bir bayanın low carb beslenme + antrenman günlüğü

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Ahla Canlı tarafından 8 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    Çok sevindim buna benimde yerine geldi teşekkür ederim

Ahla Canlı bunu beğendi.
  2. GreenStreet

GreenStreet Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Sistem Uzmanı
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle hevesli olmak güzel. Low carb diyeti yapıyorsun farkındayım ama kh(Karbonhidrat) çok az. Özelikle fazla idman yapmana rağmen bu kadar az kh alman kas yıkımına götürür vücudunu. Günde 3 antrenman bence fazla max 2 yapmalısın. Antrenman sürelerini çok uzun tutmamaya çalış. Yani bir şeyler kazanmaya çalışırken kaybedebilirsin. Bunlar kendi düşüncelerim uyup uymamak senin elinde :) . İstek olarak zirvede başlamışsın. Umarım bu istek sürekliliği korur ve istediğini başarırsın,kendine yeni hedefler belirlersin.

Ahla Canlı bunu beğendi.
  3. Kadirzm45

Kadirzm45 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle burda olumsuz yorumlarda bulunanların hepsinin senin iyiliğini düşündüğünü sana bi garezi olmadıklarını bilmeni isterim.
    sonra neden low carb diyeti yapıyorsun bunu genelde kilo vermek isteyenler yapar?

mehmet2576 bunu beğendi.
  4. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Savasip kurtulmus olman birdaha basina gelmeyegi anlamina gelmez.
    Ne kadar onyargili yanlis yorumlar yapildigini dusunsende cogu kisi iyiligin icin olumlu yonde elestirilerde uyarilarda bulunmus.
    Low carb+gunde 3 salon insaf yani.
    Morale ihtiyacin olabilir gulmeyede.ama bunlarda gercekler k.bakma.

5. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    bacaklarımın incelmesini istiyorum o yüzden low carb yapıyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ağustos 2014 ---
    salona gitmesem bile gün içinde zaten oturup tembellik yapmayı sevmem yapacak bu kadar çok şey varken insan oturup dinlenmek istemiyor :( uyumak için akşam her zaman zamanım olur
    uyacağım teşekkür ederim :)

6. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Anormal bir hırsın var..Bence çok güzel birşey motivasyon eksikliğinden iyidir bana günde 3 kere salona gir 2 aya lazar olacaksın deseler yinede gitmezdim.Bu hırsı,bu isteği kaybetmeden yapabildiğin kadar antreman yap beslenmeye dikkat edebildiğin kadar et başkalarını önemseme.Ama antremanları bölgesel yap örneğin 1 upper body+cardio 2 core 3 lowerbody gibi..

Ahla Canlı bunu beğendi.
  7. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkürler :) hırsımı kaybetmeyeceğim ve söylediğiniz şeyleri dikkate alacağım
    arkadaşlar yemekle beraber veya yemekten hemen önce sonra içilen su besinlerin eminilini engeller mi? bilgisi olan yardımcı olabilir mi :)
    bir de her gün 20g bitter çikolatanın bir zararı olur mu ? kuru meyve pek sevmiyorum çikolatayı da neredeyse (bayramda fln 1 - 2 tane bitter o kadar) 13 yaşımdan beri yemedim diyebilrim pek hazır şeyler yemem zaten ama bir arkadaşım bitter çikolatanın kas yapmamda ve biraz daha belirgin six pack çıkarmama yardımcı olacağını söyledi benim de aklıma yattı siz ne dersiniz? :) ben mi çok pozitif davranıyorum çikolata konusunda yoksa :p

Son düzenleme: 10 Ağustos 2014
  8. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    Günde 5 öğün yiyorum
    Saat : 10.00 -500 ml pet şişe şu kahvaltıdan hemen sonra
    11.30 - 500 ml şu ara öğün sonra
    13.00 - Ana öğün sonra 500 ml
    15.30 - Ana öğün sonra 500 ml
    17.00 - antreman 1.5 litre
    18.30 - ana öğün sonra 500 ml
    20.00 - öğün yok 500 ml
    22.00 - öğün yok 500 ml
    24.00 - casein içine süt 350 ml
    Bunlar pet siside saat olarak ictiklerim aralarda bardakla ictigimde oluyor yani günde 5 litre ve üzeri içmeye çalışıyorum tabi bunun tuvalet gibi bir sorunu var ama alıştım :)
    Emilimi hızlandırır onlemez gayet rahat şekilde gidiyor yani sıkıntı yapma önce veya sonra diye :)
    Bitter çikolata hakkında okuduğum şeyler var tam olarak emin değilim sonuçta çikolata diye korkuyor insan ama abartmadigin sürece birsey olmaz diye tahmin ediyorum, yağ yakimini hizlandirdigi da söyleleniyor .Beslenme listemde yok ama kaçamak yapicaksam da bitter çikolata oluyor :)

9. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    Günde 5 öğün yiyorum
    Saat : 10.00 kahvaltıyla beraber 200 ml süt
    -500 ml pet şişe şu kahvaltıdan hemen sonra
    11.30 - 500 ml şu ara öğün sonra
    13.00 - Ana öğün sonra 500 ml
    15.30 - Ana öğün sonra 500 ml
    17.00 - antreman 1.5 litre
    18.30 - ana öğün sonra 500 ml
    20.00 - öğün yok 500 ml
    22.00 - öğün yok 500 ml
    24.00 - casein içine süt 350 ml
    Bunlar pet siside saat olarak ictiklerim aralarda bardakla ictigimde oluyor yani günde 5 litre ve üzeri içmeye çalışıyorum tabi bunun tuvalet gibi bir sorunu var ama alıştım :)
    Emilimi hızlandırır onlemez gayet rahat şekilde gidiyor yani sıkıntı yapma önce veya sonra diye :)
    Bitter çikolata hakkında okuduğum şeyler var tam olarak emin değilim sonuçta çikolata diye korkuyor insan ama abartmadigin sürece birsey olmaz diye tahmin ediyorum, yağ yakimini hizlandirdigi da söyleleniyor .Beslenme listemde yok ama kaçamak yapicaksam da bitter çikolata oluyor :)

10. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    çok teşekkür ederim cevap için bu arada 5lt su çok iyiymiş ben 3 lt zor içiyorum daha yeni alışabildim :)

11. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    Ben 2 öğün le beslenen insan 5 öğün yiyorum acikmıyorum ama yiyorum , susamiyorum içiyorum öyle yani zevk değil mecburiyet :)) supplement de kullaninca suyun değeri arttı benim gözümde :)

12. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    keşke ben de böyle disiplinli olabilsem 3lt suyun üzerine 1 damla bile içemem herhalde ben :) öğünler zaten hak getire bende :p

NowFear3 bunu beğendi.
  13. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    10.08.2014
    bugün hiç beklediğim gibi geçmedi galiba biraz fazla ve üstelik kötü beslendim :( spora da sadece 1 defa gittim 20dk koşu 20dk hızlı yürüyüş 10dk bisiklet ve dünküne benzer bir program yaptım (squat da ekledim 4x70 yaptım aralarda 30sn bekledim). bunun dışında sabah uyanır uyanmaz ısınmak için 100 jumping jacks (bu hareketi çok seviyorum) sonra da 25dk koşu yaptım. kahvaltıdan sonra saat 09.00 da evden çıktım 10.15 de yürüyerek arkadaşımın evine geldim bugün yeni evine yerleşecek evin temizliği var ama arkadaşım yurttan eve çıktığı için eşyaları çok değil bu yüzden 4 kız yerleştireceğiz evi, ev acayip pis durumdaydı her yerin iyice temizlenmesi gerekti camlar, perdelerin takılması, banyonun porçözlenip silinmesi bana kaldı :( evi 4 saatte falan anca yerleştirip temizledik saat 14.00 olmuştu saati fark edince kan beyinime sıçradı bu arada 2.5 lt su içtim ama hiçbir şey yiyemedim keşke eve ilk vardığımda bir ara öğün yapsaydım 14.15 de evden çıkıp yemek hazırlamak için bir şeyler aldık. öğle yemeği saat 15.15 e kaldı maalesef :( bundan sonra 2 ara öğün yaptım ve akşam 1 saate yakın voleybol oynadım akşam 23.00 da otobüse binip izmir konak a gideceğim bir akrabamın düğünü var salı gününe kadar hazırlıklara yardım edeceğim düğün salı günü akşam ben düğünden biraz erken çıkıp gece otobüsüyle çanakkale ye geri geleceğim staj yaptığım hastaneden 2 gün izin alabildim çünkü :( umarım orada beslenmeme ve spora dikkat edebilirim

sabah 07.30 - 62g tam tahıllı ekmek (kendim yaptım çok değişikti tadı :D organik tam buğday unu, aktardan aldığım buğday ruşeymi, yulaf ezmesi, keten tohumu, tere tohumu bi de arkadaşımın yurt dışından getirdiği chia tohumuyla beraber ekmek yapma makinesinde yaptım kesebildiğim kadar kestim toplam 20 dilim oldu hepsi aynı büyüklükte değil sanırım) + 20g light labne + 100g light lor peyniri (arkadaşım yurt dışından getirdi dean's diye bir markanın 6 paket aldırdım kızı hava alanında kaçakçı zannedeceklerdi benim yüzümden :p :) ) + 10 yaprak arkadaşımın bahçesinden marul + nestle nutrition science resource of protein orman meyveli (tıbbi amaçlı bir beslenme ürünü staj yaptığım hastanede bunu kas kazanması gereken hastalara ek besin olarak veriyorlar doktora danışarak aldım tabii günde 3 şişe kadar tüketebileceğimi söyledi 1 şişede 250 kcal 19g protein 5g karb 3g yağ 1.5g lif 8g şeker var tadı da çoook güzel :) )
    öğle 15.15 - 200g suda haşlanmış tavuk göğsü + 100g tam tahıllı makarna (pastavillanın domates ekleyip yağsız olarak yaptım) + 200g yağsız yoğurt + 1/2 paket eti form yulaflı bisküvi (aslında böyle hazır gıdalar yemem processed foods (hazır - işlenmiş) gıdalar yemektense normal yemek yemeyi tercih ederim ama hindistan cevizini de yulafı da çok severim bir denemek istedim ikisinin de tadı pek gelmedi çok umutlanmıştım oysa :( )
    ara öğün 16.10 - muzlu ev yapımı kefir (bu öğünü sadece kalori alımımı arttırmak için yaptım aslında tıka basa doluydum evde yağsız süt kullanarak kefiri kendim yaptım 3 tane büyükçe muzla blendırda karıştırdım)
    ara öğün 17.25 - 2 dilim kinoalı muffin, 1 tatlı kaşığı organik fıstık ezmesi, 4 tane çiğ badem (bunu sırf şımarıklığımdan yedim :( voleybol oynadıktan sonra eve geldim canım çoook sıkıldı ben de mutfağa daldım internettte gördüğüm bir tarifi kendime göre yorumladım arkadaşımın yurt dışından getirdiği kinoayı kullandım burada kinoa fiyatları şaka gibi çook pahalı, fıstık ezmesi ve bademi de keki sade sade yemek istemediğim için üzerine sürdüm. basit bir tarifti un haline getirilmiş yulaf ezmesi, kinoa, kabartma tozu, yumurta tatlandırıcı olarak stevia kullandım)
    akşam 18.40 - 80g light ton balığı + 1 kase salata + 1 dilim kinoalı muffin (tutamadım kendimi :( olsun hiç pişman değilim)

şu anda bunları yazarken karnım çook dolu ve ellerim sabah yaptığım temizlikten beri deterjan ve cif kokuyorr :( :( 3.5lt ye yakın su içtim 3lt kesin 3 - 4 bardak daha içtim sonradan belki daha sonra biraz daha içerim biraz sonra evden çıkacağım bahsettiğim akrabamın düğünü için bir elbise bakacağım günün en sevdiğim saati yaklaşıyoor :) akşam 23.00 da otobüsüm kalkacak akşam boyunca forumda olacağım otobüs beklerken ve otobüsteyken :) bugün daha hiçbir şey yiyebileceğimi sanmıyorum bu şişkinlikle uyuyabilirsem iyi :( yarından itibaren düğünde hoş görünmek için mono liquid tarzı ama tek sıvı içermeyen çorba, sıvı ağırlıklı bir diyet yapacağım 2 gün boyunca :)

[​IMG] [​IMG]

14. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    Ben okurken yoruldum sen yazarken yorulmadin herhalde :) kız olmak beslenmeyi kolaylaştırıyor işte böyle kurabiyeler felan sağlıklı yiyecekler :)
    Iyi yolculuklar

15. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkürler evet doğru söylüyorsun ama bir bakımdan da ben potansiyel bir poğaça - börek - kek canavarıyım demek oluyor :) :) ya bi gün gözüm dönerse ? :p erkek sporcu olmak daha kolay istesen de kadın işi kek börek olmuyor erkek kardeşimin geçen doğum günümde bana yaptığı kek hala buzdolabında duruyor küflenmesini bekliyorum sonra kendi yürüye yürüye kalkar gider herhalde :D :p

16. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    Gider nereye mideye mi ? :)) bizim is basit ızgara , haşlama ama birazda görüntü olarak hitap etmesi lazım insan değişik şeyler istiyor ve hep aynı şeyler yiyince bu sefer değişik şeyler fast food , yağlı , tatlı gibi şeylere dönüyor :))
    O göz çoktan donmus bence

17. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    yok büyük ihtimalle ayakları kolları falan çıkar kediye köpeğe dönüşür öyle kalkar gider anlamında söyledim :p:p kim bilir kardeşim içine ne koydu kekin hamurunu yaparken bana seslendi 'ahla cımbız var mı ben bunun içine galiba bilekliğimin taşını düşürdüm' diye çocuk kırılmasın diye aylardır dolapta atmadım o derece yenmez bu kek :D :p

18. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    Ahahah :) ne olaylı kekmis be :))

Ahla Canlı bunu beğendi.
  19. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    öyledir :)

NowFear3 bunu beğendi.
  20. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Şimdi olmuş bak kalori alımın bayağı artmış.Sıvı diyet nasıl bir şey neler tüketmeyi planlıyorsun çorba dışında?

Sayfayı Paylaş