Bir öğrencinin beslenmesi nasıl olmalı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve WB11 tarafından 15 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. WB11

WB11 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bayrampasa
    Merhaba arkadaşlar. Yaş 15 kilo 62 boy 1.74. Yaklaşık 2 aydır salona gidiyorum ve göğüs, triceps haricinde pek gelişemedim. Yağ oranım yüksek galiba internette boyun bel kalça ölçüsüyle falan yağ oranı bulmayı yaptım %15 çıktı. Salona gitmem falan yediklerime etki etmedi ne bulursam yiyorum sadece gitmeden önce protein tüketiyorum. Nasıl bir beslenme yapmam gerek ? saat 8:30'da okula gidiyorum 17:00 da çıkıyorum. Okulda bildiğiniz kantin yemekleri falan var. Nasıl bir yemek programı yapmamı tavsiye edersiniz ? Öğrenciyiz haliyle fiyatları da uygun olursa iyi olur. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

2. clanchef

clanchef Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Yağ oranım fazla diyorsan şahsi fikrim definasyonla toparlayabilirsin yani Protein ağırlık besleniceksin.Yumurta yemeye çok özen göster ucuz bir protein deposudur.Lor yine aynı şekilde ucuz.Yağsız veya yarım yağlı süt iç.Tavuk göğüsü alabilyorsan haftada 3 - 4 kere tüket.Beyaz ekmek kesinlikle kullanma illa ekmek yemek istiyorum diyorsan Tam buğday ekmeği tüket.Son olarak balık.Fakat bu balık biraz masraflı olabilr o yüzden bimde Ton balığı satılıyor konsarvede.5.25 TL gibi bir fiyatı olması lazım tam hatırlamıyorum.Zaten 2 li satılıyor haftada 1 kere alsan yeter fazlasında civa sorunu var sanırım tehlikeli olabilir.Benim tavsiyelerim bunlar.

WB11 bunu beğendi.
  3. WB11

WB11 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bayrampasa
    Teşekkür ederim. Bende böyle birşey yapmayı planlıyordum. Şimdi mesela salona gidicem 1 saat sonra neler yemeliyim ? 250gr lor ve kakaoyu karıştırıp bir lor shake yapayım. Tavuk göğsü ve 2-3 tane yumurta beyazını pişirip yesem geldiğimde ne yapayım ? aynı şekildemi tamalıyım ?

Sayfayı Paylaş