Bilinen Değişiyor, antrenmandan sonra karışım protein kullanılıyor

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve altaylar tarafından 8 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Ronnie Coleman'in antrenmanlarının ve gün içinde vg ile ilgili yaptığı şeylerin(yemek ve masaj gibi) bulunduğu bir videoyu izledim ve dikkatimi birşey çekti
    antrenman sonrasında whey değil BSN firmasının bir karışım(blend) proteini olan syntha-6 kullanıyor(hemde 7 ölçek kadar, ama ölçek kabından taşıyor bile yani nerden baksanız 10 ölçek)
    bunun üstüne biraz araştırma yaptım ve öğrendiklerimi özetleyen şu yazıyı buldum:
    eski vücutcular whey i tavsiye etmekle beraber araştırmalar karışımların daha etkili olabilecğeini belirtiyor

not: olayın çok yeni olmadığını, ancak dikkat çekmesi için iddialı bir başlık yazdığımı belirtmek istiyorum

Salash bunu beğendi.
  2. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Definasyon döneminde çeşitlilik arz eden protein supplementleri kullanılması gerekir, tek tip protein kaynağından beslenmeyerek vücudu tembelleştirmemek bu gerekliliğe sebep olarak gösterebileceğimiz ayrıntılardan biridir. Peynir altı suyu, soya, süt, yumurta beyazı kombinesi içeriğinde ürünler olarak karşımıza çıkarlar. Para verilecekse böylesi kombine edilmiş supplementlere para verip yukarıda belirttiğim gibi definasyon döneminde tercih edilmesi en mantıklı ek besin tercihlerinden biri gibi duruyor.

3. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    normal wheydeki whey kadar whey vardir 10 olcek syntha 6da . ben olsam bende 10 olcek syntha 6 yi tercih ederdim.

4. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    evet ancak burada ben whey almak yerine 10 ölçek syntha alayım diğe değildi
    örnek veridğim kişinin koluna yakın bir belim var :)
    burada demek istediğim yabancı sitelerde 25gram whey yerine 10gram kazein 10gram whey in daha başırılı olduğu yazıyor, bu mantıkla düşünüyorum da 1-2 ölçek bize fazla fazla yeter
    açıkçası dymatize gourmet gibi bu amaçlı yapılmış protein tozları var
    bundansonra antrenman sonrasında bunları tüketmeyi düşünüyorum

dediğinizde ciddi olduğunuzu düşünürsek ve sythanın içeriğinin çoğunun why olduğunu düşünürsek(birisi 6gram civarı casein olduğunu söylüyordu, ve içeriğinin yazılışındaki sıralamaya bakarsak casein, albimenden fazla koymuşlar, olsa olsa 5gram albumin) 11 gram whey 2 serviste 22,

Son düzenleme: 8 Mart 2010
  5. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    WHEY
    satın alabileceğiniz en hızlı sindirilen protein TAMAM
    bcaa bakımından zengin TAMAM
    antrenman sonrası protein sentezini hızlandırıyor: TAMAM
    whey i övüp övüp bitiremeyceğiz, eğer whey in bu özelliklerinden haberdar değilseniz bir mağarada yaşıyor olmalısınız, daha da kötüsü eğer antrenman sonrası başta olmak üzere whey kullanmıyorsnaız o mağarada sıkışıp gelişemiyor olmalısınız.

kazein:
    temel olarak eğer antrenman sonrasında whey tüketmezseniz gelişemezsiniz. ama bu whey'i kazeinden daha iyi yapmaz, yavaş sindirilen bu proteinin antrenman civarında yeri yoktur(öncesi, sonrası) ama yeni araştırmalardan daha farklı bir sonuç çıkıyor, Baylor üniversitesi(Waco, Texas) 10 hafta boyunca antrenman sonrasında whey/casein karışımı tüketenlerin sadece whey tüketenlere göre önemli ölçüde daha fazla kas yaptığını söylüyor
    antrenman bittiği gibi alınacak proteinin 20-30 gram kadar whey 20-30 gram kadar kazein olması uygundur ayrıca 40-100 gram kadar da çabuk sindirilen karbonhidrat ı da bu karışıma eklemeyi unutmayın

kaynak: http://findarticles.com/p/articles/mi_m0KFY/is_12_25/ai_n24232401/
    çeviren: altaylar
    not: mağara kısmını ben yazdım, orada kaba etin de geçtiği bir şey vardı, onun yerine bu şekilde daha anlamlı bir benzetme yaptım

mjacksonwithus bunu beğendi.
  6. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    ronnienin orada syntha kullanması en büyük sebebi sponsoru olması:)

7. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    :) tahmin edebiliyorum .) ama onun mutfağını çekerken arkada başka markalar da vardı:)
    ama whey çok daha iyi olsaydı bsn whey de çıkarırdı :p her markanın whey i var
    ben yarın çalışınca hemen gourmet yada lean dessert içicem(gerçi gourmet daha mantıklı görünüyor şuanda)

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    flex dergisinde de bu yönde küçük bir makale vardı..bulabilirsem çevirir yayınlarım..

9. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    mitokondrinin silinen bir baslıgı vardı. silinmeseydi tam olarak yazabılırdım kaynagı vermıstı. neyse kısaca su vardı. colemanın sanırım son kazandıgı mr olimpiadan sonra yapılan roportajda , coleman tam bılgı vermıyor cunku rakıplerı vardı ancak kısaca sunları acıklamıs.. cunku 1 oncekı mr olimpiya ya gore cok daha gelısmıstı. acıkladıgı kısaca ve hatırladıgım kadarıyla '' yedıklerıme ıctıklerıme nezaman dıkkat ettıysem mutlak yararını gordum... patates , fast food gibi zararlı olan toksinleri tasıyan besinlerden uzak durmak zaten agır antremanlarla ezılen vucudu 2 ıncı defa toksınlerı temızlemek ıcın extra yoruluyor '' bunu demek ıstemıs ama dedıgım gıbı cevırı kaynagını veremıyorum. mitokondri nin silinen baslıgınla gıtmıs bilgi kaynagı... yani demek ıstedıgım whey casein falan gibi seylere takılmaktansa 1 kat daha yedıklerımıze dıkkat ederek caseine para vermeden elde etmıs olabılırz. tabiki caseinde kullanmak 2 ıncı bır fayda saglıyacaktır ama yedıklerımıze dıkkat etmemız daha onemlı olur dıye dusunuyorum.

10. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    tabi simdi antrenmandan sonra syntha 6, dymatize gourment gibi kombine proteinler bi 6 8 saat kadar emiliyor buda antrenmandan yorgun cikan vucuda surekli bir protein emilimiyle kandaki pozitifi nitrojen seviyesini korumak demek oluyor.

11. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    o zaman antrenmandan 1saat sonra aldığımız whey de iptal oluyor bu emilim süresiyle?
    tamamen bu şekil karışım protein mi kullanmalı, yoksa whey ile mi karıştırılmalı
    karıştım şimdi

12. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    eğer sen hazırlayacaksan casein ve whey i karıştıra bilirsin
    yada piyasada bu amaçla yapılmış proteinleri alabilirsin(örnek olarak dymatize gourmeti verdim fiyatının uygunluğu ve tadı ve FDA tarafından onaylanmış olmasıyla hoşuma gidiyor)
    örnek verdiğim gourmet i yada syntha-6 gibi kaırşım aldığında whey eklemene gerek yok

Sayfayı Paylaş