bir bayanın low carb beslenme + antrenman günlüğü

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Ahla Canlı tarafından 8 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    O kadar küçük hesaplar yapmana gerek yok ye gitsin :) sıkıntı yaratacağını zannetmiyorum gün içindeki kalori alimın az ve su şeklinde alıyorsun aldığın kaloriyi ter ve sıvı yoluyla atiyorsundur.

2. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    o zaman çikolatayı süte karıştırmak daha iyi :) akşam halay varr nasıl olsa terlerim :) :) :p

3. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    En büyük spordur :) horon , üç ayak , kasap vb oyunlar :)) sana serbest bugün hersey :p izin verdim :)

4. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    çook şanslısın akşama düğün olmasa :( ben de çanakkaleye gidince ilk iş bol çikolatalı cheat yapıcam :) :p

NowFear3 bunu beğendi.
  5. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    dün neredeyse bütün gece izmir den çanakkale ye yolculuk yaptım eve 4 civarı geldim ama otobüste 6 saatlik yolculuğun 4 saatini uyuyarak geçirmişim eve gelir gelmez yine uyudum sabah 06.30 da uyandım akşamki düğünün yorgunluğunu üstümden atmak için bugün koşuya gitmedim onun yerine 50x4 squat,100 jumping jacks, 45'er lunge yaptım ve ilk defa ard arda 30 tane barfiks çekebildim :p kollarım genetik olarak biraz güçsüz. yaptığım hareketler birbiriyle biraz alakasız olsa da 25dk koşu + streching den daha iyi hissettirdi bana :D biraz sonra kahvaltı ederim herhalde eve gelince iyi bi cheat yaparım diye düşünüyordum ama bugün cheat i bırak en sevdiğim öğün olan kahvaltıyı bile yiyesim yok umarım bugün kalori alımını düşürmem dikkatli olmaya çalışıyorum gözüm sürekli saatte kahvaltıdan sonra zamanı unutursam akşama kadar bi şey yemeden gezdiğim oluyor dikkatli olmam lazım

6. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Azimlisin, gençsin, enerjin çok ama orantılı beslen, o sıvı gününü haftada bir kere yap, diğer günler az olsa bile karb al. Çikolata, kola, kraker abur cuburları bırak, her şeyin işlenmemiş olanını al, işlenmiş olan gıdalarda bir sürü kimyasal var.
    Bir de fatsecret değerlerini buraya koyarsan takip edenler için daha kolay olur seni okumak.

Mustimusti bunu beğendi.
  7. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkürler :) o sıvı olayını haftada bir gün yapmıyorum genelde özel bi olay olduğu zaman yani ayda 1 - 2 defa falan normalden güzel görünmek istediğimde yapıyorum

8. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    İyi düşünmüşsün :) böyle şeyler iyi hissettiriyor. Ben de bugün faydası var mı yok mu bilmiyorum, bir yerde okudum, doğumdan sonra sarkan göbeği toparlamak için Türk kahvesi, tarcın ballı karışım iyi geliyormuş, ben bal katmadım, duş jeliyle karıştırdım, göbek ve bacaklara uyguladım, artık toparlasa toparlamasa iyi bir piling olduğunu da düşünüyorum. Bir de demişler pul biber de katmak lazımmış, yağları yakıyormuş. Ben sabah işe gideceğim için onu bugün denemeyeyim dedim :D

9. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    ahaha :) ben de bazen kahvaltıdan kalan yulaf ezmesini yüzüme maske yapıyorum sanki nemlendirici gibi oluyor :p hemşirelik okuyorum bir hastaneye staja gidip geliyorum bir ara kollar sıkılaşsın diye tarçın - limon maskesi denemiştim kıpkırmızı benek benek yapmıştı kollarımı hastanede su çiçeği olmuş gibi dolaştım bütün gün :D

Son düzenleme: 13 Ağustos 2014
    Noralisa bunu beğendi.
  10. TopaLNinja

TopaLNinja Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Anaa abazalara bakya ulan biz konu acıyoz 2 dallama geliyo kafamıza sıcıyo burda abazanlar cirit atıyo hem benm anlamadığım 65 kilodan kırka dustum dionda nasıl oluyor bu iş ne kadar surede verdin bu kiloyu insan dogasına aykırı millet 10 kilo verince oluyor sen kedimisin olmuyon xD

11. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar ben günlüğü ve forumu bırakıyorum sorularıma cevap verenlere teşekkür ederim :) forumda çok bilgili üyeler olduğu gibi aynı zamanda forumda gerizekalı/konuyla alakasız kişiler bulunuyor

12. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Sen niye gidiyorsun ki o senin konunu trollüyor.Takma.Rapor et butonunu kullan.Uçururlar yakında zaten :)

13. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    böyle yorumlar çok moralimi bozuyor milletle kafa bulmak istesem giderim facebook a twitter a burada ciddi bi şey yapmaya çalışıyorum :( zaten spordan geldim kafam bozuk bi de bu çıktı başıma :p

14. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Spordan gelince rahatlaman lazım kafan niye bozuluyor ki :)

15. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    yorgunuum :) :p

16. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Spor yorgunluğu iyidir :) fat secret a ne zaman gececeksin günlük icin büyük kolaylık.

17. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    ya benim telefon blackberry akıllı telefon değil eski biraz indirmeye uğraşıyorum bilgisayara inmiyor fat secret :)

18. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Android ve ios a oluyor sanırsam.Neyse genel beslenme duzenine devam o zaman şimdilik :)

19. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    evet öyle gibi :) en azından kabaca makro değerleri hesaplamaya da başlıycam yağ protein karb şeker lif falan ama o biraz zahmetli gibi normalde protein ağırlıklı oldu der geçerdim :p
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Ağustos 2014 ---
    13.08.2014
    izmirdeyken yine ölçüm yaptırdım bu sefer 2 ay öncekinden 2 kilo az çıktım 46 kilo olmuşum ölçülerimde azalmış görünüyor göğüs 72 bel 57 kalça 71 üst bacak 40 cm bu tabi ki iyi değil toparlanmak lazım bir an önce :( kas kaybetmiş görünmüyorum 2 ay önceki sonuçları kaybettiğim için tam emin değilim aslında
    kahvaltı 08.35 - 100g yulaf + 200ml mlife yağsız organik süt + 1,5 muz + bolca (saymadım ama galiba 3 yemek kaşığı) ev yapımı şekersiz fıstık ezmesi (bunu annem hazırlamış ben sulandırıp sos gibi yapmak için çok az su ve yağsız süt karıştırdım)
    ara öğün 11.00 - vişneli badem sütü (çilek bulamadım :( )
    ara öğün 12.00 - 200ml alpro fındık sütü (daha önce fındık sütü denememiştim pek beğenmedim bunu balçovadaki migros tan buldum)
    öğle 13.00 - 50g yulaf ezmesi + 100ml mlife yağsız organik süt + yarım muz + 3yk ev yapımı şekersiz fıstık ezmesi (aslında bu yulaf sabahki yulaf sabah sabah o kadar çok yulafı yiyemedim yarısı falan kaldı)
    akşam 18.00 - 50g tam tahıllı makarna + 50g haşlanmış bezelye + 4 tane yeşil biber + 150g tavuk göğsü + 50g lor peyniri (bu öğünü bu kadar abartmamın sebebi gün boyunca çok az yemem akşam akşam bu kadar çok karbonhidrat ve kalori almak biraz kötü ve ağır oldu benim için ama günlük kalori alımını dengelemem gerekiyordu bundan sonra bi şey yiyebileceğimi sanmıyorum aç hissetmiyorum biran önce uyuyasım var yine de bugün sporu aksatmadım sabah yaptığım egzersizin dışında 1 saat salona gittim 20dk kardiyo ve ağırlık çalıştım)

Son düzenleme: 13 Ağustos 2014
  20. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Karbonhidratı az çok yağlanmaya göre ayarlayabilirsin.Ama proteine dikkat etmeni öneririm.Kas kaybını anlaman o kadar kolay olmayabilir.Ağırlık çalışmaya baslamisken hele protein senin icin daha da degerli.Böyle olunca illa ki protein makrolarını hesaplamak lazım gibi.Simdilik gozume çarpan en onemli seyler bunlar.Kolay gelsin :)

Ahla Canlı bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş