bilgili arkadaşlar off günlerde ne yapayım?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve umut3504 tarafından 3 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    ben kilo alma dönemindeyim bulk yapıyorum 1.85 e 60 kiloyum 18 yaşındayım spor günleri 4 gün 2500 kalori alıyorum çoğunluğu karbonhidrat ve protein off günlerde nasıl beslenmeliyim temiz kilo almak için ben off günlerde çok az şey yiyorum 140 gram civarı belkide daha az karbonhidrat alıyorum geçen pazar 80 gram karbonhidrat almıştım :D

2. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Kilo almak istiyorsan her gün alman gereken kalorinin üstüne çıkman lazım. Ve karb. ve proteiininde ne cok az ne cok fazla almamaya özen göster. Yani bugün spor günü degil diye az beslenmek az karb. protein tüketmek olmaz. Zaten vücut of günlerinde dinleniyor o zaman vüudunu beslemen gerekiyor. En önemlisi spor yaptıgın gün beslenmektir , oda spordan verim alabilmen için. Of günlerinde de beslenıceksın vücudunun ihtiyacını karşılayacaksın ki kasların gelişsin kilo alabilesin.

3. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Off gunde ayni beslenmeyle yaglanma olmaz mi

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Bunu sana söyleyen kim? sen sağlıklı ve kaliteli besleniyorsan sporunuda bilinçli yapıyorsan gözle görülür yağlanmazsın. Kilo alman için her gün yemen lazım. Ha dersen ki ben yavaş yavaş kilo almak istiyorum ama kas olarak almak istiyorum dersen gramı gramına yemen lazım. Alman gereken karb. protein , yağ , şeker , kalori vs. Herşeyi gramı gramına tüketirsen yağ almazzsın kilo alırsın ama cok yavas kilo alırsın ve kas olarak alırsın. Seçim senin.

5. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Ben yavas istiyorum abi haftanin 4 gunu agirlik 2 gunu hafif kardiyo 1,85 boy 60 kiloyum 18 yas sence kalori ihtiyacim ne kadardir bn 2500 kalori aliyorum evimde pisen yemeklerden baska yemiyorum yumurta yulaf yogurt sebze tavuk boyle besleniyorum ama yinede yaglanirim diye kprkuyorum ozellikle off gunlerde

6. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    1,85 boya 60 kilo cok kotu bir oran haftada 2 gün kardiyo cok gereksiz belli bir süre kardiyo yapmanı tavsiye etmem kesinlikle. Sporuna ağırlık ver yüksek ağırlık düşük sayılı calıs. Örnk: 4 ya da 5 set : 12-10-8-8-6 sekınde calıs. Beslenmenı of gunlerınde de düzgün tut. Karb ve protein alımını düzgün al az alma. Pekde yağlanacagını sanmıyorum ama kardiyoyu tavsiye etmem zayıfsın zaten

7. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    2500 kalori yeter mi bnm icin

8. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Yaşını boyunu kilonu haftada kaç gün antrenman yaptıgını hangı yogunlukta yaptıgını bilmek gerekir. Az araştır araştırmadan konu açma lütfen google diye birşey var yaz oraya günlük almamız gereken kalori diye oldu bitti.

Sayfayı Paylaş