Bilimsel makale arıyorum

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve serkan1984 tarafından 6 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşlar yaglar hakkında 2 tane makaleye ihtiyacım var , aradım ama malesef bedava olan hiç bulamadım....makalelerden biri yag ve testesteron arasındaki bagı anlatmalı digeri ise yaglar ve kalp damar hastalıkları arasındaki bagı inceleyen makale olabilir .....yardım ederseniz çok sevinirim ...

2. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Yağ ve testestoron la alakalı bır yazı vardı bende akedemik bir yazı bakıcam bulursam özel msjla yollayacagım

serkan1984 bunu beğendi.
  3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    özel mesajla değil lütfen burda paylaşın ki herkes faydalansın..

4. hardrock

hardrock Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar forumda yeniyim..o nedenle hep alıntıyla cevap yazmak durumunda kalıyorum sanırım yeniler hemen konulara giremiyor..iyi bir yöntem:)

şim di internette gir pub med diye bir site var bu site dünyadaki tüm bilimsel makaleleri barındırır...aram kriterlerine relation between testeron and fat ...yada testesteron and lipose tissue, fat tissue vb şekillerde farklı aratmalar yap...

kelimeleri aynı anlama gelecek farklı şekillerde yaz çıkan makaleler genelde abstract olur...bunlar konu özetleridir ..eğer genel bilgi istiyorsan yeterli olur

ama detaylı içerik, ancak üyelikle gerçekleşir...üniversitelerin kütüphaneleri genelde science direct gibi güzel dergi havularına üyedirler buralarda arattığında makalenin tamamı gelir...

yok ben türkçe arıyorum diyorsan bu kelimeler bazen türk araştırmacıların yayınlarında da buluna biliyor ama ne yazık ki...bizde spor yapan bilim adamı olmadığı için..bunları sporla ilşkilendirebilen kapasitede yazılar ..yani tıbbi ve bilimsel pek yok ..onun yerine spor bilimlerinin makaleleri var bunlarda genelde türk işi ..kopyala yapıştır şeklinde yabancı makalelerden alıntı oluyor..ama her makale doğru içerik göstermez aman dikkat ..o nedenle kesin emin olmak için aynı konuda farklı araştırmacıların!!!!!!
    bir kaç yazısını okumalısın bu bilim durumlarıda ayrı bir kara delik:))))

sana balık veremedim ama sanırım balık tutacak bir katkım oldu...açıkcası arayıp bulup koymak zor be dostum üşendim :)))

daha forumda birine uzun bir yazı yazmam gerekli;:)

serkan1984 bunu beğendi.
  5. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Eğer bir üniversitenin içinden bağlanıyorsan scince direct'i öneririm article kaynağı olarak. Bilimsel makaleleri ve ödevleri zamanında ordan bulur ve hazırlardık biz. Üniversitelerin üyelikleri olduğu için üniversite içinden dedim, yoksa dışardan bağlanıyorsan makaleler ücretli.

serkan1984 bunu beğendi.
  6. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Bir üstteki mesajda benim dediklerim zaten söylenmiş, ben yazarken yoktu o mesaj sanırım aynı anda attık mesajı.

Sayfayı Paylaş