Bilgiye, motivasyona ve en önemlisi yardıma çok ihtiyacım var !

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Hardcoriental tarafından 31 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Hardcoriental

Hardcoriental Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FT Kasiyer - Migros Ticaret A.Ş.
    Yer:
    Bakırköy/İstanbul/TR
    Üye olalı 1 hafta oldu, forum kurallarını okumamıştım, "üye olmadan başlık açamazsınız" yazısını görünce de adını hatırlamadığım birkaç elit üyeye PM attım. Cevap gelmedi tabi...
    Bu 1 hafta içinde forum'un altını üstüne getirdim, fakat benim problemlerimle ilgili "direk olarak" çözüm bulamadım. Aksine, tam anlamıyla kaos söz konusu, yani kafam iyice karıştı.

Hiç BB yapmadım, kullanılan terimleri anlamam için ise sözlük bilgileri yetersiz. Sadece kafam karışıyor. "Karbonhidrat, şeker, protein" bunlar bir yana, yapılan "mg" hesapları, bilmediğim bilimsel terimler var. Sonra; supplement denilen ürünler var -ki bunları kullanmak mecbur mu hiç bilgim yok- Ayrıca ustaların forumda yazdıklarını okuyorumi bilgim olmadığı için yazıları anlamıyorum, yorumlara yöneliyorum fakat bu sefer tam bir kafa karışıklığına neden oluyor.

Vücudumun Yapısı :
    22 yaşındayım, boyum 1,86, kilom 90-92, yağ oranım fazla. Fakat iri bir vücuda sahibim ve giyinikken "body mi yapıyorsun" sorularına maruz kalıyorum. Fakat tişörtsüz bir hiçim. Omuzlarım geniş, dizlerimden aşağısı arka kısım kaslı ve ayak bileklerim kalın, belimde halkam ve göbeğim var fakat kollarım ve bacaklarım çok ince, kalçam yok, komik kısmı belimde gamze bile var. Yani orantısız bir vücut. Yağlanma çok ama üst gövde de. Garipliğin diğeri; kolumu sıktığımda yandan inanılmaz kaslı ve şekilli görünüyor, ama o pozisyonu hiç bozmadan önden baktığında incecik bir kol.

Kafamı karıştıran noktalara gelince;
    forum'u okudukça yağ yakıp kas yapmam kanısına vardım. Yağ yakmak için de, koşu, yürüyüş (cardio'nun ne olduğunu bilmiyorum yani okuduklarıma göre bunlara cardio deniliyor, nabız gibi tabirler de iyice kafamo karıştırdı) gibi kilo verdiren sporlar yapmak gerek. Ama ben şimdi spor yaparsam veya diet yaparsam, bu sefer göbeğim erisin ya da yağ yakayım derken, bu kez kollarım ve bacaklarım iyice incelecek. Delirmek üzereyim !

Son olarak, ne salona gidecek maddiyatım ve zamanım var, ne de diyet yapmaya uygun pozisyonum (çalışıyorum, saatler çok düzensiz, iş yeri yemekleri) Sabahları aç karnına cardio deniliyor mesela, iş olduğundan bunu yapmamın imkanı yok.
    Çok umutsuzum, moralim sıfır, motivasyon sıfır. Son umut olarak şunları denedim; 1 yıldır sadece kahvaltıda çok az ekmek yiyorum (kepek, çavdar), bunun dışında sıfır ekmek, normal kahvaltımı yapıyorum, süte bayılırım günde 1 lt'ye yakın süt içerim hep, tavuk, balık yiyorum sürekli, şekeri ve tuzu da kestim sayılır. Göğüs yayı, bükbük var, ve yakında 2 adet dumbell'ım olacak. Ama yaylarla bilinçsiz çalışıyorum, sonra bu sopa ile çevirme olayını yapıyorum, elime ağırlık alıp yanlara eğiliyorum, arada mekik şınav çekiyorum ama bunalrda bilinçsiz düzensiz yapıyorum.

BELKİ BU YAZIYI OKUMAYA ÜŞENİRSİZNİZ, ZAMANINIZ YOKTUR, DAHA ÖNEMLİ İŞLERİNİZ VARDIR. AMA BEN ŞANSIMI DENEMEK İSTEDİM, MOTİVASYONA İHTİYACIM VAR. CEVAPLAMAYACAKSANIZ BİLE TEK KELİME DAHİ OLSA BANA DÖNMENİZİ RİCA EDİYORUM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

AHMET

2. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53

Kafan karışık, seni rahatlatacak tek şey bence yüz-yüze görüşeceğin işini bilen bir hekim yani diyetisyen. Önce öz güvenini kazanmalısın. Maddiyatın olduğunu okudum. Bu kadar şikayetçi isen güvenilir bir diyetisyenle sohbet kıvamında dertlerini anlatıp; onun seni dinlediğini ve yardım etmek istediğini görmene ihtiyacın var.

Hardcoriental bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş