsanız tabiki sıkılaşmak isteyen birine göre kısmen
    daha ağır ve daha düşük tekrarlı çalışmalısınız..tabi bu ilk günden ağır kilo ile zorlanarak olmaz..
    bir adaptasyon süreci vardırki bu 4hafta kadardır ve bu dönemde kaldırılan kilo değil hareketin nekadar doğru yapıldığı önemlidir..

bilinçli beslenme ve yanında bilinçli yapılan spor zaten dolaşım ve metabolizmanızı düzenler, sağlıklı olmanızı sağlar, ideal kilonuza yaklaşmanıza yardımcı olur..

siz amacınızı net belirlediyseniz hocalarınızı ona ikna edin..ama önce amacınızı net belirleyin ve belirtin..

3. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Missq

öncelikle içine sinecek işi yapmalısın seni muemnun etmeyen bişeyi yapma. amacın hareketli ve sağlıklı bir bedene sahip olmak mu bunun yanında bir amacı kilo almak çok sıska bir yapıyı örtmek gibi varsa onu açıklarsan yönlendilebilir. ağır çalışmak korktuğun kadar kötü bişey değil. 15-20 kiloyla çalışmak bir kadını at gibi gösteremez genetik olarak mümkün değil bundan korkmana gerek yok

4. Missq

Missq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim istediğim biraz genişlemek..Kemiklerin görünmemesi evet biraz kilo alarak bunun düzelicenin farkındayım..25 kilo kas yapsın yapmasın korktuğum yok olursa olur ben pull down ve butterfly ı 25 kiloluk haliyle hareket ettiremiyorum özellikle pull down ayaklarım yerden kesiliyo resmen bide üstüne azar işittim arkadaşım yardım ettiği için..İçime nasıl sinsin yapmak istiyorum yapamıyorum..Hafif olsa biraz diyorum hiç bi işe yaramıycanı söyledi.. Mümkün diğil bugün zorlandığımdan da kaburga kemiğimin altında ağrı oldu..Nazi kampı gibi ben anlamadım hiçbişey biraz kilo almak istemek bunun yolu bu mu...Beslenmeye de d,kkat etmeye çalışıyorum işten pek fırsat olmuyo aslında açlığımı hissetmiyorum ama aklıma gelince yiyorum..Doktorada gittim.Bir sağlık sorunum da yok.. Benim amacım 25 kilo mu olcak hocanın düşürmek gibi bi niyeti yok yoksa en sonunda orda yamulup kaldığımda ki yüz ifadesini görmeyi mi amaç edinmeliyim:)
    İyi çalışmalar...

5. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    missq bence hocanız hiçbişeyden anlamıyor. vaktim olduğunda cvp vericem sadece yazını hızlı okuyup bunu söylemeden edemedim. türkiyede o kadar çok ki bunlardan.

6. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    o zaman nazi kampından çıkıp spor salonuna gitmeyi deneyin. Boy kilo orantınıza bakılırsa kas ve kemik gelişiminiz geri kalmış bile denebilir. bununla ilgili bir doktor görüşü almaya ne dersiniz. bir ihtimali daha elemek içi örnek bir günlük beslenmenizi buraya yazarmısınız bu bilgi yardımcı olacak arkadaşlara çok yarıyor.

Son düzenleme: 21 Nisan 2009
  7. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    pulldown 25 kilo siz 44.5 ve sizi havaya kaldırıyor bunda biraz acem mübalası sezdim ben
    tamam vücut ağırlıınızın yarısından fazla bu size çok gelebilir de ayağınızı yerden kesmesi olarak diyorum

Son düzenleme: 23 Nisan 2009
  8. Missq

Missq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kaldıray

Hayır maalesef mubalağa etmiyorum. Pull down u çekmeye çalıştım 25 kilo da kesinlikle kırpırdatmak bir kenara dediğim gibi indirebilmek için ayaklarım yerden kesildi burda anlaman için not düşiyim ayaklarımı yerden kestim iyice asıldım ki ne yaparsam çekebilirim göreyim diye bunun sanırım gücü kullanmakla yada güçlü olabilmekle yada o ağırlıklara vücudun alışmasıyla ilgisi var..ve yavaş yavaş aşşa indirdim..Terazinin kefeleriyle karıştırmış da olabilirsin....Bir kefeye 45 kilo diğerine 25 kilo yu koyup (sen şimdi kefeye onlar sığmaz dersin birine 4 kilo diğerine 2,5 kilo diye düşün:=)) evet bu çok mantıksız bu kızın bu ağırlığı küt diye indirmesi lazım kardeşim olmaz bu sallıyo dedin sanırım:=)..Ve tekrar madem mubalağa ediyorum bir örnekle de açıklıyayım sana :p 15 kiloluk yağ tenekelerini neden yavaşça yerinden kaldırıyoruzda aniden - kefede olduğu gibi zorlanmadan langırt diye yada benzer bi efektle kaldıramıyoruz KALDIRAY kardeşim..Yoksa sen fantastik bi dünyadan mı bana yorum yazıyosun..Yoksa sen Hulk musun İron Man yada Superman yada Kaldıray vb..:) Türkiye de de senin nickinden bi kahraman üretseler ya... Neyse sorunum kısmen kalktı çünkü hocam Pull Down u 10 kiloya indirdi :=)üzüldün mü:=) Birde kas ve kemik gelişimimin geri kalmış olduğunu söylemişsin…Boy ve kilo oranımın tutmaması kas ve kemik gelişimimin anormal olduğunu göstermez..Her hangi bir tıbbi müdahale olmadan nasıl bu kanıya vardın onuda anlamış değilim..Boyunu ve kilosunu yazan arkadaşların falınada bakabiliyomusun merak etmedim diğil..Önceki yazımda doktor kontrolünden geçtiğimi yazdığımı hatırlıyorum bakalım evet “doktorada gittim bi sağlık sorunumun olmadığını söyledi “ayrıca zayıflık hastalık diğildir de dedi..Ben 0 beden grubuna giriyorum sanırım ama fiziğimde kemiklerimde organlarımda bi yamukluk yok gayet güzel her şey halsizlik yorgunluk hiçbir sıkıntımda yok Doktor Kaldıray Bey..Benim amacım sadece biraz genişlemek omuzlarımın sırtımın daha düzgün olması…..Bunun yolununda birkaç kilodan geçtiğinin farkındayım..Sporu doğru yaparak...Ne istediğimi umarum anlamışsındır..Yardım etmeye çalıştığın için teşekkür ederim (!) Senin yüzün den bu foruma bir kez daha girmiycem ..Saygılar dumbelllls :)

9. path

path Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Qatar
    Bayan Icin Antreman Programi Yazabilirmisiniz

Esim 24 yasinda 53 kiloda boyu 163

Amaci vucudunun formunu korumak sizce antraman programi nasil olmali

Org bisiklet kac dakika kosu kac dk

Oneriniz icin simdiden tesekkur ederim

10. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    uzun zamandır cevap almamışsınız ben atrenör değilim o yzden program vermeyeceğim ama formu korumak için fitness yapmak iyi olsada şart değil formu ilerletme için fitness şart. eşiniz yüzsün foşur foşur formunu gayet güzel korur. bunlar kişisel zevkle tabiatla ilgili konular kimi demirlerle muhatap olmayı sevmez doğa gezi yüzme bunlar da formu gayet güzel korur. bence önce eşinize neyden zevk alacağını sorun.

burası bir fittness forumu ve fittness tavsiye etmek mecburi gibi bir his doğuyor ama bence egzersizimizi şartlarımıza ve isteklerimize göre iyice düşünerek karar vermeliyiz

Son düzenleme: 23 Temmuz 2009
  11. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Günde ekstra olarak 1 saat yürüyüş..

12. kaçak avcı

kaçak avcı Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba;

öncelikle cok faydalı bi site olduğunu söylemeden geçemeyeceğim...

benim sorum şu olacak malesef kilo sorunum var ve kurtulmak istiyorum bugünden itibaren kesin bir karar vermiş bulunmaktayım:shock: aslında bir spor salonuna gitmeyi çok isterdim fakat imkansız..

boyum:168 kilom ise 74duh

düzensiz ve dengesiz beslendiğimi biliyorum..çevremde böyle iyisin bence diyenlerden nefret etmeye başladım kilo bu nesi iyidir anlamıyorum...

bir yerden başlamam gerekiyor ve sizin engin tecrübelerinize ihtiyacım var....

kilo verip sıkılaşmak istiyorum :confused:

şimdiden teşekkür ederim...

13. kaçak avcı

kaçak avcı Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    keşke çabuk cvp alabilsem flood yapıyorum ya kusura bakmayın ama önerilerinize fazlasıyla ihtiyacım var.... :eek::(

14. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Bir kere kesinlikle beslenmene dikkat ediceksin. Madem spor salonuna gidemeyecesin o zaman en azından dışarıda tempolu yürüyüş yapmalısın. Diyetisyene gitmeni tavsiye ederim. İlk olarak 30 dakika tempolu yürüyüşle başla daha sonra süreyi az az arttırırsın. 65 yaşında annem var ve bu sistemle 1 senede 8 kilo gibi bir kilo vermeyi başardı. Azimle olursan başarırsın kolay gelsin.

ayati bunu beğendi.
  15. kaçak avcı

kaçak avcı Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    diyetisyene gittim daha önce 67 klo iken ve 70 kiloyu aşınca gel diye saçma bi cvp aldım :S

teşekkürler cvbınız için

16. Leyli

Leyli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Leyla
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar merhaba,
    Yeni üye oldum yardımınıza ihtiyacım var!Umarım yine yanlış yere yazmamışımdır :)
    Fıtness 1.kademe antrenörlük belgesini almak istiyorum.Kurs tarihlerini takip ediyorum.(Ancak Kocaeli üniversitesi besyo antrenörlük eğitimimi yarıda bırakmak zorunda kaldım.4 sene geçti).Antrenörlük kurslarında ne gibi sorular çıkıyor bu konuda bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.Teşekkür ederim. :)

17. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
  18. kaçak avcı

kaçak avcı Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar dumbbell almayı düşünüyorum daha önce kullanmadığım ve bilgim olmadığı için size danışmak istiyorum dikkat etmem gereken bir yanı var mı? ve kilo olarak ne öneriyorsunuz?

19. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
  20. yelocan

yelocan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben kendimi bildim bileli :) spor salonlarında gezmekteyim halen kayıtlı olduğum bir salon var.FAkat istediğimi elde edemedim . benim sorunum üst bölegmde sırtım kalın hafif kambur gibi bir görüntü var artı belim kalın bu yüzden kalçam yok gibi gözüküo helppppppppppppppp pilissssssssss:(:(:(

birde spora başlamadan önce ne yemeliyim :(:(

Sayfayı Paylaş