Bilgisayardan Anlayanlar;Bir Sorum Olacak..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve wrestler tarafından 5 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -İnsan bir konuda bilgi sahibi olmayınca gerçekten işi çok zor.Forumda vücut geliştirmeye yeni başlayıpta apuk sapuk soru soran arkadaşlara biraz hakverdim doğrusu :) Ve bilgisayarla ilgili forum sitelerine kayıt olupta soru sormaya çekindim. :) Araştırma yapayım dedim ama modeller,rakamlar,numaralar... İşin içinden çıkamayacağımı anladım..
    -Laptop almayı düşünüyorum.Bilgiayardan anlayan arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa sevinirim.
    -Kullanım amacım;sadece internete girmek,internetten bolca film ve mp3 indirmek,photoshop tarzı programlarla uğraşmak.
    -Birkaç sorum var;
    *Core Duo ile Core 2 Duo arasında birinin diğerine göre daha yeni olmasından başka ne fark var?
    *İşlemci hızının 1.2-1.6-1.7-2.0-2.2 olmasının farkı sadece hızlı olmak mıdır?Fiyat araştırması yaptım.İşlemci hızı düşük olmasına rağmen,işlemcisi yüksek olana göre çok pahalı bilgisayarlar olması kafamı karıştırdı..
    *Marka olarak bir seçim yapabilir misiniz?Toshiba'lar öneriliyor genelikle ancak fiyatları yüksek.Acer ve Datron hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
    *Fiyat aralığım 1000-1500 ytl. Bu sınırlara göre bir laptop öneriniz olabilir mi ve seçiminizin sebebi nedir?
    -İlginize şimdiden teşekkür ediyorum...

2. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Reklam vermek gibi olmasın, Aydın Doğan amcam falan değil :D, ancak hepsiburada.com'a bakmanı öneririm, ben 6 ay önce aldım, fujitsu siemens, 1400 1500 ytl civarındaydı, ancak piyasaya göre çok uygundu, zaten kampanya yapmışlardı son 2 gününde aldıydım ben kampanyanın. Araştır tüm siteleri, fiyat karşılaştırması yap.

wrestler bunu beğendi.
  3. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    önce ekran kartına bak tümleşik,paylaşımlı,dahili gibi hiç bir açıklma yoksa ondan hemen uzaklaş.çünkü bunlar en adi modeller oluyor.
    core duo ile core 2 duo arasında ki farkları tam bilmiyorum ama 4.çekirdekli diğer deyişle 4 nesil diz üstüler çıktı.imkanın varsa onlardan almanı tavsiye ederim.
    ram olarak 1-2 gb dan aşağısı artık işe pek yaramıyor.özellikle dizüstülerde.
    harddisk büyük olursa iyi olur.300 gb diskler bile 100 dolara satılıyor.
    eskiden işlemci hızları her şey demekti ama değişti.saat hızları ,voltajlar,üretim teknolojilei önemli olmaya başladı.70 dolarada işlemci var 400 dolarada arada mutlaka fark olmalı.
    yinede işlemci hızının yüksek olması iyidir

wrestler bunu beğendi.
  4. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    soru:Kullanım amacım;sadece internete girmek,internetten bolca film ve mp3 indirmek,photoshop tarzı programlarla uğraşmak
    cewap:Simdi fotoshop we buna benzer programlar (director,paintshop) we ozellikle oyunlarda bakacagin sey bagimli ekran kartidir..Bagimli ekran kartlari ram den yer..Ram ne kadarda cok olsa sonuc cok az degisir bence ilk karar wer ne yapacagina
    soru:Core Duo ile Core 2 Duo arasında birinin diğerine göre daha yeni olmasından başka ne fark var
    cewap:iselemci mimarisi farki bi ewim war 30 metre kare 4 kisi kalmak zorunda ben bunu 3 oda yaptim 2 kisi ayni odada kaldi.ben bunu 4 oda yapcak olursam daha kullanisli olur insan basi rahat ortam sayisi artar kabaca %33 ciwari performans denilir..
    soru:İşlemci hızının 1.2-1.6-1.7-2.0-2.2 olmasının farkı sadece hızlı olmak mıdır?Fiyat araştırması yaptım.İşlemci hızı düşük olmasına rağmen,işlemcisi yüksek olana göre çok pahalı bilgisayarlar olması kafamı karıştırdı..
    cewap:Cache bellek kisacasi tampon bellek we daha birsuru detay war tamamen hiza bakip almak yanlistir..Bazi bilgisayarlarin fiyat farkinin olmasi tumlesik ekrankarti olup olmamasina bakar..Cewresel donanima bakar..Mesela bazi laptoplarin pilleri 9 hucre diryani daha uzun sure caliris bazilarinda ekstra hoparlor olabilri kasayla tumlesik (easynote 7012) daha birsuru sey mesela orjinal window olup olmamasi paket icinde (hic bi arkadas atlamasin bilgisayar aldinmi orjinal win. weriyolar die..bizzat monster laptop kullaniyorm!!!!!)daha birsuru seye bakar ornegin kumanda olup olmamasi...
    soru:Marka olarak bir seçim yapabilir misiniz?Toshiba'lar öneriliyor genelikle ancak fiyatları yüksek.Acer ve Datron hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
    cewap:annem bizzat toshiba kullaniyo gene!! adaptor girisinde sorun cikti ben monster kullandim bence bi arat bi bak monstera ondan sonra digerleri laptop mu die kiyaslama yap..Tabiki eksi yonleri war laptopunu kendin kurucan garanti isi olursa istanbula yollican..Deger mi bence deger o fiyata bi bak monstera..
    soru:Fiyat aralığım 1000-1500 ytl. Bu sınırlara göre bir laptop öneriniz olabilir mi ve seçiminizin sebebi nedir?
    cewap: 1.399,00 USD + KDV ye MONSTER T75S96S1 Notebook ( Santa Rosa )
    war ozellikleri:
    Ürün Kodu​
    T2-rex T75S96S1 ( Santa Rosa )
    Intel[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]®[/FONT] Centrino[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]®[/FONT][/FONT]Duo İşlemci Teknolojisi
    İşlemciIntel[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]®[/FONT] Core[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]™2 Duo [/FONT]işlemci T7500
    ( 2.2 GHz, 4 MB Cache, 800 Mhz FSB, 64 bit )
    ChipsetIntel[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]®[/FONT] 965PM ChipsetKablosuz haberleşmeIntel[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]®[/FONT] PRO/Wireless 4965 WI-FI kartı
    ( 3 Anten bağlantısı. 5 kat daha güçlü bağlantı ve 2 kat daha fazla kapsama alanı !!! )
    Sistem belleği2 GB DDR II 667 Mhz Bellek ÖB Garanti
    ( 2 Slot / 64 bit işletim sistemi ile Max. 4 GB )
    Ekran Kartı512 MB nVIDIA[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]® [/FONT]GF8600M GS DX 10
    ( 256 MB bağımsız + 256 MB nVIDIA[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]®[/FONT] Turbo Cache teknolojisi ile Max. 512 MB. Sistem belleğinden performans ihtiyacına göre kullanır. Sistem belleği min. 2 GB olduğunda ekran kartı belleği 1 GB' a kadar çıkabilmektedir. )
    Ses ÖzelliğiStereo hoparlörler + High Definition Audio + Mikrofon girişi + Kulaklık / Hoparlör çıkışıNetwork10/100/1000 GIGABIT LANFax Modem56k V.92 Dahili Fax ModemBellek YuvasıCard Reader 8.1 ( MMC/SD/Mini-SD*/Memory Stick/MS Pro/MS-Duo*/MS-Pro-Duo*/XD ) * Kart adaptör ile desteklenen bellek çeşitleridir.Sabit Disk kapasitesi[​IMG]120 GB 7200 RPM 8 MB Cache SATAOptik sürücüSuper Multi DVD-RW Dual Layer ( Çift katmanlı ) BataryaLi-Ion 6 cell ( 2,5 saat civarında )
    Kamera2.0 Mpixel Dahili Web Camera + kameranın hem sağında hem solunda dahili mikrofon.Ekran15.4" WXGA TFT 1280 x 800 Crystal Bright Parlak Ekran ( Tepki Süresi : 16 ms / Parlaklık : 200 nits / Konrast oranı : 400 / 1 )İşletim sistemiFREE DOS !!! ( Ürün üzerinde işletim sistemi kurulu değildir ! )
    http://www.pardus.org.tr/indir.html
    Tübitak tarafından geliştirilen Pardus 2007 işletim sistemini yukarıdaki linkten indirebilirsiniz... PARDUS / LINUX işletim sistemlerinde driver / donanım uyumsuzlukları olabilir.
    DİKKAT !!! LINUX vb. yazılımlar için işletim sistemi yada driver desteği bulunmamaktadır.

Bu ürünü EN İYİ PERFORMANS VE UYUMLULUK için WINDOWS işletim sistemli olarak almanızı öneriyoruz !!!
    199 $ farkla VISTA Ultimate ( Tr / Eng. ) ( 32 / 64 bit )
    149 $ farkla VISTA Business ( Tr / Eng. ) ( 32 / 64 bit )
    119 $ farkla VISTA Home Premium ( Tr / Eng. ) ( 32 / 64 bit )
    99 $ farkla VISTA Home Basic Tr ( Tr / Eng. ) ( 32 / 64 bit )
    149 $ farkla XP Pro ( Tr / Eng. ) ( 32 / 64 bit )
    99 $ farkla XP Home ( Tr / Eng. ) ( 32 bit )

Boyutlar362 x 268 x 28.5 to 39mm / 2.9 kgBluetoothDahili bluetooth adaptör Ver.2.0Geliştirilmiş Port'lar1 x IEEE1394
    4 x USB 2.0
    1 x S-Video Tv-Out
    1 x PCMCIA Express 34/54
    1 x Line in / Mic in Jack
    1 x RJ-11
    1 x RJ-45 çıkış
    1 x VGA Port ( 2. monitör bağlantı çıkışı )
    1 x Speaker / Kulaklık çıkışı
    1 x Portbar ( Dockstation ) bağlantı çıkışı
    1 x Touchpad kilitleme tuşu
    1 x Power4 Gear güç yönetimi tuşu
    YazılımlarASUS Power DVD
    Nero Oem SuiteHediyelerDeri Notebook ÇantasıÜreticiPowered by ASUS ( Verify By INTEL )Garanti Süresi2 YIL garanti.

wrestler bunu beğendi.
  5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    core duo : 32 bit destekler
    core 2 duo : 64 biti destekler

core duo : sadece laptoplar için üretilmiştir
    core 2 duo : desktoplarda da kullanılır..

core duo : max. fsb değeri 667 mhz dir
    core 2 duo : 800e kadar çıkabilir

core duo : netburst teknolosi ile üretilmiştir..
    core 2 duo : core teknolojisi ile üretilmiştir

core duo ile pentium serisine göre daha düşük frekans değerleri ile daha fazla verim elde edilmiş ve enerji tüketimide oldukça düşmüştür..
    elektrik tüketimleri arasında fark pek yoktur..

rendering yada 3d oyunlar gibi ağır uygulamalar uygulamalar kullanılmadığı takdirde ikisinin pek farkını hissetmek kolay olacağını sanmıyorum..bu farkın bu tür uygulamalarda %30lara kadar çıktığını söyleyen makaleler var..
    http://tech.yahoo.com/blogs/null/8263?comment_start=6&comment_count=20
    bu linklerde de bazı testlerdeki sonuçlar var..
    http://www.anandtech.com/printarticle.aspx?i=2808
    http://www.notebookcheck.net/Review-Core-Duo-vs-Core-2-Duo.2404.0.html

laptop tavsiyesine gelince..
    bazı markalar menşe değiştirdi mesela dell tamamen çine satıldı..hala amerikan malı dell bulabiliyorsan al diyorlar işi bilenler..
    asus baya piyasada parladı ve çok şık çok ekonomik modeller üretiyor..F3 serisi güzel bence..ayrıca asus'un garantiside çok iyidir..boğaziçini değilde asus türk'ü tercih edersen tabi..zira boğaziçini çok tavsiye etmediler..Asus türk benim laptop arızalandığında garanti kapsamında çıkma riski olmasın karşın 2-3 günde herşeyiyle bedavaya haletti arızayı ve bataryayı da değiştirler..
    küçük ekran alacaksan msi bu işte iyi ve oldukça ekonomik..zira küçüldükçe pahalandırmayan nerdeyse tek bu marka var..800$ civarına core duo msi 12.1" alınabilir vatan'dan..
    artık parlak ve uzun ekranlar revaçta sende bunları tercih edersin..
    datronda fena değildir..akrabada var 2 senedir tık demedi..ve ekonomiktir..
    hp ve toshibba çok bildiğim markalar değiller ama elite modelleri çok klas oluyor..

Son düzenleme: 6 Ekim 2007
    wrestler bunu beğendi.
  6. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    core konusunda fsb değerini unutmuştum.çok önemlidir.özellikle oyunlar için vazgeçilmez öge.monster dün aklıma gelmiştide tavsiye etmedim.pc net dergisinin arkasında sürekli reklamı var ama hakkında bilgi sahibi olmadığımdam bişey diyemedim.
    Windows konusunda home mu,basic mi bunda da dikkat etmek lazım.ben vistayı sevmedim tavsiye etmem

edit:aklımdaken;bazı oyunlar neden peki şu kadar işlemci hızı minimum yeterliliktir diyor?
    örn:NFS 2 1600 mhz diyelim(salladım kesin değil)

7. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Cevap veren herkese çok teşekkür ederim.
    -I30n66;önerdiğin bilgisayarda yazılımın kurulu olmaması beni çooook korkuttu :) Benim gibi bilgisayardan anlamayan birinin başını çok ağrıtabilir.Verdiğin linkteki yorumlardan birinde bilgisayar mühendisi olduğunu söyleyen arkadaş,bazı yüklemeleri yapamadığını yazmış.Fiyatı da biraz yüksek,özellikle yazılım içinde ayrıca ödeme yapmak gerekiyor galiba. Ancak verdiğin bilgiler beni epeyce aydınlattı.Gerçekten çok faydalı oldu,teşekkürler.
    -Şu bilgisayara bir göz atabilir misiniz?
    ACER ASPIRE 5614Z CORE DUO T2130 1.8Ghz 1024MB 120GB KAMERALI TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR (PARLAK EKRAN)
    Chip Seti Intel 945GM Chipset İşlemci / Hızı Dual Core T2130 1.86 GHz 1MB 533Mhz Ekran Özelliği 15.4" / 1280 x 800 / WXGA CrystalView Ekran Boyutu 15.4" Ekran Kartı Paylaşımlı 128MB Sistem Belleği 1024MB 667Mhz Bellek Yuvası 2 Sabit Disk Kapasitesi 120GB 5400RPM 8MB Ses Kartı TÜMLEŞİK Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı Klavye TR/Q Kablosuz İletişim Intel Pro Wireless 3945ABG 802.11a/b/g Entegre WLAN Bluetooth Özelliği Yok Infrared Yok Pcmcia Var USB (Adet) ? 4 FireWire Yok Seri Port Yok Paralel Port Yok S-Video (TV-Out) Yok Fax Modem Var 10/100 Ethernet Var Pil Ömrü (Saat) 2,5 Ağırlık 2.77
    http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=98&productId=bd71318#tablnk

8. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    fiyatı gayet uygun..birçok işini rahatlıkla görebilirsin bu makineyle..
    zaten sitedeki yorumlarda malzeme kalitesi falan güzel demişler..

ayrıca hepsiburada.comda seçimi daralt özelliğini kullanarak istediğin özellikleri sıralayabilirsin..

wrestler bunu beğendi.
  9. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    laptop alırken size tavsiyem
    herhangi bir sorun çıkarttığında ki umarım çıkartmaz ama sonuçta elektronik eşya
    muhatap olabileceğiniz ve sağlam bir teknik servisin olması.

piyasada artık çok uygun fiyata laptoplar var. 1500 yada 1000 ytl nin altında.

wrestler bunu beğendi.
  10. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    wrestler dediğin pc 128 mb paylaşımlı ekran kartı.ileride pek işine yaramayabilir.başka seçeneklerin varsa onlarada göz at istersen.
    bide hepsiburada nın yorumlarını pek dikkate almayın.bazıları gerçekten yönlendirici işe yarar oluyor.bazıları sallama,sırf ürün alınsın diye "çok güzel","aldım memnunum" türü msjlar oluyor.

11. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Evet bencede onboard ekrankartlı bir lap top alma, bikere kesinlikle oyun oynayamıyorsun, ha yok ben zaten oynamam diyorsan orası ayrı ama, sonuçta insanın canı sıkılıyor, oynamak istiyor ara sıra...

12. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bilgisayar almadan önce daha doğrusu elektronik almadan önce fazlaca araştırmak lazım..wrestler en iyisini yapıyorsun..
    fakat kabul kriterlerini belirlemen lazım..eğer 1500ytl ye kadar laptop arıyorsan kriterin bu olmalı..zira paylaşımsız ekran kartı alacaksan bu fiyat çok daha yükselecek..
    oyun oynamak için almıyorum ama bellide olmaz belkide oynarım diyorsan paylaşımlı kartlar seni çok memnun etmeyecektir..
    paylaşımsız bile alsan her oyunu oynayamayacaksın..go7400 gibi kartlar ancak yeni oyunları oynatıyor..
    bu noktada dediğim gibi gerçek amacını belirleyip bütçenide zorlayıp zorlamama kararını vermelisin..

13. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Herkese ilgisinden,tavsiyelerinden dolayı tekrar tekrar teşekkür ediyorum.Gerçekten çok faydalı oldunuz.En azından tamamen sisli yol,bulutların güneşi kapattığı hafif karanlık bir yola dönüştü.Günlük güneşlik bir yolda yürümek,zaten benim gibi 10 sene bilgisayar kullanıpta hala tam olarak ne olduğunu anlayamayan biri için çok zor :) .Haa bu arada galiba çok edebi konuştum ve gevezelik yaptım...
    -Laptopu alınca sizlere haber vereceğim.Herkese hayırlı günler...

14. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
  15. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    Ufak ama önemli not:lap top almadan önceden elinde eğer YTL varsa dolara çevir.şu an 1 .20 nin altında.bazı uyanık! satıcılar doları 1.30-1.35 ten hesaplıyorlar.1000 dolarda ettikleri karı sen düşün artık.

2. linkteki laptop daha iyi.

Son düzenleme: 8 Ekim 2007
    wrestler bunu beğendi.
  16. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    kimi yerde ve promosyonda geforce ekran kartlı bellek ve işlemcisi iyi düzeyde uygun fiyatlı laptoplar gördüm aklıma gelse yazıcam ama gördüm.

wrestler bunu beğendi.
  17. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Arkadaşlar laptopu alınca haber veririm demiştim. Sonunda aldım.
    -
    HP Compaq Presario V6410ET (GH904EA)+Çanta

Özellikler

• İşlemci: Intel® Pentium® T2450 çift çekirdekli işlemci, 2 GHz, Düzey 2 önbellek 2 MB
    • Sistem Belleği: 1024 MB Standart bellek,En çok 2 GB DDR belleği destekler,(2 x 512 MB)
    • Sabit Disk: 120 GB,SATA Sabit Disk Sürücüsü,5400 rpm
    • Grafik Kartı: Intel® Graphics Media Accelerator 950, En çok 224 MB toplam kullanılabilir grafik Belleği
    • Ekran: 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen,1280 x 800 Ekran çözünürlüğü
    • Optik Sürücü: Çift Katman desteğine sahip Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    • Ethernet Kartı: Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    • Modem: Yüksek hızlı 56K modem
    • Ses: Onboard,3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik,Altec Lansing® hoparlörler
    • Klavye-: QTürkçe,101 tuşlu, uyumlu klavye
    • Mouse: Touchpad
    • İşletim Sistemi -: Microsoft Windows Vista Home Premium TR
    • Pil / Pil Süresi: 6 cell Li-ion Thrifty
    • Ağırlık -: 3,10 kg
    • Sürücü Yuvası: 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    • Diğer Özellikler: Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi,Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
    -Eski bilgisayarım baya eskiydi.10 yıllık birlikteliğimiz vardı. Eh tabii biraz yorulmuştu. Forumda dolaşmak çok zordu onunla.. Her sayfa açıldığında yaklaşık 1-1,5 dk bekliyodum. Çok zor oluyodu. En çok forumda rahat rahat gezineceğim için sevindim bu makinayı aldığıma...
    -Sizlerden aldığım bilgiler de bana gerçekten yardımcı oldu. Herkese çok tşk ederim.
    -Bu yeni laptopumda foruma yazdığım ilk mesaj. Daha nice nice mesajlara inşallah...

18. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    ya dostum , photoshop varsa işin içinde , mutlaka iyi olanı seç , işlemci , ram hepsi iyi olsun bence , baya kasarsın yoksa

19. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Crespo tavsiyen için sağol ama dediğim gibi makinayı aldım. Sordum alırken photoshop için uygun dediler.

20. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    swgili wrestler adttigim onceki mesajlarda tumlesik ekran karti almamani tawsiye etmistim sanirim ramden yer demistim..Ustelik photoshop gibi zorlu bi programi kullanicaksin sole soyliye bilirim bu ekran kartiyla ancak sayili oyun oyniya bilirsin..Ornegin nfs :carbon oyniyamicaksin yada cok cok kotu kalitede oynicaksin oda arkadasimdada bunun 945 gm chipsetlisi war oyuzden bu kadar emin konusuyorm ama diger taraftan 24 saat wow oyniyan arkadasimin bilgisayarinda isinma neredeyse sifir yani cok cok az..Bende biraz daha fazla ama gel gorki dun aksam denemeler yaptik nfs carbon full acik ayarda yanina bide most wanted orta ayar actik 2 side oynana bildi..Bunun yaninda vistadan toplamda 4.5 puan weriyo herneyse almissin hayirli olsn diyorm bu arada 1 cm lik 4 adet yukseklik yap laptopun altina herbiri kose basina gelmek uzere altina yerlestir bilgisayarinin performansi artsin...;)

Sayfayı Paylaş