Bilgisayar Sıkıntım Var

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve guardbody tarafından 11 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    gaddarkemalin de söylediği exa computer türkiyedeki en uygun fiyatlı satıcı kanımca.
    peşin fiyatına 12 taksit seçeneği özellikle çok cazip.
    bende ordan almıştım başka hayatta almam bilgisayar.

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    intel e7200 2.53 1066mhz 3mb box işlemci
    anakart gıgabyte 945gcm-s2l ddr2/pcı-e/glan 4/sata2
    hdd 250gb 7200 sata2 16mb+2048mb dd2 667mhz
    vga asus eah3650pro 512mb-1024 tv out pcı-ex
    monitör 19 ınch samsung nwe
    atx 350 watt kasa
    optık okuyucu 20x dvd rw+32 ın 1 card reader
    200watt speaker+klavye-mouse
    wındovs vısta lisanslı
    yazıcı,kamera,kulaklık,internet yanında bedava.fiyat ise 100ytl 12 ay taksitli.
    arkadaşlar dün tekmardan bu listeyi aldım.tekmar diyorum çunki burnumun dibinde bana destek verebilecek başka bayi yok.gold bir önceki listeme 1300ytl fiyat istedi.bu son aldığım liste ise 1100ytl.yalnız adama power supply dedim ve gereksiz dedi.cumartesi almak istiyorum.son önerileriniz benim için önemli.sistemi oluşturursak adamların karşısına cahil cühela çıkmamış olurum.Teşekkürler.

3. DivingDeep

DivingDeep Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Daha iyi anlaşılabilmesi için teknik detaya girmeden yazmaya çalışacağım.

Diez'in topladığı parçalara anakart hariç katılıyorum, yalnız parçalar arasında kasa ve LCD monitor yok, buna dikkat. Anakart'ta katılmadığım nokta 1066MHz FSB'ye sahip işlemciye 1600 FSB'lik anakart almak müsriflik, zaten kullanmayacağın bir değer için daha fazla para vermeye gerek yok.

Gourbody bu arada Manisa'da fiyatların daha yüksek olacağını tahmin ettiğimden ekran kartı olarak 4850 önermedim. Ama imkanın varsa bu kartı almanı tavsiye ederim. Olmazsa 9800 GT alabilirsin, 8800GT ile arasındaki tek fark teknoloji (biri 55nm diğeri 65nm). Bu teknoloji sayesinde 9800GT daha ucuza üretilebildi. Şu anda bu 2 ekran kartının fiyatı hemen hemen aynı. Bu arada ekran kartının 512 MB olmasına dikkat et, çünkü piyasada 256MB 8800GT'ler hala mevcut.

PSU'ya gelince fikrimi daha önceki mesajımda belirtmiştim. Gerçek çıkışlı 400W psu sana yetecektir. Ben daha önce 400w kullanıyordum ama kullandığım alet ses yaptığından 500w high power'a geçtim, oldukça sessiz.

Edit : 350W kasanın markası nedir acaba, PSU oldukça önemli? Ram'leri artık en az 800 mhz almak gerekir, seninki 667 mhz. Yanlış anlamadıysam sen bilgisayarı oyun oynamak için alıyorsun. Bu ekran kartı ile canın çok sıkılır haberin olsun. En az 9600GT alman gerekir.

Son düzenleme: 12 Eylül 2008
  4. Rodney McKay

Rodney McKay Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
  5. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    guardbody şanslısın...en azından konfügirasyonun bu ortamda tartışılabiliyor. yani bilen birilerine sorabiliyorsun. ben ilk bilgisayarımı almaya gittiğim de çankaya da bir bilgisayarcıya girdim benim bu kadar param var bilgisayar toplamak istiyorum dedim sene 1998...0 zaman 1000 dolara p2 350 işlemcili 4 gb harddiski olan ekran kartı yanılmıyorsam 32 mb ram de 32 idi gaiba 15 inç monitör aldım çıktım...anakarttan, işlemciden, ramden, ekran kartından bi haber bilgisayar almaya gitmişim. büyük cesaret...

6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    hernan arasıra farklı konulara göz gezdirince içimizde body haricinde ne hacker arkadaşlarımız var onlarıda görüyorum.hazır farkındayken yardım alayım dedim.fikirleri kendimce ortak toplamaya çalıştım.bugün gidiyorum almaya.anlaşamazsak gider bir tane komodor 64 alırım artık.

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ilk göze batan özellikleri 179$+kdv gibi pahalı bir fiyata sahip oluşu ve wi-fi özelliğini barındırması..

ayrıca crossfire desteği var..bu kadar para vermişken 4ddr2 ram slotu yanında 2 tanede ddr3 ram slotu görmek isterdim şahsen ..

8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    arkadaşlar 2 gündür flash bellek ile sıkıntım var.işyerindeki bilgisayarımdan film ve resim yüklüyorum fakat eve götürdüğümde veya 2 saat sonra yine aynıo bilgisayara takıp kontrol etmek istediğimde resimleri aç diyorum ve resimler açılmıyor.filmler ise dosyanın içinde garip şekillere bürünmüş oluyor ve formatı tamamen değişmiş oluyor.bugun denediğimde ise filmlerin klasörü yerınde sağlam duruyordu fakat içini açtığımda filmler yoktu.klasör boş diyor.bellek hafızasına baktığımda ise yüklemiş olduğum 6bd verinin bulunduğunu görüyorum.bozukmu yoksa benmi ayarlarını yapamadım.
    cihazda bir bozukluk kesin var çunki hafıza 8gb olmasına ragmen 6gb film alınca doldu diyor.fakat üzerine müzik veya resim ekleyince 8'e tamamlıyor.

9. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    iş yerinde kullandığınız medya programı ile evdeki pc nizin medya programı uyuşmuyor olabilir guardbody hocam.

Sayfayı Paylaş