Bilgiye gerçekten ihtiyacım var, samimiyetinize güveniyorum..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Alaz tarafından 20 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Alaz

Alaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Selamün aleyküm, herkeze iyi forumlar.
    Foruma yeni üye oldu ve daha yeni gördüm aslında ve konuyu pek uzatmadan yardımınızı isticeğim..

Vücüd geliştirmeye yeni başladım 55 gün oldu, 19 yaşındayım ve 172 boyundayım.
    Gerçekten işi bilen birilerinin tavsiyelerine ihtiyacım var bilgilendirirseniz gerçekten bu kardeşinizi mutlu etmiş olucaksınız.

1-) Beslenme programı; Forumdaki açılan konulara göz gezdirdim fakat söyle eklemek istediğim birşey var, öğrenci bir kişi olarak çalışmıyorum şahsen
    hergün et yicek veya diğer maddeleri alıcak kadar nakitimiz yoksa ne yapmalıyım? Nasıl düzgün beslenmeliyim.

2-) Şubatta Allah kısmet ederse askere gidiceğim, ve 6 ay kadar bi zamanım var ve kendimi toparlamak gerçekten güzel bir vücüda sahip olmak istiyorum
    tabi ne kadar olucağınıda biliyorum fazla hayalprest olmamak gerek ama benim istediğim göüs, karın kasların belirgin olması, hafiften kol ve kanatlar.
    Sizce tecrübelerinize dayanarak 6 aylık süre zarfında ne kadar olabilir veya göz zevkimi alabilirmiyim? (doğru beslenme, doğru antreman, uyku saatleri uyulduğunda)

3-) Az önce beslenme programından bahsettiğim gibi, protein tozu dedikleri gerçekten yararını görürmüyüm ve nerden hangi markayı almalıyım?
    1 Aylık protein tozu ne kadar fiyat olarak?

4-) Biraz gülüceksiniz tecrübeli olduğunuz için fakat siz daha iyi bilirsiniz, karın kaslarım içinde böyle var gibi tırtık tırtık olmuş fakat dışa belli olmuyor belirgin
    değil bunu nasıl belirgin ederiz veya zamanı daha varmı?

5-) Açık konuşayım pek ingilizce tabileri aklımda tutamadım daha yeni oldum için sporda, düzgün bir programda neler yapılmalı?
    Hergün karın kası çalışmalımıyım? Haftanın belirli günlermi göüs, kol, sırt olmalı?

Şuanlık cevap almak istediklerim bunlar, okuyan okumayan herkeze teşekkürler, Samimiyetinize ve tecrübelerinize güveniyorum
    Yardımcı olucağınız düşünüyorum, daha sormak istediğim sorular var yardım ettikçe inşallah tercübeli arkadaşlardan bilgi almayı umut ediyorum.

Son olarak hatırladığım kadarıyla, spora başlarken sol kolum 27,5 sağ kolum 29 cm'di,
    Kilom yine 67'idi, Bel 64'dü, şimdilik aklımda bunlar var en son 20 gün ölçü alındığında
    Sağ kolum 34, Sol kolum 33,5, Bel 53 ve kilom 67 halen 5 gün sonra tekrar ölçü alma zamanı geliyor
    bilmiyorum son halimde ne kadar kaç cm oynar..

Tekrardan teşekkür ederim, Allah razı olsun.. İyi günler

2. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    1-günlük sana gerekli protein miktarını alman şart. yumurta, lor peyniri, tavuk en kolay kaliteli protein alabileceğin ürünler bunları da almazsan çalışmalarının bi faydası olmaz
    2- 6 ayda gerekeni yaparsan vücudunda gözle görülür değişikliği sağlayabilirsin
    3-fiyatı hakkında bi bilgim yok ama protein tozları tek başına kullanılırsa hiç faydası olmaz. sen yiyeceklerden proteinini almalısın ama yine de yetmiyosa takviye olarak protein tozu kullanmalısın adı üstünde 'supplement'
    4-karın kaslarının görüntüsü yağ oranıyla alakalıdır. yağ yaktıkça ve karın kaslarının hacmini artırdıkça kaslar görünmeye başlar
    5-bi kas grubunu üst üste çalışmak için en az 48saat beklemelisin bu süre içinde kas dinlenir ve kendini toparlar, dinlendirmezsen gelişmez. karın kaslarının her gün çalışılıp çalışıılamayacağı konusunda da tam bi fikir birliği göremedim. benim gittiğim salondaki hoca hergün karın çalışılan bi program yazdı,karın kaslarının kendini 24 saatte toparladığını söyledi ama başkası 2günde 1 çalışılmalı der mesela.bu konu hakkında kesin bi şey söyleyemicem

Mustimusti bunu beğendi.
  3. Alaz

Alaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkür ederim cevabınız için, Maliyeti az bir beslenme programı bulabilirsem iyi olucağını düşünüyorum ve karın kasları için net bir bilgiyede ihtiyac var tabi doğru söylüyorsunuz teşekkürler.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    2- Birşeyler olur ama mucize bekleme. Değişikliği ancak sen farkedersin, dışarıdan bakan kolayına farketmez.
    3- Protein tozuna 6 ay için ihtiyacın olmaz.
    4- Karın kasının gözükmesi için yağ yakman lazım. Eğer şişman değilsen şimdilik boşver, kütle edinmeye bak. Askerde yağ yaktırırlar zaten adama ahah :)
    5- Haftada 3 gün fullbody. Hergün karın çalışmana gerek yok. Yeni başlayanlar bölümünde örnek antrenman programları var. Fullbody için açılmış sabit bir başlık da var ve içinde çok sayıda program var. Aynı bölümde Flexor hocanın başlangıç programı da olacak. Flexor ilk ay için yazmış ama ilerleme olduğu sürece aylarca da kullanmanda bir sakınca olmaz.

ZeyKOO ve Mustimusti bunu beğendi.
  5. vibrant

vibrant Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Bu spor Mutfak Sporudur güzel kardeşim.İyi beslenmen şart.Yoksa beklenen gelişimi vücudunda görmen çok zor.

6. ZeyKOO

ZeyKOO Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Peki protein tozu her vucuda herkeze oneriliyor forumdada mevcud 1. Ayinizdan sonra kasin daha cabuk iyileşmesi için önemli diyorlar yani tam olarak beslenmeyi yapamiyorsan.

7. ZeyKOO

ZeyKOO Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    He bu arada doxus ustadim askerde adami kıl yaparlar kıl hele bi gitsin gunluk 5 km koşsun :D

8. qwerdas1231

qwerdas1231 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    şimdi yarım kilo tavuk göğsü 5 tl 100 gramında 23 gram protein var ve 100 gramı 1tl eder yani 1tlye 23 gram protein alırsın ama ortalama bir protein tozunda 1 ölçek yani 24 gram protein alırsın ve 1 ölçeği 2,5 tlden aşağıya gelmez

Sayfayı Paylaş