Bir an once hedefledigim vucuda ulasmak istiyorum.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Shqiponje Madhe tarafından 4 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Shqiponje Madhe

Shqiponje Madhe Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Aynaya baktigimda vucudumu yeterince ucgen bulmayip, kollarimi yeterince kalin bulmayip icerliyorum. 6-7 ay onceki konumumdan nerelere geldigimi kolayca hatirlayamiyorum ve bir sure sonra da aynada kendi vucudumu kucumsememi Allaha bir kustahlik, yetinmeme, buldukca bunama olarak algilayip kendime uzuluyorum. Bir an once istedigim vucuda ulasmak istiyorum, o zaman kadar her gun bu olayi yasayacagim galiba. Paylasmak istedim sadece.

2. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Kolay gelsin öncelikle.Bu sporda bilgi ve azim önemli olduğu kadar motivasyon ve sabır da azımsanmayacak kadar aynı şekilde önemlidir.Genetik her ne kadar bir avantaj olsa da insan bazı şeyleri değiştirebilir ve kendi potansiyelini maksimuma çıkarabilir.Bu konuda forumda güzel yazılar mevcut.Birkaç tanesini okumanı tavsiye ederim :

Motivasyon, başarının püf noktaları (Yeni başlayanlar ve ilerlemişler mutlaka okuyun)

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/motivasyon-yeni-ve-ilerlemi-ler-t11771.html

yeni başlayanlara bilgi Sabır sporuna hoşgeldiniz

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlara-bilgi-sab-t8677.html

Psikolojinin spora yeni başlayanlardaki etkileri

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/psikolojinin-spora-yeni-ba-layanlardaki-t8679.html

Danny Boy bunu beğendi.
  3. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    dilediğin fiziğe ulaştığın dakikadan sonra çöküşe geçeceğini belirtmek isterim.

4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    İstediğim vücuda asla ulaşamıyorum, hep daha fazlası oluyor hep daha fazlası. Ne istemiştim ben ? hatırlamıyorum :) bu arkadaşta da büyük ihtimal böyle olacaktır .

Ayrıca çöküşten kastınız nedir ?

1 kişi bunu beğeniyor.
  5. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Bu sporda istediğin nokta diye birşey oldugunu hiç sanmıyorum , 40cm kol hedeflersin hedefine ulaşınca çöküş değil , 40cm kol sana küçük gelir biraz daha biraz daha derken bakmışın bu sporun sonu yok :)

6. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38

özür diliyorum yeni fark ettiğimden geç bir cevap olacak.
    gün geldiğinde işte tam da istediğim vücut buydu daha fazlasını istemiyorum dediğinizde mevcut formu nasıl korumayı düşünüyorsunuz?
    doğal olarak çalışan adale büyür. daha fazla büyümek istemiyorsa insan antrenmanların sıklığını azaltır ne bileyim ağırlıkları düşürür vs. yine doğal olarak harcanan kalori düştüğünden yağlanmamak adına besin alımını önceki beslenme alışkanlığına göre azaltmak gerekir.
    tüm bunların sonucunda ben oldum dediğiniz fizikten ya üstte ya da daha alt seviyede olursunuz.
    çöküşten kastım kas kaybıdır. küçük kas grupları özellikle bicepslerin ölçüsünü antrenmansız uzun süre korumak mümkündür. yalnız büyük sırt göğüs bacak kasları için aynı şeyi söyleyemem. bunun sebebiyse ön kol omuz kalf gibi küçük kasları günlük hayatımızda sıkça kullanmamızdır

Sayfayı Paylaş