Binge Eating Disorder ( Aşırı yeme sendromu )

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Angelossi tarafından 28 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Eveeet arkadaşlar..

Kalan son yağlarımı da eritip %9 yağ oranına ulaşayım derken yaptığım sert diyetler sonucu bu hastalığa yakalanmış bulunmaktayım.
    3 gün diyetimi gayet güzel bir şekilde devam ettirirken birden bilinçsiz bir şekilde yemeğe saldırıyorum. Ancak bu saldırış insani bir biriçimde değil..

500gram makarnayla başlayan maceramız 2 kutu dondurma 1 kilo profiterol sayısız gofretler acıbademler vs vs bütün favori tatlılarımın aynı anda alımı ile deavm etmektedir..

2-3 günde tekrar eden bu davranışın bana has olmadığını bunun bir hastalık olduğunu öğrenince daha da korktum.

Aranızda var mı..

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    angelossi forumda ben şimdiye kadar rastlamadım ama buna hastalık denilmeside bana ilginç geliyor.iradesizlik desek daha doğru olmazmı?yemediğin zaman öleceğini falan düşünüyorda bu yuzden saldırıyorsan ozaman hastalık boyutunda derim ama kendini tutamamak hastalık değil gibi!!!

3. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    olan şey kendini tutamamak gibi değil tabiki.

Hissedilenin ne olduğunu ben de çözebilmiş değilim.
    Hayatım boyunca abuksubuk yiyeceklerle aram hiç olmadı. Ancak vücudun kendini koruma içgüdüsü olsa gerek sen daha sinyali hissetmeden kendini yemeğin içinde buluyorsun.

İrade konusuna gelirsek 80 kilodan 54 kiloya kadar düşmüş sağlıksız bir insandım 3 sene önceye kadar. VG ile toparladım iradem her zaman sonsuz oldu. Yağ oranı sene boyunca %9-12 arası tutmaya özen gösteririm.

Ancak bu sene deneyeyim dedim şu %7lerin 8lerin tadını. Bundan olsa gerek vücut sonunda "yeter be ye artık" diyor 3 günde bir..

4. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Cogu dıyette bır ogun tamamen serbesttir. Haftada 1 tabi bu. 3 gunde biri 5 e cekebılirisen bence sorun kalmaz. Hem vucudu sasırtma anlamında hem de metabolizmanın yavaslamaması bazında yaptıgın olculu oldugu surece zannettıgın kadar kotu degıl (1kg profıterolu yemesen gayet iyi hatta :)) Ben de diyetten cabuk sıkılan bır insanim. Senin gibi saldirdigim zamanlarin iki uc saat sonrasina vicdanim az sizlasin diye saglam bir kardio koyuyorum. Belki bu, senin icin de gecici bir cozum olabilir.

Sayfayı Paylaş