Bilgili kişiler buraya!!! "Spor Salonlarındaki belirsizlik" Kandırılıyor muyuz yoksa Bilgisiz miyiz?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Alican10 tarafından 11 Mart 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Alican10

Alican10 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhaba, Ben 22 yaşında Üni. 3.sınıf öğrencisi 182 boyunda 94 kilo bir insanım. Tabiki Spor geçmişim var. 5 sene önce futbolu bıraktım kalpteki ritim bozukluğu sebebiyle ve yaklaşık 78-79 kilolardan bu noktaya geldim.

Spor salonuna başlayalı 4 gün oldu, ancak kafamda soru işaretleri var. Kilo vermek isteyen insan bu program da mı çalışmalı diye.
    Ben sadece kardio ağırlıklı çalışcağımı düşünürken, bu programla çalışıyorum.
    Antreman programım şu şekilde;
    15 dk Bisiklet
    5 dk Isınma
    60 dk Ağırlık
    15 dk Koşu veya Tekrar Bisiklet

Öncelikle şunu söyliyeyim diyet konusunda çok bilgisizim. Ne yemeliyim ne kadar yemeliyim. 2 sabahtır Müsli+süt yiyorum ve doymuyorum malesef. Şeker ve ekmek konusunu kapattım. yağlı yiyeceklerden uzak duruyorum. Cola,bira türevlerinden uzak duruyorum. Kahvaltıda ne yemeliyim, öğlen ne yemeliyim, akşam ne yemeliyim kestiremiyorum. Zaten her gün 1-2 de uyanıyorum (malum 2.Öğretim olmak) yemek düzenim iyi değil. e bir de ara öğün var. Çok yersek kilo almaz mıyız ? anlayamıyorum bazı şeyleri mantık dışı gelio. Tabi protein ve karbon muhabbetleri var araştırdım biraz ama. hala soru işaretleri çok büyük kafamda.

Şimdi benm istediğim vücut yapısı Kıvanç Tatlıtuğun Kuzey karakteri gibi fit,karın kası iyi, hafif göğüslü ve estetik ince bir yapı.
    Ama şimdi bu yazdığım program ve beslenme düzenimle ben nasıl bu hedefime ulaşıcam? Göbek çevrem erir mi bu antreman programıyla mesela. Hem kaslı hem yağlı şişman mı vücutlu mu belli olmayan adamlar gibi olmak istemiyorum. Kafam çok karışık. Hoca programımı doğru mu yapmış? kuruntu mu yapıyorum? Lütfen arkadaşlar..
    Yardımlarınızı bekliyorum.

2. UmuT71

UmuT71 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırıkkale
    Bence ısınma ile baslamali kardiyo yaptiktan sonra agirlik calisilmali bir de 60dk. Agirlik antrenmani nedir yahu :) belirli setler olur belirli hareketler onlar tamamlaninca agirlik antrenmani biter.Birde belirli gunler belirli antrenmanlar yapilirsa daha cok verim alınır.Yani her zaman ayni antrenman yapilmaz ... Su an fazla agirlij antrenmani yerine kardiyo ve yag yakimina agirlij vermelisin ..

3. Alican10

Alican10 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    kardeşim cevap için çok sağol. Ancak şu var. Ağırlık ile yağlar daha çok yakılıyomuş dedi hoca. beslenme programını bu antreman programıyla nasıl kombinlerim. nelere dikkat etmeliyim sence?

4. UmuT71

UmuT71 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırıkkale
    Kardes kardiyo antrenmani yaptiktan sonra agirlik calismalarinda az agirliklarla fazla tekrarlar yaparak yag yakimina yardimci olursun ve kas gelisimin saglanir ... Mesela bir gun kardiyo yaptiktan sonra gogus calis baska bir gun kardiyodan sonra on kol calis baska bir gun kardiyodan sonra sirt calis baska bir gun bacak baska bir gun omuz gibisinden devam et enerjin kaliyor ise kardiyodan sonra 2 kas grubunu birden calis. Bu sekilde devam et fazla kilolarindan kurtuldukdan sonra agirlik antrenmanlarina agirlik verirsin ...

5. Alican10

Alican10 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    kardesim peki salon neden bana cardio bile koydurmuyor. bisiklet 10 dk ile basliorm aslinda ana programda, yani erkek calisma programinda cardio listede yok bile. agirlik ve squad agirlikli. bu adamlar ben kilo vermek istiyorum dememe ragmen nie beni ozel bi programa dahil etmiyolar. kendi kafama gore kosuyorum idman sonunda. yarim saate cikardim kosuyu. bisiklet 15 dk isinma 5 dk yapiorm. bunlarin ustune agirlik antremanlarimda var. gogus kol omuz bacak dumbelllar halter ip sarma vs vs.. beslenme yazmiyolar paraliymis cunku. bilseydim daha ozenli bir spor salonuna giderdim aslinda. bi hoca da diyorki ogununu 1 e dusur sabah ye geceleri dayan. ihtiyac olan enerji zaten vucudunda depo olarak var dio. napiyim ben simdi :)

6. UmuT71

UmuT71 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırıkkale
    Bunu soyleyen birisi kendisine hoca diyor ha ? Cidden ironik bi durum nasil bi insan gunde 1 ogun beslenerek saglikli kilo verebilir. Kardes sen sabah kahvaltini saglam yap ekmek tuz seker tuketimini 0 a indir . Ara ogunler koy kendine bi elma olabilir mesela .Öglen yemegini az ye sonra bi ara ogun daha aksam yemegini ise cok cok az ye aksam yemek saatin 6 yi gecmezse iyi aksam yemegini cok gec yeme sakin erken ye . Duzenli kosunu yap bisikletini yap . Her anini spor yaparcasina yasa :) Agirlik antrenmanlarini az agirlik cok tekrar seklinde yap . SAKIN YILMA ! Ne yaparsan kendin icin yaparsin . Duzen ve istikrar saglarsan sonuclar seni mutlu edecektir basarilar...

Alican10 bunu beğendi.
  7. Alican10

Alican10 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    kardeşim çok teşekkür ederim hem bilgi dolu hem motivasyon dolu mesajlar :) inş halledicem şu kilo işini saolasın :)

UmuT71 bunu beğendi.
  8. UmuT71

UmuT71 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırıkkale
    Bende eskiden senin durumundaydim kardes pes etmedim yavas yavas verdim kiloyu simdi istesemde alamiyorum ;)

9. nicolevis

nicolevis Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    10dk Bisiklet + 5dk Isınma
    30dk ağırlık antrenmanı (set aralarında 30sn'den fazla dinlenme ve tekrarları fazla yap)
    20dk Yüksek Tempo Cardio

bu programla birlikte güzel bir beslenme programı uygularsan amacına ulaşabilirsin.

10. UmuT71

UmuT71 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırıkkale
    Burada dediginiz 5 dk. isinma ve 30 dk. agirlik antrenmani nasil olucak biraz acarmisiniz ozellikle 30 dK.agirlik calismasini o_O

11. nicolevis

nicolevis Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    @UmuT71

Öncelikle 10dk bisiklet yaparak vücudu ısıtıcak, ondan sonra 5dk esneme haraketleri veya hafif dumbellerla çalışacak olan kasları ısıtıcak.
    Ondan sonra 30dk boyunca sıkı bir ağırlık antremanı ve sonrasın da 20dk'lık yüksek tempolu bir cardio.

bunda anlamıyıcak ne var?

12. UmuT71

UmuT71 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırıkkale
    Agirlik antrenmanin suresi olmaz olmamalida belli bir program uzerinden belirli setler tamamlanir antrenman biter illa su kadar sure agirlik yapacaksin demek cok yanlis bence :cool:

13. nicolevis

nicolevis Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    @UmuT71
    eğer ağırlık antrenmanıyla birlikte cardio yapılacaksa ideal ağırlık antrenmanı 30 veya 45 dakikadır. Bunun üzerinede 20-25 dakikalık yüksek tempolu cardio idealdir.
    Yukarıda arkadaşın hocası 60dk ağırlık antrenmanı yazmış, 60dk ağırlığın üzerine 20-25dk cardio yapması kas yıkımına yol açabilir.

tabi herkezin kendi tercihi, ben böyle düşünüyorum.

14. Alican10

Alican10 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar çok teşekkür ederim ikinizede mesajlarınız için. Pazartesi doktora gidicem bilgisayardan vücut analizi yaptırmak için yağ oranı su oranı kas oranı fln onları ölçtürcem. daha sonra uygun olan programı tekrar konuşuruz. bir de beslenme programı yazdıracam kökten çözcem işi. sonra spor temposuna devam.:)

15. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş