Bir öğünde 10 dilim çavdar ekmeği çok mu fazla ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve coombo5 tarafından 7 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. coombo5

coombo5 Guest

Antrenmandan sonraki 2. öğünüm olarak 10 dilim çavdar yiyorum. Besin tablosu şöyle;

1 dilim = 27 gramdan
    10 dilim = 270gram,
    600 kalori
    25.5 gram protein
    125,6 gram karb
    Yağsız olarak büyümeye çalışıyorum. Günlük kalori alımım 3000 civarı.

Antrenmandan sonraki ilk öğünüm ise 300 gram pirinç lapa ve 200 gram tavuk (ikisi de pişmiş ağırlık) ve 1 adet salatalık

Antrenmanda sonraki 2. öğünümü ise çavdar ekmeği yapmak istiyorum ayrıca arasına yoğurt koyuyorum yoksa gitmiyor kuru kuru :D

2. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Tabiki fazla cok bir öğünde maximum 3 tane tüketmelisin.Diyet ekmeği diye istediğin kadar tüketirsen yanlış olur.

coombo5 bunu beğendi.
  3. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Bence çok fazla 10 dilim birden bir öğünde. Bunun ne kadarı vücut tafaından depo edilir bilemiyorum ama sana bir kısmı yağ olarak geri döner.

coombo5 bunu beğendi.
  4. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Bana çok büyük bir sorun gibi gelmedi, aksine spor öncesi öğününde tüketirsen ciddi bi enerji deposu yapmış olursun yağ oranı çok düşük, yağsız karbonhidratın yağa çok zor dönüştüğünü göz önüne alırsak günde 1 öğünde tüketilebilr bence eğer kilo problemi yoksa tabiki...

coombo5 bunu beğendi.
  5. blackk*

blackk* Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Çavdarın kalorisi emilen kalori olduğu için çok çok fazla. 10 dilim ekmeği 3 günde yemiyoruz aman diyim

coombo5 bunu beğendi.
  6. coombo5

coombo5 Guest

Günde 1 öğünde 3 dilim yersem ben nasıl 3.000 kaloriyi hedefleyeceğim ? 6 öğün yapıyorum her öğün ortalama 500 kalori. Yağsız hacimlenmeye büyüme çalışıyorum. Yani kilo almak istiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz ?

7. eraksoy

eraksoy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    10 dilim ekmek yemekteki amaç protein almak herhalde :) yoksa neden bir öğünde 10 dilim ekmek yiyesiniz ki helede çavdar :)

coombo5 bunu beğendi.
  8. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Bİr keresinde bunun için firmayı aramıştım. Sorumsuz herifin biri çıktı. Bana dediği paket yesen bile bir şey olmaz. Sonra baktım kilo veremiyorum. Şimdi hiç yemiyorum. Normal ekmek ile fark yok.

coombo5 bunu beğendi.
  9. coombo5

coombo5 Guest

proteinden çok o gün yaktığım kaloriyi geri alabilmek adına alıyorum. İdmanlarım çok ağır geçiyor çünkü. Herneyse milletin kafasını karıştırdım herhalde kusura bakmayın :D

10. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Çok yanlış olur. Gi'si düşük olan ve lifli olan kompleks karbonhidrat almak demek. Yağ olmayacağına hepsinin enerji olarak kullanacağının garantisi değildir. Her türlü karbonhidrat fazlası yağ olarak depolanır. Ayrıca protein mantığında olduğu gibi karbonhidratı da öğünlere yaymak lazım.

Karbonhidratı sabahtan akşama doğru azaltmak lazım

coombo5 bunu beğendi.
  11. eraksoy

eraksoy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Eğer amaç kalori almaksa yediklerimizin %99 da kalori var zaten tek bir gıda tüketmektense değişik ürünleri azar azar tüketmek çok daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Ekmeği çok seviyorsun sanırım, seni eleştirmiyorum bende çok severim yemekte ekmek yemeği, Mesela çavdar ekmeğinin üstüne zeytin ezmesi sürebilirsin yanındada yoğurt yada ayran. :) Bence çok güzel oluyor.

coombo5 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş