Bir ay oldu, hiç bir gelişme kilo değişimi yok. (programımı kontrol edebilir misiniz?)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve eediz tarafından 5 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar. Renewa club da spora başladım. 1 ayım bitti. düzenli haftada 3 gün tek gün aralıklarla akşam 7 ile 9 arasında 2 saat bu programı uyguladım. Beslenmeme dikkat ediyorum. Tatlımı vs de yiyorum arada sırada ama daha sebze ve protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum. Bu ay HARDLINE 3 Matrix whey aldım. Onu kullanmaya başladım 1 haftadır. Programım sizce nasıl acaba? Vucudum da hiç bir değişiklik yok . Yorumlarınız için şimdiden çok teşkkürler.

YAŞ 24 , BOY 185 , KİLO 70
    HAFİF GÖBEK VAR

NOT : KALDIRDIĞIM KİLOLARI 5 FAZLA OLARAK DÜŞÜNÜN LÜTFEN. BU AY KİLOLARI 5 KİLO ARTIIRDIK

IMG_7076.PNG IMG_7077.PNG IMG_7078.PNG

2. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    adaptasyon evresi ve antremanları ve ağırlıkları. gelişme olmamasını normal buluyorum ama kondüsyonun artmış eklem ve kasların artık vg çalışmaya hazırlanmış olmalı. program alışma evresi için iyi olmayabilir ama çalışmanın kötüsü iyisi olmaz diye düşünüyorum. ağırlıkları arttır 1 ay daha bu şekilde hatta press hareketleri ve curl hareketleri ekle. 2 ayın sonunda bence legpresi çöpe atıp yerine squatı, military presi , ve 3-4 aylarda da deadlifi eklemelisin. tabi bunu yapınca diğer hareketleri azaltman gerek. ve antreman haftada 3 gün ise 75 dakikada bitirmeye bak. şahsi fikrimdir beğenmeyebilirsiniz.

eediz bunu beğendi.
  3. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    teşşekürler yorum için ama kiloları daha fazla arttıramam. çok zorlanıyorum zaten bu halinde bile. biraz güç klazanmam gerekiyor galiba. dediğiniz harekeleri 3 aydan sonra dikkate alıcam. Kafama takılan alışma evreside olsa biraz kilo alımı verimi küçük değişiklikler kilolarda daha çok artış filan olmaz mı ? hala 2 kilo dumble ile lateral yaparken zorlanıorum setin sonuna doğru?

4. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    ben 7-8 ay oldu vg başlayalı inanın bana herşeyi bu siteden forumlarından öğrendim. vg bir kültür aynı zamanda. zamanınız oldukça forumdaki temel konuları öğretileri bilgilendirmeleri hepsini okumanızı tavsiye edeceğim. inanın çok değerli yazılar bilgiler var emek veren insanlar yazmışlar buraya. ben bu spora hoşgeldiniz diyorum. bir fotoğrafınızı çekin 6 ay sonra mutlaka fark göreceksiniz.

5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    evet başlangıç dönemidir doğrudur,fakat bu tip programlara pek anlam veremiyorum.tamam yeni başlayan insana çok yüklenme anlarım da haftada 3 gün gelen adama birkaç set göğüs sırt çalıştırmak nedir yani?onları da 2 güne yaymışlar 3. gün sadece karın hareketleri var.göğüs ve sırtı biseps triceps kadar çalıştırmışlar.insan formu bile ogrenemeyecek.yahu amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok,saçma buluyorum böyle bir programı.

ayrıca kaç kiloyla çalışacağına kadar programına yazana kadar beslenme önerisi verselerdi.zira yeni de başlasan beslenmen iyiyse ağırlıklarda artış yaşamalısın.böyle 5kg artış yaşadıysan biryerlerde problem var demektir,gerek idman gerek beslenme açısından.

eediz alışma dönemini geçiyorsunuz,size tavsiyem eğer yağ yakma merakında iseniz bunu bırakın,kütleniz yeterli degil belliki.yüksek kalorili beslenin,kilo alın ve GERÇEK BİR PROGRAM uygulayın.fullbody olur,5v5 tarzı güç-hacim amaçlı program olur vs.ve vücudunuzu dinleyin,böyle programların kaç kilo ile çalışacağınıza kadar söylemesine izin vermeyin.

tekrar dediğim gibi bu sporda hakkıyla sonuç alınmak isteniyorsa,yiyeceksin arkadaş,ağır gireceksin arkadaş,her idman kendini 1 adım öteye taşımaya çalışacaksın.bunları psikoloik destek olsun diye yada maneviyat versin diye söylemiyorum,fiziksel olarak böyle olmalı,her idman bir öncekine oranla daha fazla bir şeyler koyabilmelisin ki gelişmeyi göresin.yoksa bir çok paragöz salonda oldugu gibi aylarca devam edersiniz,supplementlere bir ton para verirsiniz fakat sonuç alamazsınız,çünkü maalesef ticari mantıkta sizin vücudunuzun ilerlemesi değil o salona gelmeye devam etmeniz önemlidir.lafım genel,kimsenin üstüne alınmasına gerek yok.

gerçek bir program + yüksek kalori + yeterince uyku + zaman = sonuç.

2pacist ve alpaslanözden bunu beğendi.
  6. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Yanlis anlamissiniz herhalde . 3 gune bolunmus program degil o. 3 u gunluk program. Hepsi bir gunde yapiliyor yani ve ben 3 gun o programin tamamini yapiyorum. Tekrar bu bilgilerle program hakkinda yorum yapabilir misniz

7. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenmeni ve kalori alimini artir
    Suanlik guclenmeye bak.
    Guclendiren temel hareketler
    Squat, deadlift, bench press ve barfikstir
    Tum vucut antrenmanlaruna yonel.

eediz bunu beğendi.
  8. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    peki programım hakkında bir yorum yapabilir msiniz?

9. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
  10. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    tamam şimdi oldu,ben onu farketmemişim gece.bu halde program zaten fullbody tarzı bir idman yazmışlar.geri kalan söylediklerim hala geçerli.

11. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Dünya'nın en iyi programı sende bile olsa, 1 ayda gelişemezsin.
    ilk 6 hafta sinir sistemi ve kas uyumu alışma sürecidir, 25. hafta'da fark oluşacaktır. estetik bi vücut için dolu dolu 1 yıl geçirmek gerekir. Biraz ondan biraz bundan gibi bir mantıkls ilerleme kaydetmek zor olacak.
    Program için, tavsiyem 5x5 stronglift olabilir, bunun yaninda kardio yapabilirsin.

I believe in Fitness

eediz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş