Bilgisayar Programı: Yourself Fitness!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Blues tarafından 9 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni başlayanlar, evde çalışanlar ve kardiyo çalışmak isteyenler için önerebileceğim çok güzel bir bilgisayar programı var. http://www.yourselffitness.com/
    Sitede program hakkında detaylı bilgi verilmiş. Ayrıca http://xbox.ign.com/articles/558/558041p1.html linkinde de incelemesi bulunuyor. Okumaya üşenenler için kısaca programı anlatmak gerekirse bir animasyon eşliğinde aerobik, ağırlık çalışması (bekleme süreleri kısa olduğundan daha çok dayanıklılık amaçlı), pilates, yoga gibi çalışmalar yapıyorsunuz. Çalışmanın süresi, zorluğu, arka plan, fon müziği, elinizdeki ekipman(dambıl, pilates topu vs.) ayarlanabilmekte.
    En iyisi ben kendi açımdan programı anlatayım.
    Üç ay önce bu programı bilgisayarıma kurup çalışmaya başladım. Daha önce yeterince motivasyon sağlayamazken bu program sayesinde düzenli olarak spor yapmaya başladım. Haftada 5 gün kardiyo, ağırlık, esneme karışık çalıştım. Kardiyoda 10 dk. kosunca nefes nefese kalırken artık çok rahat 45dk. kardiyo yapabiliyorum. Dambıl hareketlerine ve esneklik çalışmalarına da aşina olmamı sağladı. Son iki haftadır da yüksek ağırlıklarla çalışmaya başladığımdan artık sadece ısınma ve kardiyo için kullanıyorum.
    Programın yapımcıları hedef kitlesi olarak ev hanımlarını seçmiş gibi gözüküyor. Bence yanlış bir strateji. Ev hanımları dışında çok geniş bir kitlenin işine yarayacağını düşünüyorum.
    1) Eğer evde çalışıyor ve kardiyo amaçlı birşeyler arıyorsanız
    2) Spora başlamak için motivasyon sıkıntısı yaşıyorsanız
    3) Farklı hareketlerin yapılış biçimlerini görmek istiyorsanız
    4) Amacınız sadece forma girmek ise
    bu programı tavsiye ederim. Ayrıca yemek tarifleri de var ama o kısmı beni aşıyor.

Son düzenleme: 9 Mart 2008
    saydam ve Despo bunu beğendi.
  2. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    kardeş paralıymış bu ya :(
    öylesine yükleyip bakim dedim ama paralıymış sanırım

edit : kurallar gereği kişilere nickleri ile hitap ediniz..

Son düzenleyen: Moderatör: 16 Mart 2008
  3. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Başka yöntemlerle de edinebilirsiniz ama bunu şimdi burada açıklama doğru olmaz. Ben bu şekilde indirdikten sonra sitesinden orjinalini almak istedim. Ama şu an PC versiyonunun satışı maalesef yok.
    Neyse fazla uzatmayayim. :)

Sayfayı Paylaş