Bir öğünde 500 gram tavuk göğsü yararlı mı ? zararlı mı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve carlitos tarafından 1 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. carlitos

carlitos Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhaba fazla zamanım olmadığı için öğünlerimi fazla bölemiyorum sabahları 5 jambon ve yulaf ezmesi süt idmandan sonra 1 ölçek protein tozu ve akşam 7 gibide 500 gram tavuk göğsü alıyorum.Uyumadan önce ise 250 gram lor peyniri yiyorum.Böylece günlük protein ihtiyacımı karşılamış oluyorum fakat kimi yerlerde bir kerede 500 gram etin zararlı olduğunu okudum.Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ?

2. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    500 gr tavuğu 1 öğünde tüketmek mantıklı değil 250 gr 250 gr 2 öğünde yemek daha sağlıklı ve sindirim açısından daha faydalıdır.

3. carlitos

carlitos Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam söylediklerine göre Intermittend Fasting yapan herkez mantık dışı hareket ediyor.Açıkçası herkes farklı konuşuyor.Buda kafaları karıştırıyor.

4. winkan

winkan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    "YEMEK MENÜLERİNİ KOYMAMIN SEBEBİ..... ÖZELDEN SORULAN SORULAR HEMEN HEMEN AYNI VE HEP AYNI HATALAR ÜZERİNE KURULU SABAH 3 ZEYTİN 2 YUMURTA BİRAZ PEYNİR ÖĞLEN İLİK SUYUNA ÇORBA GECE YATMADAN ÖNCE ŞU GR LOR VE BENZERİ ŞEYLER BUNLARA GEREK YOK TEMEL 4 ÖĞÜN MENÜ YANINA İHTİYACA GÖRE BİR MİKTAR TAKVİYE YETERDE ARTAR BİLE RAFİNE EDEMEDİĞİNİZ HER NE VARSA HİÇBİR İŞE YARAMAZ BİR OTURUŞTA 1 KİLO BİFTEK YİYİP KALKMAK YAKLAŞIK 700 GR GEREKSİZ VÜCUTTA ÇÖP YAPMAK DEMEKTİR."

-2013 Avrupa Sampiyonu ve Sampiyonlar Sampiyonu ALI EMRE

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Master_Blaster ve carlitos bunu beğendi.
  5. carlitos

carlitos Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13

Hocam iyi güzel yazmışsınız ama Body Building efsanelerinden olan Serge Nubret günde tek öğün besleniyor ve 4.5 kilo et tüketiyormuş.Yani bu adamın yediklerinin çoğu çöpmüdür ?

Merak edenler için Serge Nubret ;

6. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Bu son mesajından sonra sanmıyorum ki birileri ciddi bir cevap yazabilsin..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

carlitos bunu beğendi.
  7. kerembyl

kerembyl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Sen bu adam mısın peki ? O adamın o kütleyi koruması için günde kaç kalorilik bir diyet, kaç gram karbonhidrat, kaç gram protein aldığını tahmin edebiliyor musun. Muhtemelen 1 senelik bir vücut geliştirmecinin 3 günlük yiyeceğini tek günde yiyordur o adam.

carlitos ve ADANALI1980 bunu beğendi.
  8. carlitos

carlitos Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    Sözünü ettiğim şey günde tek öğün yiyerekte gayet güzel bir vücut inşa edilebileceğiydi.Serge Nubret az ye sık ye mantığını kırmış biraz galiba.Lütfen kırılmayın.

9. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    herkesin bünyesi vücudu işeleme şekli yatma kalkma çalısma verim alma şekli çok çok farklıdır tabi bana doğru sana yanlıştır bana yanlış olan senın için mukemmeldir yani bu sporda doğru yada yanlış yoktur verim aldığın verim almadığın şeyler vardır dene fayda görürsen ne ala ama kimsede kalkıp o adam yapıomus bende yapsam olur bu adam bununla yapmıs bende yaparım gibi kesin hiç bişi yoktur

ADANALI1980 ve carlitos bunu beğendi.
  10. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Otuz gramdan sonrasını emmiyor vücut. Bizim salondaki üstadlar öyle demişti.

Nubreti yeni gördüm baya kaslıymış. Bi adam bi öğünde 4.5 kg eti nasıl yiyor kafam almadı. Fil olsa ortadan ikiye bölünür :) .

ADANALI1980 bunu beğendi.
  11. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Fil ot oburdur :)
    ama bunlar yiyormuş 5kg et :))

Günde 20 kilo et yiyorlar! - Milliyet

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

carlitos bunu beğendi.
  12. alayına07x

alayına07x Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    kardeşim ne kadar çok öğüne bölersen o kadar iyidir ama max olarak bi oturuşta 250 grmdan fazlası çöpe gider düşüncesindeyim.

carlitos ve ADANALI1980 bunu beğendi.
  13. byzantion

byzantion Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    O adamın kas kütlesiyle senin ki bir değil. O adamın kullandığı ilaçlarla da seninkiler bir değil. O yüzden öyle adamlarla kendini kıyaslamak yerine; Bir öğünde vücut ne kadar protein sindirebiliyor onu öğrenmek lazım. Ben olsam garantiye alırım işimi 5e bölerim 500 gr tavuğu her öğünde 30 gr protein almış olurum. En azından kafam rahat olur.

fRaNtiCBjK ve carlitos bunu beğendi.
  14. carlitos

carlitos Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13

Hocam zamanım olsa elbette bölmek daha iyi fakat malesef yok.2 ye bölmekle yetinmem gerek şuanlık.

15. kerembyl

kerembyl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam kusuruma bakmayın dün gece 10 sekmeyi aynı anda okuyordum yanlış yorumlamış olabilirim.
    Benim nacizane yorumum şöyle olacak:
    Şu ana kadar her zaman sık ve ufak öğünlerle yememiz gerektiğini çoğu kaynaktan biliyoruz. Bunun aksini iddia eden bir kaynağa henüz rastlamadım. Yalnız sindirim sisteminin çalışması bu tarz bir beslenmeye daha uygun ki bunu öneriyorlar. Bir kap ve altında sabit debiyle su akıtan bir musluk olduğunu düşünün. Siz bu kabı ağzına kadar doldurup , boşalmasına müsaade etmeden daha fazlasını eklerseniz su taşar ve boşa gitmiş olur. Ancak bir insanın bir öğünde aldığı besinlerin ne kadarlık bir kısmı sindirilir ne kadarı boşaltım sistemiyle dışarı atılır orası araştırılması gereken bir konu.

Edit: Ayrıca Serge Nubret denilen şahıs takviye gıda kullanmadan tek öğünde 4.5kg et ile bu vücuda sahip olmuş olamaz. Bu adam aslan falan heralde. Çünkü aslanlar bir ceylanı yakalayıp yedikten sonra günlerce başka bir şey yemelerine gerek kalmıyor :D Ha şöyle bir şey de var belki de tek öğün yerine çok öğün yese daha etkili olacak ama iki durumu da aynı kişide aynı koşullarda test etmediğimiz için bu vücut bizi yanıltıyor olabilir.

Bir edit daha:

Serge never ate breakfast in the morning as he was training his abdominal and legs but he ate a lot during the night (around 10 or 11 pm). He never drank protein shakes because he’s a person that’s able to eat and have an appetite due to his workout methods. Depending on what his body and mind felt, Serge would sometimes eat in the afternoon and cover the rest of his caloric needs in the evening. He ate a lot. I mean a lot. From up to 8 pounds of horse meat usually in one sitting. During his competition days when he was training 5 hours a day. During his prime years(30′s) he ate horse meat but in his later years he switched to eating beef.

Hiç kahvaltı yapmazmış , genelleri gece yemek yer, akşam vaktinde olan kalori ihtiyacını karşılamak için öğlenleri de yediği zamanlar olurmuş. Tek oturuşta 4kg at eti yerken 30 yaşından sonra sığır etine geçmiş. Yani tek öğün beslendiğine dair bir şey yok. Değişken yiyormuş. Ayrıca yazıyı aldığım sitede kendisinden bir alıntı var :
    "I eat when my body ask me to. – Serge Nubret"
    Vücudum yememi istediği zaman yerim. Diyor. Yani günü 4 kg et ile kapattığını söyleyemeyiz.

Kaynak:Serge Nubret's Diet | Serge Nubret Forever

Son düzenleme: 3 Mayıs 2014
    carlitos bunu beğendi.
  16. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Zararı yoktur fakat faydasıda olmaz. Çünkü Vucüt tek öğünde 30-40gr proteini sindirebiliyor. Bu da 250 300gr tavuk demek. Yani 200 250gr tavuk sadece karnınızı doyuruyor protein açısından etki sağlamaz.

Sayfayı Paylaş