bir bayanın low carb beslenme + antrenman günlüğü

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Ahla Canlı tarafından 8 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Sen bnce hala bu hastalik pencesindesin bu hareketlere bu aktiflige en az kilonu formunu koruman icin 3000 kalori alman lazim ve bigunde bu kadar spor cok ciddi bir bagimliligin habercisi uzulerek soyluyorm 2 arkadasim boyleydi hastaneye yatman lazim istiyosan bu yazdigin yaziyi bi doktora okut

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

2. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    yok hayır ama hafif antenmanlar o kadar çok değil o yüzden 3 defa yapıyorum metabolizma hızlansın diye :)
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Ağustos 2014 ---
    ne kadar komik konuşuyorsunuz 3 sefer spor yapıyorum diye hasta mı oluyorum yani sözlerinize dikkat edin benim hiçbir sağlık sorunum yok çocukluğumdan beri böyleyim çok aktifim diğer insanların hareketsizliği beni ilgilendirmez ayrıca bilginiz olsun şu anda gayet sosyal acıktığında yemek yiyen acıkmadığında yemeyen bir bayanım bugün az yedim belki yarın çok yerim vücudumun sesini dinliyorum sadece :mad:

3. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Ne dersen de gunde 3 kere spor salonuna gitmek ki bu kadar aktiflik arasinda snn bagimli oldugunu gosterir neden cunku sn daha kucuksun ders calisma ev isleri olur ailenle zaman gecirme olur hic biri yok tum gun nasil hareketli olurum metabolizmami nasil ateslerim diye cabalamissin allahim ya kafayi yicem sanki 100 kilosun neyin yavaski neyin fazlaki hizlandiriyosun hey allahim

4. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    ailem burada değil ege de ve bilmem fark ettiniz mi spor dışında bütün gün arkadaşlarımın yanındaydım yaptığım bütün gün aktivite biraz da hafta sonu olmasına bağlı işlerim var ve aktifim hareketliyim 100 kilo olmama gerek yok neden olayım ?? bağımlı falan da değilim okuma yazmanız olduğundan şüpheleniyorum okursanız ev işleri de yaptığımı ve arkadaşlarıma yardımcı olduğumu görürsünüz boş konuşuyorsunuz

tnakresss bunu beğendi.
  5. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Enerjinden ben de istiyorum :D Eğri oturup doğru konuşalım günde 3 biraz fazla olmuş gerçekten.Vücuduna dinlenme fırsatı vermelisin.Kaslarımız dinlenirken gelişiyor malum.Ama motivasyonun gerçekten yüksek aynen devam et.Zamanla en doğrusunu kendin bulacaksın zaten.Iyi sporlar :)

6. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    nihayet düzgün konuşan birini buldum :( çok teşekkür ederim :) 3 kere oldukça hafif spor yapıyorum ayrıca bu yalnızca haftasonları böyle hafta içleri 1 veya 2 olacak

AnTiCoRe bunu beğendi.
  7. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    İyi o zaman allah kolaylik versin islerinde

8. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkür ediyorum

9. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Bir de ufak bir tavsiye beslenmen de çok çok az karbonhidrat var.Kompleks karbonhidratları ögünlerine eklemelisin.Kepekli ekmek, makarna, gibi glisemik indeksi düşük khlar.Ayrıca spordan sonra basit şeker içeren şeyler almalısın ki kas ve kc deki glikojen depoları dolsun.Mesela bir bardak %100 meyve suyu gibi.Son olarak fat secret isimli uygulamayı telefonuna yüklersen kalori hesabı ve günlük makro degerlerin hesabında yardımcı olur.

10. mehmet2576

mehmet2576 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Yukarıdaki arkadaş haklı olabilir. Mükemmelliyetçi kişilik bozukluğu olabilir sizde. Bu kötü birşey değildir. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla vücudunuzla barışık değilsiniz ve bu sizi üzüyor. Sosyal cevrenizde yediklerine içtiklerine dikkat eden kız arkadaşlarınız da varmış, bu bilinçaltınızda "istemedende olsa" sizi onlarla bir yarışa sokmuş olduğunuzu gösteriyor. Ağır da olsa hafifte olsa günde üçkere antrenman olmaz. Ben yıllardır basketbol oynadım, aynı günde 3 kez idman hiç yapmadık.

11. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkürler yarından itibaren kalori alımını biraz daha arttıracağım ama daha az hareket edeceğimi düşünmüyoum 18 kiloyu fark etmeden veren bir insan olarak şu anda bunları yazarken bile oturmuyorum toz alıyorum etrafı toparlıyorum çocukken de hiperaktivite varmış bende zaten :(
    arkadaşlar yazdıklarımı dikkatli okursanız 'sağlıklı beslenen' derken kinaye yapmış olduğumu aslında önüne gelen her şeyi yiyen 3 arkadaşımdan bahsettiğimi anlarsınız. ve evet bana konulan teşhis buydu mükemmelliyetçi kişilik bozukluğu ve orthoreksiya ayrıca vücudumu seviyorum yalnızca bacaklarımdan memnun değilim
    insanların bu kadar ön yargılı davranması tamamen motivasyonumu bozuyor keşke anoreksiyadan bahsetmeseydim önyargılarınızı kendinize saklayabilirsiniz arkadaşlar, kimseye hesap vermem bir daha asla o duruma gelmem bu kimsenin sorunu değil eminim anoreksiyadan bahsetmeseydim her şey farklı olurdu hayatım boyunca böyle yargılanıcak olmak çok acı kimsenin anlamasını beklemiyorum
    ben bu hastalıkla 15 yaşımda savaştım herkes ailem bile normal yaşayabilecek biri olmadığımı düşünürken tahmin edin ne oldu ben buradayım 20 yaşında sağlıklı güçlü savaşmış ve kazanmış eğitim gören, mutlu bir kadınım bu hastalık benim hayatımı şekillendiremez o yüzden önyargılarınız sizde kalsın

Son düzenleme: 9 Ağustos 2014
  12. mehmet2576

mehmet2576 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    İnsanoğlunun en büyük zaafı, şimdiki zaman içerisinde bulunduğu durum ve sosyolojiyi asla çözümleyememiş olmasıdır. Yıllar sonra buraya yazıklarınızı okuduğunuzda kendinize tebessüm edeceksiniz. Spor ve sağlıklı yaşama devam edin, bu sizi daha mutlu edecektir, iyi çalışmalar.

mericboss99 bunu beğendi.
  13. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    Steroid felan mi kullanıyorsun bu ne enerji nerde bulabilecegimi lütfen söyler misin parası önemli değil lütfen lütfen :)))

Ahla Canlı bunu beğendi.
  14. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    çok şirin bir yorum teşekkürler :p :D bir şey kullanmıyorum ama elimde değil 2 dk otursam canım sıkılıyor bir şeyler yapmak birileriyle konuşmak bir yerlere gtmek geliyor içimden sanırım hayatı çok seviyorum tek sebebi bu o kadar küçük yaşımda böyle büyük tehlike atlatınca insan yapmadığım ne çok şey var diyor yeterince koşmadım yeterince yüzmedim yeterinde oyun oynamadım diyor sonsuza kadar oturup uyumak için her zaman zamanım olacak :)

JauneRouge bunu beğendi.
  15. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    Çok güzel ifade etmisin bende teşekkür ederim :)) kıskandım suan seni :)

Ahla Canlı bunu beğendi.
  16. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    çok sağol :p :D böyle yorumlar bana çok moral veriyor:)

NowFear3 bunu beğendi.
  17. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    Cok güzel bu forum bunu için var zaten :) ama sen yinede özelden yaz hangi steroid olduğunu :p

Ahla Canlı bunu beğendi.
  18. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    ahahaha :D :p gece gece o kadar güzel moral oldu ki anlatamam :D

19. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    Anlatirsin niye anlatamican duygularımiz keşke karşılıklı olsa versende markayı :p :)))))))

Ahla Canlı bunu beğendi.
  20. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    :) :) anlatamadan gülmekten bayılmasam iyi moralim o kadar bozuktu ki çook teşekkür ederim :p çok mutlu ettin beni :D

NowFear3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş