Bir çok konuda yardıma ihtiyacım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve StainLess tarafından 27 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. StainLess

StainLess Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ağırlık çalışmaya yeni başladım sayılmaz ancak, her yerde farklı bilgi verilmesi hep beni sıfıra atıyor. Ağırlık çalışmaya başlayalı 3, 4 ay olmuştur her yerde farklı bilgi okumaktan sıfıra düşüp düşüp duruyorum o yüzden artık dayanamayıp tüm sorularımı sormaya karar verdim.

1) 2 yılda vücuda kavuşulur diyorlar yani genel yapı ortalama öyleymiş, ancak 4 ayda baklavalar göğüsler, kollar baya aldı başını gidiyor abi hemde protein ihtiyacımı gideremediğimi düşündüğüm halde iyiyiz sanırım. Kilomun az olması, zayıf olmam etki ettiğini düşünüyorum, kilo almaktan çok kaslar büyüyor kas yapısı zor kilo alan bir insanım ancak ağırlık çalışmaya başladığımdan beri kendimi kilo almış gibi hissediyorum çevremdekilerde hissetiriyor. Ancak yağ alımı hiç gözlemleyemedim sadece göğüs hariç, göğüsler şişti ancak hiç şekil almadı anlamsız büyüdü diyebilirim.

2) göğüs çalışırken set sayısı arttırıyorum ancak göğüslerimde, ne yanma, kaslarda ne ağrı hiç bir şey yok. İlk ay tatlı bir ağrısı vardı 1 gün içinde geçiyordu şimdi ise hiç ağrı yok.

3) Antreman yaptığım gün, kaslarımın yandığını hissediyorum ancak öyle zararlı bir ağrı olmuyor sadece yanıyor dokunduğumda hiç ağrı yok, sonraki gün onlarda geçiyor hiç bir şey kalmıyor.

4) Her gün antrenman yapasım geliyor, sanki kemiğe aç köpekler gibi hissediyorum kaslarımı fazla yormaktan korkuyorum ancak dumbell'lara aç gibi bakıyorum öyle sadece.

Kısaca özetlemek gerekirse, göğüste hiç tık olmuyor, geri kalan her yerde yanma hissediyorum resmen kaslarım çalışmicak hale gelene kadar yoruyorum antrenmanlarda o gün performansım çok düşüyor ancak sonraki gün hiç bir şeyim kalmıyor ve ağırlık çalışma isteği geliyor hemde çok fazla uyuşturucu bağımlısı gibi hissediyorum artık kendimi. Günlük 1 bölge şeklinde çalışmayı bile denedim ancak açlığımı hiç gidermedi açıkcası artık kafayı yemek üzereyim gece gece oturdum uzun uzun yazdım inşallah derdime bir derman çıkar ne diyelim :D

2. naturelover

naturelover Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Her insanın metabolizması, genetiği farklıdır. Kiminde alınan yağlar önce belde kiminde karında toplanır. Göğüs için kilo arttırmayı deneyebilirsin ve hareketleri doğru, dikkatli ve yavaş yaptığından emin ol. Ayrıca ağrı, her zaman kasın geliştiğini göstermez. Ertesi gün ağrımayan kas gelişmiyor diyemeyiz kısaca.

Sayfayı Paylaş