bir adanalının beslenme günlüğü :)

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Sergio_Aguero tarafından 12 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    evet arkadaşlar buda beni beslenme günlüğüm. yaklaşık olarak 1-5 senedir bu sporu yapıyorum ama bilinçli yaptığım dönem yaklaşık 8-9 aydır. 183 boy 88 kiloyum yağ oranım %15 civarı. öncelikle bende danny boy ve bazı üyeler gibi fazla protein alımına karşıyım. bunu bizzat yaşarayak tecrübe ettim. çünkü bir zamanlar bende fazla protein alırsam fazla kasım olur düşüncesindeydim ve günde 5 ölcek nitro tech içtiğim zamanları biliyorum :( sonuç = artan yağ tabakası çözüm= yeni cif power clean falan dermişim :D neyse uzatmadan günlüğüme geçeyim:

sabah: 2 kaşık organik bal (kendi arımızdan :D ) 4 yumurta beyazı +2 sarısı , 5 dilim kepek ekmeği 3-4 kibrit kutusu peynir 7-8 zeytin.

ara öğün şu aralar tüketemiyorum ama kahvaltı 8.30 gibi yapıyorum öğle yemeğinide 1 de yiyorum .

öğlen: 125-150 gr tavuk göğsü 1 tabak bulgur veya pirinç pilavı

antreman öncesi animal pump ve 1 kaşık bal (testo artışı için )

4.30- 5.00 gibi antreman.

antremandan sonra creatin, 1.5 ölçek ultimate bcaa( yaklaşık 9000 mg edior) +1 kaşık bal

45 dakika sonra gibi 3 yumurta beyazı +1 sarısı

akşam yemeği: yine 1 tabak pirinç veya bulgur pilavı, 125- 150 gr tavuk göğsü.

yatmadan: 1- 1.5 baradak süt.
    protein miktarını hiç hesaplamadım ama bana yettiğini düşünüyoum. haftada 4 gün spor yapıyorum. sizin öneri ve eleştirilerinizi de bekliyorum arkadaşlar

2. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenmen genel olarak güzel.Ben birşey sormak istiyorum.Antrenmandan sonra creatin almanda ki amaç nedir? Genel de antrenmandan önce alınıyor da o yüzden soruyorum.

Sergio_Aguero bunu beğendi.
  3. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Adana ve beslenme kelimelerini yan yana görünce , mevzu spor da olsa gözlerim şırdan , kebap , içli köfte falan aradı.

Beslenmen güzel.Başarılar iyi çalışmalar hemşehrim...

sessizCiglik ve Sergio_Aguero bunu beğendi.
  4. brhmcr

brhmcr Guest

Genel anlamda güzel bir beslenme ancak idman öncesi bal yemek kan şekerini peak ettirecek idman içindeki ani düşüş ise performansını olumsuz etkileyebilir.Bir önceki öğündeki pilav zaten yeterli olacaktır.(Tabi idmanın kısa süre 20-25 dakika ise durum değişecektir)

13 de öğlen yemeği 16 30 da idman ara çok fazla diye düşünüyorum, saat 14 de yemek yiyerek, sabah öğle arasına ara öğün konabilir. Bu ara öğünde meyve. kuruyemiş alınabilir.

Bir eksikte sebze olmayışı, ayrıca bitkisel proteinler de esgeçilmemeli. tabi ki tavuk et,balık gibi ürünlerle çeşitlendirilmeli :)

5. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    antremandan önce alınan creatin güç veriyor antremandan sonra alınan ise toparlanmayı hızlandırıyor. günlük 2-3 gr kreatin bile yeterli ama ne zaman alacağın sana kalmış. ben animal pump kullandığımdan creatini antreman sonrası alıyorum ama senin beslenmen iyiyse antreman öncesi kullanabilirsin

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:23 ----------

teşekkürler hemşerim :) inanırmısın birazdan iftarda içli köfte yiyeceğim annem yeni kızartmaya başladı :) özaldayım buyur gel üstünede şırdan falan yerik :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:25 ----------

evet şimdi benim antremanım 35-40 dk arası sürüyor ama bu söylediğini bilmiyordum bu hafta senin dediğini uygularım o zaman :) yanlız bu zaman işi biraz karışık yani ben 1 de yiyorum ama midem tam olarak 4.30 gibi boş oluyor yani dolu karınla çalışmak istemiyorum . birde bu sebze konusunu atlamışım , her akşam mutlaka salata yiyorum annem yapıyor bol sebzeli :)

6. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı durumu ben de yaşadım,
    beslenmen bence de güzel , fakat antremandan sonraki öğüne tavuk eklersen daha iyi olacağı kanaatindeyim.

Sayfayı Paylaş