bimde satilan Dağhan sucuk?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve derekhale99 tarafından 20 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Bu sucuga güvene bilir miyim?
    Benim için önemli olan kalori bütün sucuklarin kalorisi ayni mi?
    Bi dilim sucuk kaç g?

2. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Arkasina bam besin degeri yazarsa yazar yazmiyosa alma ayrica sucuk yeme onun yerine cemensiz pastirma veya tavuk hindi eger maddi durum sıkıntiysa yumurta ye o sucuk parasiyla

3. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Sabahları omlet yapiorum kalori lazım ne koyabilirimki lor koyuyorum 2 yumurta yeşil biber

4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    O sucuklar faydali degil.en kalitesizi hemde. Yumurta,lor,zeytin,domates salatalik,biraz tahin pekmez ve tam tahilli ekmekle alman gereken kaloriyi tamamlarsin.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    İşlenmiş bazı et ürünlerinin içinde(hamburger köftesi,sucuk,salam,sosis vs.) soya oluyor fiyatı düşük olan ürüne şüpheli bakmak lazım. İçindekiler kısmında yazmıyorsa da ürünü pişirirken bunu anlayabilirsiniz. Eğer piştikten sonra küçülüyorsa içinde soya vardır.

6. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Etten haric hersey var. Misir ve bugday nişastasindan soya proteinine kadar. Heleki tavuktan yapilan hamburger koftesi.

7. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Umrumda değil hiçbiri asiri zayif olduğum için protein bile önemli deill kalori lazım tamam en iyi sucuk hangisi onu aliyim omlete katmam lazım?

8. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Kilo alcam diye sagligimdan olicam diyorsan bugun 100 gr minda 15 gr protein 40 gr yag olan sucuk gordum onlardan alabilirsin.

9. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Umrunda degilse ne soruyorsun. Afiyet olsun.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yaver27 bunu beğendi.
  10. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Abi ben zaten soru olarak kalorisini soruyorum bütün sucukların kalorisi aynı mı diye sadece et veya tavuk olması umrumda değil kalori kaloridir

11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hepsi aynı değildir ama hepsi yüksektir. Ancak herhangi bir marketten aldığın herhangi bir sucuğun güvenli olduğunu sanmıyorum, tanınmış markalar dahil. Güvendiğin bir kasap varsa kasaptan alabilirsin. Bunu haricinde şu anda bakış açın doğru yola girmiş durumda, kalori kaloridir. Sabahları kıymalı yumurta yapabilirsin, rahatlıkla 800-1000 kaloriyi bulabilirsin.

12. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Boza ic..kista geldi..gunde 1lt ic...yaninda bimde satilan 800kurusa aycekirdegi ici var..paketinde 500kusurat kalori var.1lt bozadada yine bimden:) 2.5tl civari ondada 1000kusurat 1500kalori yapar..yarim kiloluk pudinklerde orada ucuz...1000kaloriye yakinda burdan gelir..2500 arti gun icinde yediklerinide 1500desek 4000kaloriyle 7000kalori 1kg desek..hadi 2500senin kalori ihtiyacin olsun..geriye 1500kalori kalir..5gunde 1kilo alarak ayda 6kg 4 5 ayda afedersin domuz gibi olursun:D (sagligina birsey olursa karismam)

13. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Vaaavv abi süpersin ya bi düşünmem lazım böyle cevaplar bekliyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Ekim 2014 ---
    Ama abi şey ya o Dediklerim bütün bimlerde var midir hem 800 kuruş olup 1000 kalori oluyorsa mucizedir o zaman 80 kr demek istedin herhalde 1 lt

14. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Aycekirdegi ici butun bimlerde var..kuruyemisler yuksek kalorilidir zaten..fiyat dogru 800kurus...500kalori....1000kalori dedigim hatta daha fazla boza o...boza şu anda yok ama yakinda gelir bime ömür boza....

15. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bir çok sucuğun üzerinde, "yüzde 100 dana eti" yazar. protein miktarına bakarsınız, aaa yüzde 12. peki nasıl oluyor? yüzde 100 dana demek, sucuğun yüzde 100ünün dana olduğu anlamına gelmiyor. "içindeki etin" tamamının dana olduğu anlamına gelir. burda önemli olan, etin yüzde 100ü danadır da, peki sucuğun yüzde kaçı et, işte bu önemli. eğer protein miktarı yüzde 12 ise, demek ki yüzde 40 civarı et var. yüzde 60ı ise meçhul... hadi yüzde 20 de baharat oldun. geri kalan nedir? o sebeple sucuğa para harcamaya değmez. hem içinde ne olduğu bilinmiyor, hem de para boşa gidiyor. üzerinde sağlık bakanlığı vs onayı olduğuna bakmayın. o tvlerde satılan mısır şurubundan mamül sözde bal var ya, onda da bakanlık onayı var. zaten nerde bakanlık onayı varsa, ondan uzak durmak lazım. ben mümkünse üzerinde bakanlık onayı yazamayan tertemiz mis gibi saf et tercih ederim. imkan elverdiği ölçüde tabi.

16. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Boza 1400 kaloriymis her gün 1 lt icerim ... Bozayida bekliuycem abi ciddn çok saol baya yardimci oldun

17. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Sana tavsiyem vg ye baslaman..gecen sene 62 kg dim ne yaparsan kilo alamiyordum...su anda 76 ..temiz antremam ve beslenmeyle..zaten bu sporu hakkiyla yaparsan kilo almaman imkansiz hemde kas olarak..

18. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Zaten fitnisa gidiyorum abi su an 3.ayn başındaym başkadığimda 40 dım şu an 45 im ama daha iyi gelişim istiyorum...kalori yetmio

Sayfayı Paylaş